top
logo


Letní soustředění LS1-2022 - den druhý Email
Pátek, 15 Červenec 2022 12:06

ico informace Zpráva ze druhého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 11. 7. 2022 (pondělí) 

 

Dnešní den již začal hromadným buzením v 7:30 ráno. To bylo pro většinu z nás dost kruté, ale nakonec jsme se všichni z postelí vyhrabali a rovnou jsme šli na snídani. Pochutnali jsme si klasicky nejvíce na křupínkách s mlékem a na rohlíkách se šunkou a sýrem. Po vydatné snídani jsme se šli teprve umýt a také uklidit chatky, aby nás pan Tomáš nevykázal z pronájmuJ. Počasí dnes bylo lepší než včera, dokonce ráno svítilo sluníčko a hned bylo všem tepleji. Přes den se sice obloha zatáhla, ale na hry to bylo ideální.

Ještě před tréninkem v tělocvičně nás vedoucí svolali na nástup, kde se nám představili „Bankovkovi“ a hlavně nám zazpívali táborovou písničku, kterou se budeme také učit. A protože jsme včera při noční hře dávali pozor, tak jsme všechny postavy s jistotou poznali a i jsme věděli, kdo je na jaké bankovceJ. Na tréninku, který trval hodinu a čtvrt, jsme začali trénovat táborovou choreografii. Vše jsme stihli nacvičit a po desáté hodině jsme již byli na svačině (banán).

Trochu jsme si odpočinuli a následoval nástup se scénkou. Bankovkovi nám předvedli své herecké umění, kdy ztvárnili scénku „Brigáda“. Vedoucím dnešního dne byl Karel (alias Kapr). Ten nám vysvětlil, jak nebylo lehké něco postavit ve 14. století a že potřebuje „brigádníky“ na dopolední hru. Rozdal nám „pracovní oblečení“ – týmová trika – a poslal nás dle rozpisu na stanoviště. A tak jsme dopoledne zvládli hru Přemisťování, kde jsme se pomocí různých předmětů snažili dostat celý tým ze startu až do cíle. Použili jsme každý trochu jinou taktiku, ale pomůcky jsme měli stejné – lyže, pneumatiky, lavičky, malé chůdy a stopy. Vedoucí nás pochválili, že jsme vždy pěkně spolupracovali v týmu a každý tým vymyslel jiný způsob přemisťování, což bylo zajímavé pozorovat. S Františkem jsme se na dalším stanovišti učili táborovou písničku. Výhodou bylo, že nás doprovázel na kytaru a hlavně naše bystré hlavičky si celý text rychle zapamatovaly. A tak jsme již odpoledne zpívali sami, bez doprovodu vedoucíchJ. Na stanovišti u salaše nás čekaly „stavby“. Vyzkoušeli jsme si postavit co nejvyšší „studnu“ z dřívek, římský oblouk, krychli z několika dílků a Gabča nám vyprávěla o Karlu IV. o jeho stavbách a dalších počinech.

Ve 13:00 jsme šli na oběd a měli jsme hrachovou polévku a rajskou omáčku s těstovinami a s masovými koulemi. Moc jsme si pochutnali a po chvíli odpočinku jsme vyrazili do místního obchůdku koupit si nějaký sladký „zákusek“ (a samozřejmě také pohledy pro rodičeJ). Polední klid byl do 14:45 a jak zazněla „svolávací“ písnička, tak jsme rychle utíkali na nástup. Čekala nás další scénka, kterou si Bankovkovi pro nás připravili – tentokrát o „inflaci“. Karel hromadil peníze, ale moc se mu to nevyplatilo. Hodnota zboží klesla, ceny se zvýšily a on si pořád myslel, že inflace jsou brouci, kteří mu žerou penízeJ. Nakonec nám Karel řekl, že nás zve na hru „Král“, kde bude rozdávat peníze. Převlékli jsme se tedy do týmových triček a šli jsme na hru. Uprostřed vymezeného území seděl král Karel a rozdával peníze. Každý tým měl v rozích prostoru obruč – svojí základnu, odkud vybíhaly pro peníze ke Karlovi. Ale nebylo to tak jednoduché, jak se zdá, protože v prostoru mezi základnami a králem se pohybovalo 5 „inflací“ (vedoucích) a 5 „brouků“ (asistentů), kteří nás chytali a sebírali nám peníze. Koho se dotkli, ten musel odevzdat peníze a ještě běžet na určené místo pro trestný pruh krepáku. Hráli jsme 4x 5minut a po této hře jsme byli K.O. nejen my, ale i vedoucí a asistenti. Všichni jsme si pořádně zaběhali, tedy mimo krále Karla, který celou hru seděl na trůnuJ. Ale přeci jen jsme měli ve hře jednoho pomocníka a to byla ČNB, která se občas objevila a rozdala nám pár peněz. Tuto hru vyhrál červený tým.

Když jsme se posilnili svačinou a dostatečně jsme si odpočinuli, tak jsme šli na další aktivity. V lese nás čekalo prolézání lan a překonání „hladové zdi“, což bylo velmi náročné. Celý tým se musel dostat skrz různě veliká okénka bez dotyku lan a hlavně úplně všichni z týmu i s vedoucím a s asistentem. Každé okénko se ale mohlo použít jen jednou! A tak se prolézalo, prondávalo a proskakovalo o sto šestJ. Zbylé týmy v táboře zatím vymýšlely divadlo (na téma „Naše neuvěřitelná zaměstnání“), malovali jsme si týmová trika a vymýšleli název týmu.

Na večeři jsme si odběhli po půl sedmé a dali jsme si ovocné knedlíky. A protože jsme některé činnosti z odpoledne nedokončili, tak jsme pokračovali i po večeři. Na posledním nástupu dnešního dne jsme získali ještě diplomy, body i peníze za etapovky a sečetli jsme si, jak na tom jsme. Samozřejmě jsme museli zaplatit každodenní výdaje, ale dostali jsme i plat a peníze za etapovky. Radovali jsme se kolik máme peněz, ale pak přišla „inflace“ a řekla, že je v oběhu tolik peněz, že zdražuje vše z původní ceny na dvojnásobek. To nás tedy moc nepotěšilaL. Naším celotáborovým cílem je „postavit“ si svůj dům snů a pěkně si ho zařídit. A tak jsme si po nástupu vybrali hotovost v bankomatu a šli jsme nakupovat místnosti, střechu či zařízení bytu. Každý tým si tak začal tvořit svůj dům snů.

Poté jsme se šli vysprchovat a uložit do postýlek. Den nám velmi rychle utekl, tak dobrou noc a budeme se těšit na zítra, která postava nás bude provázet 3. dnem tábora.

 

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.