top
logo


Letní soustředění LS1-2019 - den pátý Email
Pátek, 19 Červenec 2019 07:55

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 17. 7. 2019 (středa) 

 

Dnešní noc byla opravdu krásná – nebe plné hvězd, zatmění měsíce a ještě noční hra! (Lépe naplánovat to snad už ani nejdeJ). Spalo se nám výborně – únavu už začínají pociťovat i děti a tak lépe spí. Ráno se nikomu nechce z postýlek, ale budíček musí býtJ.

Dnes jsme po snídani šli hned na nástup do salaše, kde proběhla „úvodní scénka k dnešnímu dni“. Kapr se opět probudil do „podoby“ o které nic nevěděl – ani kdo je, ani odkud přichází. Byl zamotaný v prostěradle a tak nás napadaly rozličné možnosti, co všechno by mohl být – sněhulák, César, Bůh, …. J. Bylo nám ale řečeno, že to nikdo neuhodl a že je třeba vyrazit na hry, abychom zjistili více. Dopoledne šly tedy 2 týmy do tělocvičny a 2 týmy byly na hře venku. Jeden tým hrál „tripexeso“ – státy – v lese. Při této hře jsme přišli na to, že dnešní postava bude z Asie. Dozvěděli jsme se zajímavosti o státech Asie, o jejich vlajkách a také o tom, kde přesně leží. Na druhém stanovišti jsme si vytvářeli otisky rukou do sádry. Byla to taková vzpomínka na noční hru a pro nás jako otisk do ledu v Antarktidě. Ráno jsme totiž doleštili morseovku a šifru a zjistili jsme, že Kapr se v noci probudil jako norský polárník Roald Amundsen.

Po svačině se týmy prohodily a tak si všichni vyzkoušeli všechnoJ. K obědu jsme měli květákovou polévku a guláš s těstovinami. Nezapomněli jsme ani dnes navštívit obchůdek, který vždy jen tak tak odolává našemu náporuJ. Ke konci poledního klidu jsme se šli ještě vykoupat, abychom byli svěží na odpolední hry.

Dnes nás čekala „Cesta za poznáním“ – nebo-li „fáborkovaná“. Rozdělili jsme se na 12 hlídek a vedoucí nás vypouštěli na trasu po 10 minutách.  Počasí bylo ideální – polojasno a bez deště a zase né moc vedroJ. Po trase jsme měli zjistit, jak se jmenuje osoba, do které se dnes ráno Kapr probudil. A protože jsme po cestě narazili na 5 mnichů, kteří nám dávali různé úkoly a dokonce jsme po trase potkali i samotného Buddhu, tak jsme brzy věděli jaká podoba dnes  Kaprovi připadla. Byl to samotný Sidhárta Gautama Buddha. Cestou jsme plnili různé úkoly – skládali jsme mandaly, museli jsme si zapamatovat 8 šťastných symbolů Buddhismu, které nás pronásledovaly celou cestu. Řešili jsme hádanky i hlavolamy, balancovali jsme na slackline, stavěli jsme „stupy“ a také jsme si ověřili naše znalosti ve vědomostním kvízu. Trochu jsme překvapili i vedoucí, kteří si mysleli, že budeme za hodinku zpět v táboře. Některé hlídky byly na trase přes 2 hodiny, ale důležité je, že všechny hlídky do večera dorazily zpět na základnuJ.

K večeři jsme měli ovocné jahodové knedlíky – takže u dětí spokojenostJ. Večer následoval nástup s vyhlášením výsledků z dnešního dne, lepení týmových bodů a rozdávání „drahokamů“ pro každého člena týmu. Přišel se na nás ještě jednou podívat i Buddha a poděkoval nám za záchranu. Na oplátku jsme mu dali mapu Asie, aby nezapomněl odkud pocházíJ.

A pak už jsme se začali těšit na večerní show – „DANCELINE má talent“. Zábavný večer proběhl na spodním hřišti a za velikého potlesku nám předvedla děvčata různá vystoupení – pěvecká, akrobatická, taneční a také hereckáJ. Večer se již nachýlil ke konci a tak jsme ještě dostali druhou večeři – buchtu – a pomalu jsme se odebírali do chatek. Večerku byla v 22:00. 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.