top
logo


Letní soustředění LS1-2024 - den třetí Email
Pondělí, 01 Červenec 2024 23:25

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 1. 7. 2024 (pondělí) 

 

Dnešní noc byla klidná a teplá, ale někteří stále ráno vstávají příliš brzy. Po provedení ranních rituálů – hygiena, oblékání, česání – jsme se dostavili na snídani. Pěkně jsme se najedli a pak jsme šli rovnou na nástup, kde nás čekala první scénka dnešního dne. Jiřík byl včera vyhnán králem a jel hledat Zlatovlásku. Přijel na koni a uviděl hladové ptáče, které volalo o pomoc. Rozdělil se s ním o svůj chléb a pak přiletěli rodiče malého ptáčka a Jiříkovi poděkovali za záchranu. A řekli mu, že až on bude potřebovat pomoct, ať si na ně vzpomene a oni se mu odvděčí. Jiřík se tedy vydal na cestu dál a pozval nás na dopolední hry.

2 týmy šly trénovat choreografii do tělocvičny a druhé 2 týmy šly na hry do lesa. Po svačině jsme se pak vyměnily. V lese jsme hráli „Kimovku“, kdy jsme museli co nejrychleji projít danou trasu a cestou si zapamatovat 10 obrázků z pohádky „O Zlatovlásce“. V cíli pak mladší děti diktovaly asistentům, co viděly a ty starší děti to zapisovaly na kartičky. Druhé stanoviště v lese bylo o záchraně vypadlých ptáčat. Nejdřív jsme museli projít bludištěm z lan a to velmi opatrně, protože na lanech byly zavěšené rolničky a zvonečky a pokud bychom zacinkali, tak bychom získali trestné vteřiny. Když jsme se dostali přes lana, vytvořili jsme si dvojice (větší a menší děti k sobě do páru), prolezli jsme tunelem, proskákali žebříkem a dostali jsme se ke hnízdu, kam jsme společnými silami vrátili zpět 2 ptáčky. Záchrana malých ptáčat nám šla dobře a v lanovém bludišti si nejlépe počínal tým „Korálci“.

Po dokončení dopoledních aktivit jsme šli na oběd a pochutnali jsme si na rýži s masem a s omáčkou. A protože jsme vše krásně snědli, tak jsme mohli na nákupy do obchůdku. Už ráno na nástupu nám Jiřík řekl, že večer bude „DL má talent“ a „Plyšáková párty“ a tak jsme si o poledním klidu chystali vystoupení a také vstupenky na večerní akci. Při odpoledním nástupu jsme si rozdali diplomy a body za dopolední etapovky a následovala scénka. Tentokrát jel Jiřík okolo mraveniště, které hořelo. Naříkalo tam mnoho mravenečků a tak Jiřík seskočil z koně a požár rychle uhasil. Mravenečci mu poděkovali a slíbili mu, že až bude potřebovat pomoct, že mu rádi pomůžou. Jiřík nás pozval na hru do tělocvičny, která bude o rychlosti – mravenčí boj – „Totem“. Po týmech jsme si stoupli na startovní čáry a naším úkolem bylo získat uprostřed umístěnou láhev – totem. Byl to opravdu neuvěřitelný boj, při kterém těsně vyhrál tým „Skokani“. Před svačinou jsme stihli ještě všichni dohromady potrénovat společnou choreografii a poslechnout si tak naše oblíbené písničky z pohádky Zlatovláska.

K svačině jsme si dali rohlík s pomazánkovým máslem a následovala scénka. Tentokrát pro nás Jiřík přišel, abychom s ním vyrazili prozkoumat další kus kraje, kde bychom mohli narazit na království, kde bydlí Zlatovláska. Dorazili jsme až k bazénu, kde se 2 rybáři prali o rybu… má je ryba, má je ryba… Jiřík od rybářů rybu koupil a pustil jí zpět do vody. „Kapr“ Jiříkovi poděkoval a řekl mu, že až bude potřebovat pomoct, že mu rád pomůže. Po scénce nás čekalo tvoření. Vyrobili jsme si každý rybičku z drátku a z pytlíku od brambůrek. Trénovali jsme i další část písničky, týmové „tleskačky“ a zahráli jsme si několik her v týmu. Vše jsme stihli do večeře, kde jsme si pochutnali na špagetách.

Po večeři jsme si ještě dokončili vstupenky na zábavný večer a přišel pro nás Jiřík, abychom s ním šli do tělocvičny. A tam už seděl král se svými dcerami. Tak jsme přeci jen to království se Zlatovláskou našli. Král nás přivítal a pozval nás na „bál“. Nejdříve jsme si tedy zatancovali s plyšáky a s rybičkami (které jsme si odpoledne vyrobili) a pak již začal zábavný večer s vystoupeními. Předvedli se nám kouzelnice, tanečnice, básníři, herečky a herci. Společně jsme se pobavili a pak již následovala druhá večeře (chléb s pomazánkou), sprchování a ukládání do postýlek. V půl desáté večer už byl v pokojích klid a všichni spokojeně oddychovali… Dobrou noc.

 

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.