top
logo


Letní soustředění LS1-2018 - den druhý Email
Úterý, 17 Červenec 2018 07:50

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 15. 7. 2018 (neděle) 

Dnešní ráno se nám těžce vstávalo z postýlek. Sice venku bylo krásně modro a sluníčko již od rána pořádně hřálo, ale po noční hře se nikdy nikomu nechce vstávat. Nebylo ale moc času o tom přemýšlet, protože 10minut po budíčku byla hned snídaně.

Na snídani jsme si pochutnali na čerstvých rohlíčkách  a najedou se objevila krásná „řecká dívka“ – Europa – dcera krále Agenora.  Prošla se mezi námi a prohodila s každým pár slov. Poté odešla. My jsme po snídani vyrazili prvně do tělocvičny, kde jsme s Mončou a Štěpou začali trénovat táborovou choreografii. A jak jinak, než na téma řeckých bohůJ. Moc nás to bavilo a naučili jsme se i pořádný kus první části.

Po tréninku následovala svačina (banán) a nástup, kde jsme se konečně dozvěděli, koho budeme mít za vedoucího a asistenta v týmu. Ti nám přinesli týmová trika a tak jsme si je s radostí všichni vyzkoušeli. A hned bylo poznat, kdo je kdoJ. Následovala scénka, v které se objevil Kadmos – bratr Europy – který jí zoufale hledal. Pravil, že se Europa ztratila a že jí hledá na žádost svého otce již velmi dlouho, ale nesmí se vrátit domů, dokud jí nepřivede. Ptal se nás, jestli jsme jí neviděli a protože už byl bezradný, tak nás poprosil, jestli bychom s ním šli do Delfské věštírny, kde by nám Pythie poradila. Šli jsme rádi a ve věštírně jsme se dozvěděli (tedy od kněze, který nám překládal skřeky, které vydávala věštkyně), že Kadmos již nemá ztrácet čas hledáním své sestry. Nikdy jí nenajde a místo toho, že má založit město Théby. Vydali jsme se tedy do tábora a zde nás čekal úkol, abychom našli dílky z obrázku Théb, kde byla na druhé straně napsaná zpráva. Všechny týmy se vrhly do plnění úkolu naplno. Tým modrých jako první vyluštil zprávu a poté běžel do lesa pro 12 dračích zubů. Ostatní týmy také po chvilce vše vyluštily a doběhli si pro zuby, abychom mohli pokračovat dále ve hře. Když všichni přišli z lesa, tak jsme mohli využít spodního hřiště, kde jsme nejdříve začali stavět mohyly z kamenů, abychom obětovali bohům a mohli založit město Théby. Přišel se na nás podívat Zeus a poděkoval nám za krásné stavby a slíbil, že město bude ochraňovat a jeho obyvatele podporovat. Když jsme měli mohyly postavené, tak jsme si kolem nich utvořili posvátný kruh a vložili do něj dračí zuby, které jsme získali v boji s drakem. Následovala bojovka, kdy každá řecká družina chtěla získat převahu ve městě a tudíž jsme se rozdělili v týmu na obranáře a útočníky a spustil se boj o dračí zuby. Všichni se dostali do bojové nálady a zastavilo nás až zvolání vedoucích, že je třeba jít na obědJ.

Pochutnali jsme si na svíčkové a prvně jsme šli nakupovat do místního obchůdku. Nejvíc samozřejmě „frčí“ nanuky. Při poledním klidu jsme si odpočinuli ve stínu u chatek a ve 13.30h jsme se již koupali v bazénu. Voda byla velmi osvěžující a tak jsme se dostatečně zchladili před odpoledním programem. Před nástupem jsme si dali ještě svačinku – jogurt a rohlík. Hlavním bodem nástupu bylo vyhodnocení dopoledního programu a nová scénka vztahující se k báji Daidalos a Ikaros. Díky skvělým hereckým výkonům našich vedoucích a asistentů jsme si krásně představili o co odpoledne půjdeJ.

Týmy se rozdělily na stanoviště – „Křídla“, „Balónky“ a „Provázek“. Ve hře „Křídla“ musel každý člen družiny proletět s křídly okolo Slunce tak, aby se mu nespálila křídla. V dalším území jsme prolétali okolo moře, kde šplouchaly opravdu vysoké vlny (asistenti na nás zaútočili s vodními pistolkamiJ). Měřil se čas jednotlivců, ale i celého týmu. Na hře „Balónky“ jsme si zase vyzkoušeli udržet balónek ve vzduchu pinkáním na určené trase a ve spolupráci všech členů týmu.  Doplňkově si děti přečetly báji a zodpověděly otázky vztahující se k danému textu. Posledním dopoledním stanovištěm byl „Provázek“ v lese. Tam musel každý poutník projít trasu po provázku, který se větvil jako strom a během cesty museli luštit názvy ptáků, kteří byli po trase zavěšeni ve větvích a na těle měli přeházená písmenka, která po vyluštění tvořila název různých druhů ptáků.

Před večeří jsme si ještě venku zopakovali táborovou choreografii a naučili se další kousek. K večeři jsme měli výbornou roládu s bramborovou kaši. Počasí nám dnes opravdu přálo a tak jsme všechny aktivity mohli uskutečnit venku. Stejně i večerní program probíhal pod širým nebem. Děti si vyzdobily svá týmová trika pomocí šablon, razítek,…. A prostřídaly se na nacvičování „školky“, což byly dovednosti s míčem, švihadlem a s gumou. Tyto dovednosti budeme trénovat celý týden, aby všichni zvládli celou „školku“. Po večerních aktivitách byl nástup s vyhlašováním a předáváním diplomů, zapsáním města do mapy a nalepením dřevíček do bodování týmů. Následovala druhá večeře (pomazánka s chlebem) a večerní sprchování. Když jsme byli již všichni připraveni na chatkách, přišli vedoucí a asistenti nám přečíst báji o Heráklovi. Nakonec nám popřáli dobrou noc a božské sny.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2018 - den druhýLuďka 2018-07-17 12:07
Ahoj všichni,
jste úžasní, smekám !! Děkuji moc za info a krásné fotky! Luďka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # JSTE SKVĚLÝMíša Roudnická 2018-07-17 14:23
Ahoj, zdravím všechny táborníky a všechny bohy a hlavně bohyně.
Všem Vám to na fotkách moc sluší a závidím Vám, jak se tam máte krásně.
Přeji krásné počasí, plno zážitků a Kačence Roudnické velkou pusu :-P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.