top
logo


Letní soustředění LS1-2021 - den pátý Email
Pátek, 09 Červenec 2021 15:46

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 7. 7. 2021 (středa) 

Dnešní ráno bylo zatažené a trochu i mrholilo. A tak jsme po probuzení jen s velkou nechutí vstali a odebrali se na snídani. Začíná nám všechno čím dál tím víc trvat a tak máme co dělat, abychom stihli trénink od 8:45h.

Dnes jsme trénovali - kromě rozcvičky a skokových řad – tvary v choreografii a přidali jsme malý kousíček. Následovala svačina (jablko) a příprava na dopolední hry. Počasí se už umoudřilo, bylo pod mrakem, ale nepršelo. Naše letošní svolávací písnička na nástup je „Teď královnou jsem já“ a protože se ta písnička "rozjíždí" až okolo minuty a půl, tak všichni nejdříve zalezeme do chatek a nabíháme na nástup až na slova „teď královnou jsem já….“ Vždycky se u toho neskutečně nasmějemeJ. Na nástupu se vždy nejvíce těšíme na scénku (a samozřejmě také na diplomy). Opět přišel kronikář Kosmas a uvedl nás do děje.

Posunuli jsme se o pár let dále a přišel král Přemysl Otakar II. (syn Václava I. a Konstancie). Byl to král železný a zlatý, což nám dokázal, když nám daroval jeden ze svých drahokamů. Také založil spoustu měst. Přišla i jeho žena – Markéta Babenberská – ale ta byla již příliš stará na to, aby mu porodila dědice. Proto mu také „dohodila“ svou dvorní dámu – Anežku. Ta byla ovšem jen jeho milenkou (né právoplatnou manželkou) a proto její děti byly odveleny na Moravu, kde působila tato přemyslovská větev „levobočků“ až do 16. století. Dopolední hra se tedy vztahovala k Markétě (hra – průchod bludištěm do jeskyně a šifrování) a k focení v kostýmu středověkých dam.

Při průchodu bludištěm jsme se museli vyhnout „zemním“ a „vzdušným“ pastím (což byly zahrabané PET lahve a nitě a provázky na kterých byly zvonečky) a pokud možno dojít bez ztráty života (měli jsme každý 3) do jeskyně. Tam jsme luštili zprávu v morseovce a vraceli jsme se celý tým zpět. Šlo hodně i o spolupráci, aby si členové týmu navzájem hlásili, kde může být nebezpečí a kudy jít. Doplňkově jsme tvořili skládačky na náš lapbook a dolepovali si získané obrázky.

Na oběd jsme přispěchali v pravé poledne a pochutnali jsme si na knedlu-zelu-vepřu. Po obědě jsme dohráli hru, navštívili jsme náš oblíbený obchůdek a odpočinuli si po obědě. Nástup byl ve 14h, kde jsme se dozvěděli, že odpolední hra bude „Šipkovaná“ – nebo-li cesta po městech a hradech, které založil Přemysl Otakar II. V týmu jsme se rozdělili napůl a vyrazili jsme na „pouť“ s 16 zastaveními. Cestou jsme plnili úkoly a zapisovali si výsledky do svých karet. Někdy byla na stanovišti osoba, která nám dala ještě úkol navíc. Např. rozměry budějovického náměstí, překonání slackline překážky,… Celou cestu jsme zakreslovali daná města (a hrady) do mapy Českého království. Od vedoucích jsme dostali pochvalu, že jsme byli rychlí. Všichni jsme stihli večeři a dali jsme si brambory s masem a s mrkví.

A když jsme si trochu odpočinuli, tak jsme se šli vyfotit. Nejdřív celý tábor a potom jednotlivé týmy. Při večerním nástupu jsme si rozdali diplomy a přišla Kunhuta (druhá manželka Přemysla Otakara II., která si po jeho smrti vzala Záviše z Falkenštejna), že nás zve na „zábavný večer“, abychom viděli, jak se baví šlechta i prostý lid. Hrála se pantomima (vedoucí proti asistentům), „převlékání trika“ se zavázanýma očima (ve štafetě) a výzvy – děti proti vedoucím v akrobatických prvcích. Nakonec to dopadlo tak, že asistenti vyhráli nad vedoucími a děti nad všemiJ. Dost jsme se u toho všichni nasmáli a pak už nás Kunhuta pozvala na „hodokvas“ a měli jsme buřtíky s chlebem a s kečupem. Pak jsme se už postupně začali vzdalovat do chatek, vyčistit zuby a hurá spát.:-).

Doufejme, že nám počasí vydrží a zítra nebude pršet. Tak dobrou noc a sladké snyJ.

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.