top
logo


Letní soustředění LS1-2021 - den čtvrtý Email
Pátek, 09 Červenec 2021 14:55

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 6. 7. 2021 (úterý) 

Dnes nás tahalo z postelí sluníčko, svítilo nám do oken od brzkého rána. Po rychlých ranních rituálech – umytí, oblečení, snídaně,… jsme šli rovnou do tělocvičny. Čekal nás trénink další části choreografie, tentokrát „středověký gotický tanec“, ale samozřejmě jsme si i zaposilovali a protáhli se.

Následovala svačina (jablko) a nástup se scénkou. Tentokrát přišla Anežka, dcera Přemysla Otakara I. a Konstancie. Vypravěč nám o ní pověděl, že se stala abatyší, pomáhala chudým a nemocným. A proto nám také přišla říct, že se dnes vydáme na „Cestu nemocných za svatými“. Tato hra spočívala v tom, že jsme k devíti svatým museli přiřadit jejich vlastnosti (např. k Valentýnovi, že je patronem zamilovaných,…). Když jsme zvládli tuto první část, tak jsme si šli vylosovat nemoc, která nás postihla a mohl jí vyléčit jen konkrétní svatý muž nebo svatá žena. A tak někdo musel jít v předklonu, protože se přejedl sladkostmi a mohl ho vyléčit sv. Mikuláš, „zlomené srdce“ – přivázaný polštář na hrudi – mohl uzdravit sv. Valentýn, atd. Celý tým tedy musel projít cestu svatých (dle mapy), kteří postupně členy týmu uzdravovali, požehnali jim a nakreslili jim posvátný symbol na čelo. A protože tato cesta nebyla vůbec snadná, posunuli jsme si oběd až na 13h, abychom vše stihli dohrát.

K obědu jsme měli oblíbený smažený řízek s bramborovou kaší a s okurkou. Hned poté jsme šli do obchůdku a na polední klid, který byl jen 20 minut a hurá do bazénu. Dnes bylo opravdu velké teplo a tak zchlazení v bazénu nám přišlo vhod. Poté následoval nástup, rozdávání diplomů za dopolední hru a scénka s Václavem I. (jednookým) a s jeho ženou Kunhutou Štaufskou. Ona si stěžovala, že je její muž stále někde na lovu a příliš si jí nevšímá. Kunhuta přinesla do Čech nový styl – gotiku, měla ráda rytířské turnaje, minesengry a kulturu. Proto nás vyzvala na „rytířské hry“.

Po svačině jsme se tedy vydali na plnění 12ti rytířských zastavení, která byla rozmístěna po táboře. Po splnění každého stanoviště jsme se museli jít poklonit Královně a ukázat jí náš splněný úkol. Ona nás na oplátku podarovala sladkou odměnou nebo razítkem na kartu. A tak jsme skládali oslavnou píseň na královnu, jezdili jsme na „koni“, poměřovali síly, házeli na cíl, plavali v bazénu, luštili přesmyčky, počítali mince,…. Zkrátka jsme museli dokázat, že jsme obratní, chytří, silní, čestní,…..Když jsme tuto hru dohráli, tak už byl čas večeře.

Tentokrát jsme si pochutnali na kuřeti na paprice s těstovinami. A protože bylo stále velmi teplo, tak jsme (po chvilce odpočinku po večeři) šli opět do vody. Po příjemném osvěžení jsme šli na nástup, zatancovali jsme si choreografii a seznámili jsme se s večerním programem. 2 týmy šly hrát do lesa „meče“ (tentokrát zvířata, které Václav I. tak rád lovil) a 2 týmy hrály na trávě před chatkami „živé“ piškvorky. Obě hry jsme si moc užili a poté již následovala druhá večeře (chléb s rybičkovou pomazánkou) a sprchování. Dnes nebyla žádná večerní (noční) akce, tak jsme děti zahnali do postýlek a okolo 22h už byl v táboře klid.

Tak dobrou noc a hezké snyJ.

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.