top
logo


Letní soustředění LS1-2024 - den pátý Email
Středa, 03 Červenec 2024 14:32

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 3. 7. 2024 (středa) 

 

Máme tu další táborové ráno a dnes nás čeká zakončení naší celotáborové hry. Těšíme se, že Jiřík konečně najde Zlatovlásku a že vše dobře dopadne. Krásně jsme se vyspali a nikdo již ráno nevstává před budíčkem, všichni rádi využijeme pospat si co nejdéle.

Na snídani dnes vedla opět nutella, ale i křupínky s mlékem a rohlíky se šunkou. Po snídani následoval nástup a scénka, kdy zadal král Jiříkovi třetí úkol, a sice vylovit prsten z jezera, kam Zlatovlásce spadl, když si hrála u jezera. Jiřík si povzdechl, ach kdyby tu byla moje zlatá rybka, ta by mi mohla pomoct. Jiřík nás poprosil, jestli bychom si vzali své rybičky a šli mu pomoci.

Nejdříve jsme šli tedy trénovat choreografii do tělocvičny a po svačině (meloun) jsme šli na spodní hřiště. Nejdříve jsme si zahráli „rybičky rybáři jedou“ a pak už jsme šli na hlavní hru – záchranu prstenu z jezera. Ve vymezeném prostoru jsme sbírali „prsteny“ a nosili je na svou základnu. V jezeře na nás ovšem čekali příšery, které nás chytali a zdržovali nás od našeho úkolu. Ve vodách tak řádil žralok, chaluhy, štiky, velryby, mořský ďas, medúza…. Jediná zlatá rybka a „Nemo“ nám pomáhali v boji proti příšerám a občas se objevily a daly nám prstýnek. V této hře vyhrál tým „Skokani“ a přiblížil se tak k celkovému vítězství. Z hřiště nás vyhnal déšť a tak jsme šli do tělocvičny, kdy jsme si zahráli „podbíhanou“ a „přeskakovanou“ s lany. Před obědem byla ještě scénka, kdy přišel král a pochválil Jiříka, že splnil všechny úkoly,  a že si tedy může vybrat Zlatovlásku. Přivedl tedy svých 12 dcer, které byly zahalené, a Jiřík musel mezi nimi rozeznat Zlatovlásku. Ještěže přiletěla moucha, kterou včera Jiřík zachránil, a ta mu poradila, která z těchto 12 panen je Zlatovláska. A tak mohl Jiřík vyrazit zpět za svým králem a přivést mu zlatovlasou pannu. Po scénce jsme šli rychle na oběd a měli jsme gulášovou polévku a karbanátek s bramborem.

Po obědě jsme si šli nejdříve odpočinout a teprve v půl druhé byl otevřený obchůdek, kde jsme utratili ještě zbytek penízků. Po druhé hodině odpolední byl nástup se scénkou – již poslední. Jiřík přijel zpět do svého království i se Zlatovláskou, do které se zamiloval (a ona do něho), a splnil tak svůj úkol. Jenže král viděl, že se mají rádi a nechal Jiříka popravit. Zlatovláska si přála, aby si mohla nechat jeho tělo a v noci ho přišla pokropit živou vodou. Jiřík obživl, ale starý král celou scénu pozoroval a tak rychle přiskočil, vzal mrtvou i živou vodu a polil se mrtvou vodou a okamžitě zemřel. Nám ho bylo ale líto, a tak jsme ho jemně potřeli živou vodou a obživl také. Ale byl to úplně jiný člověk, který byl pokorný a popřál Jiříkovi a Zlatovlásce hodně štěstí a přidal se k jejich strážím.

Tak skončil pohádkový příběh. Jiřík jako nový král nás pozval na hru do lesa, kde budeme běhat a hledat obrázky sladkostí. 2 týmy šly tedy do lesa a 2 týmy trénovaly konec táborové písničky. Po svačině na nástupu nás Jiřík pochválil za celotýdenní výpomoc a daroval nám 5 dukátů a pozval nás na burzu. Což je takový obchůdek, kde si můžeme za táborové penízky koupit téměř cokoliv. Byli jsme nadšení a nakupování jsme si užívali. Každý si našel něco, co se mu líbilo a většina nakoupila i dárečky pro své nejbližší.

Ještě před večeří jsme šli na spodní hřiště natočit společnou choreografii. A to nás tedy opravdu moc bavilo a tak jsme si naší choreo zatancovali hned několikrát. V půl sedmé jsme šli na večeři, kde jsme měli rýži s masem a s omáčkou. Pak následovalo vyhodnocení poslední etapovky a pak již přesun do salaše, kde došlo ke zhodnocení a k vyhlášení celotáborovky. Ale než jsme přešli k vyhlašování vítězů, tak ještě přišel Jiřík se Zlatovláskou a také babka kořenářka, která nám zazpívala závěrečnou písničku.

V celkovém hodnocení se na 4. místě se umístili „Červeňáčci“,  na 3 . místě „Korálci“, na 2. místě „Borůvky“ a na 1. místě „Skokani“. Od Zlatovlásky jsme dostali náhrdelník s perličkami a od babky kořenářky vynikající perníček. Poté už začalo promítání filmu „Zlatovláska“, u které jsme si zpívali, a moc nás bavila. V devět hodin večer jsme se vrátili do svých pokojů a šli jsme se sprchovat a spát. Celý tábor jsme krásně zvládli, užili jsme si ho jak nejvíc to šlo a zítra už se budeme těšit domů za svými nejbližšími. Dobrou noc a budeme se těšit zase za rok na táboře!

 

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.