top
logo


Letní soustředění LS1-2024 - den čtvrtý Email
Středa, 03 Červenec 2024 06:40

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 2. 7. 2024 (úterý) 

 

A je tu další táborové ráno. Dnes nás čeká již 4. den našeho pobytu a pomalu jdeme do finále. Dnes poprvé byl ráno klid až do budíčku.

Po snídani byl nástup a scénka. Král od Zlatovlásky zadal Jiříkovi první úkol. A sice, aby přinesl mrtvou a živou vodu. Jiřík si s úkolem nevěděl rady a tak zavolal na ptáčky, jestli mu pomůžou. Ti si moc dobře pamatovali, jak jim Jiřík zachránil ptáče a tak mu rádi přislíbili pomoc. Jiřík nás ještě poprosil, jestli bychom mu také pomohli. Dopoledne jsme tedy vyrazili na trénink do tělocvičny a na hru do lesa, kde jsme se snažili získat mrtvou a živou vodu. V týmu jsme se rozdělili do hlídek a vyrazili jsme na okruh lesem. Šli jsme po fáborkách a cestou bylo několik stanovišť. Jako první jsme museli postavit „hnízdo“ z dřívek, u druhého úkolu jsme „lovili rybičky“, u třetího úkolu jsme sbírali peříčka a vystlali s nimi hnízdo a na čtvrtém stanovišti – na skále v lese – jsme dostali vodu v kelímkách, kterou jsme museli donést do cíle, aby se tam proměnila v živou a mrtvou vodu. A skutečně, když jsme dorazili do cíle, tak nám ji Gabča vyměnila za 2 stříkačky, naplněné modrou a červenou vodou. Ty jsme si uschovali, protože se nám ještě budou hodit. V tělocvičně jsme dokončili celou sestavu a už nám chybí jen doladit detaily.

Na oběd jsme šli ve 12:30 a měli jsme polévku a svíčkovou s knedlíkem. Následoval obchůdek a polední klid. Ve 14 hodin byl nástup, kde jsme si rozdali diplomy a vedoucí ocenili nejlepší hlídky z dopolední etapy. Na scénce dostal Jiřík další úkol od krále. Zlatovlásce se v zahradě roztrhl náhrdelník a perly se vysypaly do trávy. Úkol tedy zněl, všechny perly do večera vysbírat. Na to si Jiřík tedy vůbec netroufal a tak povolal své kamarády  - mravence. Ti měli za chvíli hotovo. A nás Jiřík pozval na odpolední šipkovanou, kde budeme jako ti mravenci získávat na stanovištích poztrácené perličky princezny Zlatovlásky. Každá hlídka se na startu namalovala a vyrazila (vždy s jedním vedoucím) do terénu. Cestou jsme plnili úkoly o mravencích – vyrobili jsme si mraveniště, našli jsme cestu z bludiště ven, přiřazovali jsme písmenka k obrázku a správné názvy k obrázkům z vývoje mravence a také jsme podle čichu rozeznávali vůně. Dohromady jsme splnili 12 úkolů a trasa nám trvala okolo 2 hodin. Všichni jsme se stihli vrátit do večeře, a protože jsme měli ještě trochu času, tak jsme šli na dříví do lesa. Večer totiž bude táborák.

K večeři jsme měli zapečené těstoviny s okurkou a pak jsme se šli hned fotit. Zvládli jsme společnou fotku všech účastníků tábora společně s hlavními představiteli pohádky Zlatovláska a poté se vyfotily i jednotlivé týmy samostatně se svým vedoucím a s asistenty. Poté jsme se přesunuli k táboráku, kde jsme se doučili další sloku naší táborové písničky a poté jsme zpívali písničky pod vedením Maky, která dnes přijela i se „Sněhurkou“ (dvě asistentky a tanečnice z DL) na návštěvu. S kytarou se nám krásně zpívalo a pak nás Kapr postupně volal na buřty. Užili jsme si krásný táborový večer, ale to jsme netušili, že nás čeká ještě jedno překvapení. Každý tým vyrazil postupně k úvozu, kde už čekal Jiřík a vedl je k místu, kde pavouk napadl mouchu. Jiřík vyzval děti, aby pokropili mrtvou vodou pavouka a živou vodou mouchu a vyzkoušeli tak, jestli to skutečně funguje. A opravdu se to podařilo. Moucha Jiříkovi slíbila, že až jí bude potřebovat, že mu ráda splní jakékoliv přání. Poté jsme se vrátili do tábora a ještě chvíli jsme si užívali oheň.

V půl desáté nás vedoucí zahnali do pokojů a než jsme se vypravili do postýlek, tak bylo deset hodin večer. Dobrou noc a těšíme se na vyvrcholení táborové hry!

 

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.