top
logo


Letní soustředění LS2-2018 - den druhý Email
Středa, 25 Červenec 2018 03:09

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 24. 7. 2018 (úterý)

 

A je tu první ráno na táboře. Noc byla klidná a stejně tak i ranní vstávání. Děti jsme začali budit v 7:30 a některé pokoje již byly vzhůru. Rychle jsme se oblekli a provedli základní hygienu a šli jsme na snídani. Tam jsme si pochutnali na „křupínách“ v mléku a na rohlíkách s marmeládou, sýrem nebo šunkou. Po snídani jsme šli zpět na budovu a trochu jsme si poklidili a připravili se na dopolední program.

Nástup byl v 8:45 na „pařezech“ – to je takové naše „nástupiště“J. Přišel se na nás podívat Marlin, otec Nema, který byl na včerejší noční hře a řekl, že nám řekne svůj příběh od začátku. Nakonec nás poprosil, jestli mu budeme pomáhat hledat Nema a bojovat s různými překážkami. My jsme samozřejmě souhlasili a s chutí jsme se vrhli do plnění úkolů.

Tým modrých a oranžových šel do lesa na hru a zbylé dva týmy šly na trénink táborové choreografie ven na „stage“. V lese „U věží“ bylo stanoviště, kde jsme museli pomáhat Marlinovi ochránit jikry před zlou štikou. Znamenalo to, že jsme ve vymezeném prostoru přemisťovali „jikry“ (pingpongové míčky a papírové koule) z obruče do stanu. Ten byl ovšem na druhé straně vymezeného prostoru a uprostřed tohoto prostoru se pohybovala nenažraná štika, která nás chytala. Když se někoho dotkla, musel se vrátit na start k vedoucímu nebo k asistentovi "pro nový život". Hráli jsme po dobu stanoveného času a poté jsme si spočítali jikry, které jsme dokázali před štikou zachránit. Na druhém stanovišti v lese jsme měli poznávat ryby – naše „spolubydlící“ z oceánu. Šli jsme po provázku, na kterém byla (vždy po určitém úseku) připevněná dřevěná ryba s obrázkem nějaké mořské ryby. Pokud jsme věděli její název, tak jsme ho zapsali na kartičku a šli jsme dál (celkem bylo po trase 10 ryb), ale pokud jsme tápali, tak jsme se museli vydat „odbočkou“ k nápovědě. Tam bylo z obrázků poskládané jméno ryby. Např. kalhoty – K, lavice – L, auto – A, nanuk – N. V šifře se skrývá ryba KLAUN. Chodili jsme ve dvojicích a tak jsme si mohli aspoň trochu raditJ. Po hodině jsme si dali všichni svačinu – jablíčko – a vyměnili jsme se na stanovištích a na tréninku choreografie. Do oběda jsme to všechno zvládli a ve 12h už jsme byli na obědě.

Dnes jsme měli cibulovou polévku a guláš s houskovým knedlíkem. Po obědě jsme dnes prvně vyrazili do místního obchůdku. Už jsme se na to moc těšili, a tak jsme již na oběd šli s peněženkami, abychom se moc nezdržovaliJ. Nejoblíbenějším zbožím jsou samozřejmě každé léto nanuky! Ve 13:15 jsme ukončili polední klid a šli jsme všichni k bazénu. Krásně jsme se osvěžili, zaplavali a také si někteří vyzkoušeli chůzi po slackline nad bazénem. A protože naše první odpolední hra se odehrávala v bazéně, tak jsme tam všichni zůstali a začali jsme s hrou „člun“.

Asistent sedl do člunu s jedním pádlem a měl za úkol převést děti ze svého týmu z jednoho břehu na druhý. Tam čekal vedoucí, který děti vyndaval ze člunu na břeh. No, zdá se to jako jednoduchý úkol, ale nebylo to vůbec snadné. Nakonec jsme skončili u varianty, že asistent vezl 3x děti (po jednom nebo po dvou), pak mohl skočit do vody a člun s dětmi vozit a postrkovat z vody. Všechny týmy si navzájem fandili a občas to byla opravdu legrační podívaná. Např., když Cahy (asistentka fialových) uvízla uprostřed bazénu v člunu a nemohla se dostat ani k jednomu břehu. Obětavě za ní skočila Špageta (vedoucí fialových) a popostrčila jí i s člunem správným směremJ. Dalším úkolem v bazénu byl plavecký závod, kdy měl každý zúčastněný přeplavat jednou bazén. Bylo povoleno použití plaveckých pomůcek (kruh, rukávky, pásek,…), mohlo se plavat jakýmkoliv stylem a kdo měl strach, tak plavat nemusel nebo mohl ručkovat kolem bazénu. Bylo krásné pozorovat ty malé „rybičky“, jak umějí krásně plavat.

Po soutěžích v bazéně jsme se šli převléct a na nástup. Tam jsme nejdříve dostali svačinu (domácí banánový jogurt) a poté jsme si řekli odpolední program. Přišli 3 potápěči a začali si povídat o rybičkách, kdo co ulovil a kdo má jaké akvárko. Odpoledne bylo totiž stanoviště potápěčů, kde jsme museli sbírat rybičky (které potápěči nechali na suchu) a házet je do kyblíku s vodou. Ve vymezeném prostoru byly kromě rybiček i vodní bomby, které jsme sbírali, abychom je mohli v závěru hry použít na bitkuJ. V prostoru se pohybovali 2 potápěči, ale protože měli ploutve, tak se jim velmi špatně běhalo a my tak měli šanci něco rychle vysbírat. Pokud byl někdo potápěčem chycen, musel na kraj hřiště, lehnout si na břicho a udělat 20 prsových temp. Poté se mohl vrátit do hry. Toto stanoviště se dětem moc líbilo, protože na závěr byla vodní bitvaJ.

Odpoledne jsme procházeli ještě těmito stanovišti: „písnička“ (učili jsme se podle Barči H. táborovou písničku), barvení týmových trik a dokončování nápisu ke svému korálu. A tak jsme do večeře měli opravdu hodně práce. V 17:45 jsme si odběhli na večeři (měli jsme zapečené těstoviny) a poté si půl hodiny dokončovaly týmy svou práci - kronika, „dotváření korálu“, dokončení triček. Všichni jsme tedy byli venku a mohli jsme jít na večerní nástup. Tam jsme si rozdali své první diplomy a na týmové korály jsme si – dle dosažených bodů – nalepili mušličky. Také jsme popřáli Kristýnce "vše nej" k svátku. Po nástupu jsme měli ještě asi 20 minut volno na přípravu vystoupení na „Danceline má talent“. Ve 20:00 jsme se odebrali do tělocvičny a začal velmi velmi dlouhý zábavný večerJ. Připravili jsme si spoustu zajímavých vystoupení - zpěv, tanec, divadlo, kouzelnické vystoupení, vtipy,…. A tak jsme se navzájem pěkně bavili a vedoucí už byli nervózní, kdy už se půjdeme sprchovatJ. Po zábavném večeru jsme si dali ještě druhou večeři (chleba s pomazánkovým máslem) a odebrali jsme se všichni na naše druhé patro, kde proběhlo večerní sprchování. Vše jsme zvládli rychle a protože už jsme byli opravdu hodně unavení, tak jsme dnes usínali již při prvních slovech pohádky, kterou nám vedoucí/asistenti vyprávěliJ. Přejeme všem dobrou noc a krásné sny.

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+3/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýKateřina Vávrů 2018-07-25 05:49
Prostě paráda!!! Jste úžasní (všichni z DL), děti jsou šťastné a nadšené - podle fotek 100%. Moc děkujeme, co pro ně děláte. Užívejte si i nadále a zdravíme vás z rozpáleného města, kde zdaleka není tolik zábavy a legrace. Pusu Adélce a Haničce. Vávrů
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýKapr 2018-07-27 13:25
Je pravda, že zlatý les... Na to, že je vlastně horko i u bazénu, tak v lese je přijatelně i při větším pohybu... Zítra se již budeme pařit s vámi ve městě :-(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýNikola 2018-07-25 06:32
Jste prostě úžasní!!!!! Děkujeme moc, za popis, fotky , skvělou organizaci, za to co, pro naše děti děláte. Díky,díky :lol: Menzingerovi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýKapr 2018-07-27 13:26
Rádi předáme kousek skvělé atmosféry, která tu panuje :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+2/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýKoky starší 2018-07-25 07:48
Nemám slov, vypadá to úžasně. Hned bych si šla také zasoutěžit. Neděláte i tábory pro rodiče? :) Děkujeme moc. Petra K.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýKapr 2018-07-27 13:23
Pro rodiče zatím tábory neděláme, ale pokud bychom něco takového udělali, tak by to byl hrozný teror :-) Žádná procházka růžovou zahradou, možná bychom rodičům nedovolili ani návštěvu obchůdku:-) :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýNikola 2018-07-27 13:35
Ani za menší úplateček? :lol: pár Kapříků by to jistě spravilo :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+2/ # RE: RE: RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýKapr 2018-07-27 13:40
Kapříci a ryby obecně jsou zrovna tento týden poměrně zprofanované slovo :-D Nejsem si jistý, jestli by úplatek něco zmohl proti možnosti potýrat trochu jinou věkovou kategorii ;-) Třetí běh dovoluje použít hrubší přístup, ale přeci jenom dospěláci by byli taky zajímavý materiál :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den druhýMarie 2018-07-25 08:07
Krásné ráno všem, skvělé fotky,přeji pěkné počasí, mnoho zážitků a pohody. Babi Stellinky M. posílám pusky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # PozdravBERANOVI 2018-07-26 10:21
Zdravime vsechny a moc moc dekujeme za skvelou organizaci skvelym organizatorum. Je to urcite super a bude i dal. Zvlastni pusu Barce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.