top
logo


Letní soustředění LS1-2019 - den třetí Email
Čtvrtek, 18 Červenec 2019 05:19

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 15. 7. 2019 (pondělí) 

 

Máme tady další táborové ráno, nebe je sice zatažené, ale žádný deštík (což vydrží celý denJ). Třetí táborový den je před námi a my začínáme klasickými ranními rituály – budíček, snídaně, koupelna, trénink, svačina a hned je rázem 10 hodin dopoledneJ.

Včera jsme vysvobodili Kapra z podoby Medvídka Paddingtona a objevili jsme jeho rodný kontinent – Jižní Ameriku a dnes už netrpělivě očekáváme, v jaké podobě se dnes probudí. Na nástup do salaše jsme přišli v tichosti, abychom Kapra nevzbudili, ale po chvilce se začal probouzet a podivovat se nad tím, co má na sobě. Poprosil nás o spolupráci i tento den a my jsme měli pár návrhů, kdo by mohl být, ale nic se mu nezdálo, že je správné.

Šli jsme tedy na dopolední hry, abychom získali nějaké indicie. 2 týmy šly do lesa hrát hru – „Loď – kelímek“, 1 tým šel do úvozu skládat básničku a 1 tým hrál hru „Navigace“. Při hře „Loď kelímek“ jsme měli za úkol dopravit „loď“ na pevninu. Pomocí velkých vodních pistolí jsme stříkali vodu do „loďky“  (kelímku připevněném na provázku), díky čemuž se loďka pohybovala a směřovala tak ke svému cíli – k pevnině. Tuto hru jsme hráli v lese. Na louce pod silnicí byla umístěna druhá hra. Při té jsme se rozdělili v týmu na 3 skupinky, kde každá měla svou důležitou roli. Pozorovatelé (a zároveň i „běhači“) měli za úkol rozluštit od druhé skupinky 6 slov, které jim předváděli pomocí „živé abecedy“. Po získání těchto slov se obrátili na skupinku „pantomimy“, která jim postupně předváděla, kde je daná věc schovaná. Pozorovatelé měli k dispozici dalekohled, protože skupinka „pantomimy“ byla trochu více vzdálená, ale na dobře viditelném místě. Když pozorovatelé-běhači, zjistili, kde je věc ukryta, tak pro ní rychle běželi. A tak se například vydali pro pádlo do sprchy, pro kormidlo na záchodky, pro mapu do jídelny,… Podle přinesených věcí jsme se dovtípili, že osoba, která se nám ráno představila bude námořník. Zatím jsme ale nevěděli jeho jméno.

V poledne jsme si odskočili na oběd (byla polévka, rýže s houbovou omáčkou a masem), pak jsme nezapomněli zajít do obchůdku a chvíli jsme si odpočinuli na chatkách. Na odpoledním nástupu jsme si zatancovali táborovou choreografii a poté se seznámili s odpoledním programem. Počasí se již umoudřilo a bylo celé odpoledne polojasno a hlavně bez deštěJ. Celý tábor se rozdělil do 12 hlídek, které se poté vystřídaly na 12 stanovištích rozmístěných po táboře. U každého stanoviště byl vedoucí nebo asistent (kromě jednoho stanoviště, kde jsme měli samostatný úkol) a seznámil nás s nějakým zvířátkem. Poté jsme u něj plnili daný úkol, související s určitým zvířetem. Tak např. u koaly jsme sbírali eukalyptové lístečky, u netopýra musel jeden člen hlídky vylézt na šplhací tyč a ostatním hlásit, kde vidí nějakou kořist (plyšového hlodavce, obojživelníka,…) a zbylí členi hlídky vybíhali a hledali. Měli jsme i stanoviště u bazénu, kde byla možnost si zaplavat v bazénu a pochytat jikry (pingpongové míčky) klauna očkatého. Bylo i stanoviště ježury, klokana, krokodýla, vombata, tasmánského čerta, psa Dinga, čtyřhranky, ptakopyska a chobotnice. Tato hra nám zabrala celé odpoledne, přerušili jsme jí jen když byla svačinaJ.

Podle zvířat, která jsme odpoledne poznali nám bylo už dost jasné, jaký kontinent tento námořník-kapitán objevil. Je to Austrálie. Jenže jsme stále nemohli přijít na jeho jméno. A tak nám nakonec pomohli asistenti a pomocí „živé abecedy“ nám předvedli jeho jméno – JAMES COOK. Následovala večeře – opečené brambory s vepřovým masem na mrkvi a pak krátký odpočinek. A protože byl krásný jasný večer, tak jsme se rozhodli ještě trochu protrénovat choreografii venku na fotbalovém hřišti. Jíťa s Míšou nás tedy doučili 2. část choreografie, která se vztahovala k dnešnímu dni – a sice „Klokánka“J.

Před osmou hodinou večerní proběhl velký nástup, kam přišel i James Cook a my jsme mu předali kontinent Austrálii. Poděkoval nám za záchranu a rozdal nám na památku každému jednu mušličku z jeho objevných cest po oceánechJ. Kromě vyhlašování výsledků z dnešních her jsme dostali i velkou bodovací „mapu“, na kterou budeme sbírat body a získávat části mystické bytosti, kterou si potom v týmu vytvoříme. Pak už jsme si dali druhou večeři (chléb s pomazánkou) a šli jsme se chystat na večerku, která dnes byla již ve 21:45h. A tak jsme ulehli do chatiček a za chvíli byl v táboře klid. Na nebi miliony hvězdiček a měsíc v úplňkuJ. Těšíme se na zítra, který kontinent objevíme a hlavně….. kým se ráno Kapr probudí!!!

Hezké sny a dobrou noc.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.