top
logo


Letní soustředění LS1-2019 - den druhý Email
Úterý, 16 Červenec 2019 06:43

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 14. 7. 2019 (neděle) 

 

První ráno na táboře bylo krásné, dokonce svítilo sluníčko a tak vše vypadalo hned veseleji. Vydrželo to ovšem jen do 10 hodin, pak už začaly přeháňky. Asistenti nás vzbudili v 7:40, abychom stihli snídani, kterou máme v 8 hodin. Pochutnali jsme si na „křupínkách“ s mlékem, na rohlíkách se šunkou a sýrem a na dalších dobrůtkách. Po snídani jsme si trochu poklidili a připravili jsme se na trénink, který budeme mít každý den od 8:45 do 10:00. V tělocvičně jsme s Jíťou a Míšou Bílků začali trénovat táborovou choreografii a pořádně jsme si zatancovali.

Po tréninku jsme šli rovnou na svačinu (banán) a připravit se na dopolední program. Nástup proběhl tentokrát v salaši, kde už na nás čekal „Kapr snílek“, který tam podřimoval v posteli. Po našem příchodu se probudil a zděsil se, kdo je. Probudil se v hnědém kožíšku a vůbec nevěděl kdo je a odkud přišel – z jakého místa. Poprosil nás tedy o pomoc, jestli bychom během dne zjistili jeho identitu a tím ho vysvobodili z této podoby. Již včera jsme mu slíbili pomoc díky podpisům do kroniky a tak jsme se dnes s radostí vrhli do plnění úkolů, abychom přišli na to, kdo je!

2 týmy šly hrát hru „Meče“. Ve vymezeném prostoru v lese bylo zapíchnuto do země 40 „mečů“, na kterých byly připevněné obrázky a čísla. Děti si nejdříve vše prohlédly a měly si zapamatovat, kde co je. Poté vedoucí hry vyvolával čísla/obrázky a vždy jeden zástupce z týmu musel vyběhnout a snažil se dotknout toho pravého meče dřív než jeho kolega z druhého týmu. Po hře se nás vedoucí ptali, jestli bychom podle obrázků dokázali přijít na to, odkud „postava“, která se ráno objevila, pochází. Nakonec jsme se všechny týmy shodli na tom, že to bude kontinent – Jižní Amerika.

Druhá dopolední hra byla „Záchrana deštného pralesa“. Nejdříve jsme v prostoru hledali stříbrné mince s hodnotou 25 - 175 ml a každý tým měl za úkol dát dohromady 2 litry vody. Samozřejmě v co nejkratším čase. Poté jsme utíkali do směnárny, kde nám úředník vyměnil „mince“ za skutečnou vodu v kýblu. Naším úkolem bylo „zalévat stromy v pralese“. Dostali jsme „potrubí“, kelímky, houbičky, injekční stříkačky a museli jsme v co nejkratším čase přepravit vodu do kýbleJ.

Z dopoledních her jsme šli hned na oběd a dnes jsme si pochutnali na polévce a na rajské s těstovinami. A již v jídelně se začaly šířit dotazy „kdy už bude otevřený obchůdek“? A tak se dnes už všichni nedočkavci dočkali a mohli si jít něco dobrého koupitJ. Po poledním klidu jsme šli na nástup, kde jsme dostali diplomy a body do celotáborové hry. A protože postava z rána přišla na odpolední nástup ještě více „přioblečená“, tak jsme v ní hned poznali Medvídka PaddingtonaJ! Medvídek nám tedy řekl, že moc děkuje a že nás bude provázet odpolední hrou. Vzhledem k tomu, že dnes bylo počasí ještě hodně proměnlivé, tak jsme nechali týmy na salaši a v jídelně „tvořit“ – vyzdobit si týmové sítě a vyrobit si malinký lapač snů. A pak přišel medvídek a vždy vyzval jeden tým, který šel na hru ven. Zde jsme navázali na Amazonku a tentokrát jsme zachraňovali deštné pralesy. Naším úkolem bylo nasbírat 36 brček – různým způsobem – točením obruče, šplhem a hledáním naslepo v bedně „všehochuťce“. Pokud jsme získali plný počet, tak jsme si mohli každý vzít silné brčko, které nám posloužilo k přenosu pingpongového míčku. Nakonec nás vzal medvídek Paddington k chatkám, kde byly zavěšené obrázky s pomerančovou marmeládou. Rozdělili jsme se na slepce a navigátory a snažili jsme se co nejrychleji marmelády sesbírat. Medvídek nám v tom ale bránil a tak do nás narážel, „bafal“, atd. a tak jsme se u této hry hodně nasmáli.

K večeři jsme měli bramborovou kaši s uzeným. Počasí se vylepšilo a tak už jsme byli stále venku. Dokončili jsme hru z odpoledního programu a vytvořili jsme si týmová trika. Stihli jsme ještě večerní nástup, kde jsme získali diplomy a body za odpolední hry a pak jsme se šli podívat na spodní hřiště. Tam seděl u schodů Medvídek Paddington a měl okolo sebe velké sklenice. Řekl nám, že to nevydržel a snědl všechnu marmeládu a pro nás zbyly jen sklenice. Ale pak nás přeci jen potěšil, protože měl pro nás dáreček v kufříku. A sice – pomerančové sušenkyJ. Také nám prozradil, že sklenice jsou pro nás – že je tedy zatím uschováme, ale brzy se dozvíme, co s nimi budeme dělat. Rozloučili jsme se tedy s medvídkem a hurá do sprch.

Večerka byla ve 22:00, ale klid v táboře nastal až trochu pozdějiJ.

Přejeme vám hezké sny a těšíme se, do jaké „podoby“ se zítra Kapr vyspí…..

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.