top
logo


Letní soustředění LS1-2018 - den pátý Email
Sobota, 21 Červenec 2018 19:32

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 18. 7. 2018 (středa) 

 

 

Dnes byla nejteplejší noc. Krásně jsme se vyspali a ráno jsme byli opět připravení vyrazit za novým dobrodružstvím. Obloha byla sice po ránu trochu zatažená, ale vzduch byl teplý a hlavně – nepršeloJ.

Na snídani jsme si dnes mimo jiné pochutnali i na párkách, což někteří ocenili. V rychlosti jsme se přesunuli do tělocvičny a tam jsme opět pokročili s nácvikem choreografie – již umíme celou část „Hery“ a skončili jsme u bojovné Athény. Když jsme šli z tělocvičny, tak jsme šli hned na nástup. Odysseus nám rozdal horalky, které jsme včera obětovali bohům a s chutí se do ní zakousl jako první. Jenže to neměl dělat. Objevil se bůh moří – Poseidon – a zaburácel: „Měli jste obětovat dary i mně, protože na cestu domů potřebujete mojí přízeň. Teď poplujete domů dlouhých 10 let a čeká vás ještě hodně zkoušek, než vaše lodě doplují k vašim domovům.“ Drželi jsme samozřejmě (jako správní Řekové) pohromadě, všichni jsme snědli tatranku a vrhli se na dopolední hry ve znamení Odysseových cest. Ještě před začátkem her jsme se posilnili melounem, který jsme měli ke svačině.

Dopoledne tedy každý tým prošel čtyřmi stanovišti – „Kyklop“ (házení na cíl), „Kikoni“ (probíhání úseku a vybíjení), morseovka (přepisování řeckých názvů) a „vodní hry“ (přeházování balonků s vodou). S sebou jsme si nosili i knihu Staré řecké báje, a když jsme měli chvilku čas, tak jsme si přečetli báji „Odysseus“.

K obědu jsme dnes měli bramborové knedlíky s uzeným masem a špenátem. Během poledního klidu jsme se došli občerstvit do místního obchůdku a ve 13:45 jsme už byli v bazénu. Příjemně jsme se ochladili a teprve poté jsme šli na nástup, kde jsme se dozvěděli, že odpoledne bude ve znamení „šipkované“. K tomu se vztahovala báje „Theseova cesta do Athén“.

Týmy se rozdělily na 2 hlídky a postupně se (v intervalech 15 min) vydávaly na trasu. Cestou jsme potkali obra, loupežnice, stařenku, loupežníka, ale i Poseidona nebo třeba jen obrázek s úkolem. Žádná hlídka nezabloudila a tak jsme mohli jít v klidu všichni na večeři. Měli jsme čínu s rýží. A protože Trójané (vedoucí a asistenti) včera utrpěli porážku, tak nás dnes na nástupu vyzvali na hru „Totem“. V 19h jsme tedy vyrazili na spodní hřiště a hráli jsme všechny týmy proti sobě. Byl to velký boj a hodně zábavy a Trójané nakonec zvítězili. Podali jsme si všichni ruce a měli jsme dobrý pocit ze hry.

Večerní nástup byl tentokrát dost dlouhý, protože jsme rozdávali diplomy za dopolední i odpolední hry. Také jsme vyhodnotili tipy ve hře „Prométheus“ - ráno proběhlo losování lístečků (na jedinném bylo napsáno "Prométheus", všechy ostatní prázdné) a kdo si v každém týmu vylosoval Prométhea, tak měl za úkol celý den někomu pomáhat, být na něho hodný. Večer všichni z týmu hádali, kdo byl ten den Prométheem, kdo se podle nich choval podle jeho vlastností.

Po nástupu jsme šli na spodní hřiště, kde nás čekal zábavný večer – „DANCELINE má talent“. Přihlásilo se několik vystupujících a shlédli jsme tak divadelní, taneční i hudební představení. Nazývali jsme to „Orfeovým večerem“J. Po půl desáté jsme si dali druhou večeři a pak už jsme si šli vyčistit zuby. Jenže najednou slyšíme nějakou známou písničku. No ano, byl to noční nástup. Seběhli jsme se tedy a zatancovali choreografii. Pak jsme se dozvěděli, že je třeba projít nočním úvozem a dojít až na rozhraní mezi živými a mrtvými. A tak jsme tedy šli. Měli jsme sice trochu strach, ale zvládli jsme to všichni s přehledem. U kapličky nás čekala Persefona, manželka Hádese, která nám pověděla o svém životě v podsvětí. S sebou, na cestu z podsvětí, nám dala do týmu obrázek jednoho souhvězdí, které se máme druhý den večer pokusit ztvárnit pomocí baterek. Pak už nám jen vedoucí a asistenti přečetli „Odysseovy cesty“ na dobrou noc a my se moc těšili, co nás bude čekat další den.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2018 - den pátýVeronika Toncarová 2018-07-21 21:11
Děkujeme za další krásné čtení i za přivezení našich dětí v pořádku zpět. A gratulujeme vítěznému modrému týmu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.