top
logo


Letní soustředění LS1-2019 - den čtvrtý Email
Čtvrtek, 18 Červenec 2019 11:50

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 16. 7. 2019 (úterý) 

 

Dnes nám začíná již 4. táborový den. Noc byla sice chladná, ale ráno vypadá optimisticky a tak dnes oblékáme hned po ránu triko s krátkým rukávem a kraťasyJ. Po snídani spěcháme do tělocvičny na další část naší choreografie. Podle popisu trenéru sice už máme trochu více unavené výrazy, ale stále makáme.

Z tréninku jsme šli rovnou na svačinu (meloun) a v 10:20h byl nástup v salaši. Opět jsme šli potichoučku, abychom nevzbudili Kapra, který tam ležel v posteli a už na první pohled bylo vidět, že opět není „ve své kůži“J. Probudili jsme ho tedy pozdravem a on začal vylézat z postele. Měl helmu, skafandr, vysoké „stříbrné“ boty,….. a tak jsme začali hádat, kdo by to mohl být. Padaly různé zajímavé návrhy, že by to mohl být závodník formule 1, astronaut nebo pracovník chemické laboratoře. A tak jsme se vrhli do dopolední soutěže, abychom zjistili, kdo to tedy skutečně je.

Všechny týmy šly do území „Věží“, kde jsme hráli Strategii. Naším úkolem bylo „postavit“ raketu a získat skafandry pro všechny členy týmu. A tak jsme běhali, bránili, shromažďovali a měnili kartičky celou hodinu a ani nám to nepřišlo, že je to dlouhéJ. Z lesa jsme šli rovnou na oběd a měli jsme svíčkovou s knedlíky, a tak byly děti spokojené a chodily si přidávat knedlíky.

Po poledním klidu jsme navštívili obchůdek a kdo chtěl, šel si zaplavat do bazénu. Ve 14:15 pokračoval odpolední program. Začali jsme nástupem a rozdáním diplomů za dopolední hru. Pak přišel Kapr a my už jsme věděli, kdo je. Byl to astronaut Neil Armstrong – první člověk na měsíci. A přiřadili jsme ho na kontinent Severní Ameriky. On nám poradil, že sice v NASA si myslí, že si jsme ve vesmíru sami. Vyzval nás tedy, abychom se spojili za ruce a zkusili potichu bzučet. Vše jsme prováděli se zavřenýma očima. A tak jsme ho poslechly a najednou se z rohů začali objevovat mimozemšťané. Očichávali nás, představili se nám (svojí řečí) a pak nám předvedli první slovo – své jméno.

Po chvilce už jsme jim celkem rozuměli a mohly jsme jít s nimi na stanoviště. Na prvním stanovišti jsme měli za úkol přemístit všechny členy týmu z bodu A do dobu 6 – přemišťování. Dalším stanovištěm byla zkouška fyzické zdatnosti, poté zkouška inteligence a zkouška rychlosti. A nesmíme zapomenout také na zkoušku spolupráce, kdy jsme měli najít v prostoru 6 dílků a co nejrychleji poskládat barevnou krychli. Všude nás doprovázeli mimozemšťané a jejich srandovní řečJ.

Na večeři jsme měli rizoto se sýrem a červenou řepou. Rozloučili jsme se s mimozemšťany a hurá zpět do tábora. Dali jsme si nástup, rozdali diplomy za odpolední hry a také doplnili bodovací tabuli. Poté nám všechny týmy odprezentovaly svou síť a její výzdobu. Někteří měli i „bojový pokřik“J. Stihli jsme i druhou večeři a sladkou tečku – sušenky od firmy Rej.

Následovalo už jen sprchování, hygiena a ukládání se ke spánku. Ale přeci jen, den ještě nekončil….. Ve 22:00 už byl v táboře klid. Ale jen na chvilkuJ. Najednou se před chatkou č. 18 objevil Kapr v zimní kombinéze, rukavicích a v čepici a hořekoval, že měl noční můru a že se bojí usnout. Ať mu jdou všichni pomoci.

Děti vylézaly z chatek mírně zmatené, co se to děje, ale nakonec se všichni „nastartovaly“, oblekly si mikiny, bundy, tepláky, ponožky a tenisky a za chvíli byly na nástupu. Kapr nás poprosil, abychom mu pomohli, že má divný pocit z lesa a z té záře na salaši. A tak jsme si vzali 3 baterky do týmu, papír a propisku a vyrazili jsme. V lese jsme prolezli „zmrzlou“ bránou a najednou jsme uviděli ledního medvěda a okolo někoho šifry. Opsali jsme si vše na papír a pokračovali jsme v cestě. Zanedlouho jsme tak objevili 3 medvídky a všechny šifry. Poté jsme odešli k bazénu, kde jsme mohli lušiit „morseovku“, počkali jsme až přijdou všechny týmy a pak jsme společně šli ke Kaprovi a uklidnili ho, že v lese nejsou žádná monstra a že může jít v klidu spát. Poslechl nás a s radostí ulehl do postele. A my jsme tak mohli jít konečně spátJ.

Hezké sny a dobrou noc.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2019 - den čtvrtýtereza velíšková 2019-07-18 21:13
no taky bych byl zmatená, kdybych mě někdo vytáhl z postele do tmavé noci:-) a o tom, že bych nastartovala nemůže být ani řeč.
Děkujeme za krásné povídání a fotky.
Všem dobrou noc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2019 - den čtvrtýMarie TOMÁŠOVÁ 2019-07-18 21:33
Nádherný,jak si to všichni užíváte,převlek y jsou super, na dětech je vidět s jakou radostí do všeho jdou,moc všechny pozdravuji Maruk
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.