top
logo


Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtý Email
Pátek, 27 Červenec 2018 03:21

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 26. 7. 2018 (čtvrtek)

 

Máme tu další táborové ráno. Počasí nám opravdu přeje a tak se ráno oblékáme rovnou do triček (většina už používá jen týmové trikoJ) a do kraťasů, což nám hodně usnadňuje ranní oblékáníJ. Každodenní rituály zvládáme opravdu dobře a tak jsme i dnes byli dříve nasnídaní a připravení vrhnout se na dopolední program. „Uklízecí rituál“ už trochu pokulhává a tak se na některých pokojích neustále něco hledá – tu chybí plavky, někde zase ručník nebo pastelka, zkrátka vždycky něco není k nalezení. Ale protože jsme detektivové a hledači (tedy vedoucí, děti neJ!), tak všechno najdeme a vypátráme. Jsme na tom už tak dobře, že když se při rozdávání suchého prádla po koupání nehlásí někdo k ručníku, tak se vždy ozve nějaký vedoucí/asistent se slovy – já vím čí to jeJ. Ale pojďme k programu.

Na dopolední nástup přišel opět Marlin a Dory. Zeptali se dětí, jaký „kód“ viděly včera v bazéně a protože všichni věděli, že je to "VAP", tak je pochválili a vysvětlili jim, co to znamená. Jde o východoaustralský proud, který proudí v Tichém oceánu a pomůže Marlinovi rychleji doplout do Sydney. Na nástup připlavaly i sardinky a pořád po sobě opakovaly slova. Vysvětlily nám, že i my budeme dopoledne hrát hru na „kopírování“ – napodobování. A také, že budeme proplouvat územím medúz. A tak jsme se rozdělili na stanoviště a šli jsme na dopolední program. Krabíci (oranžový tým) začínal na stanovišti medúz. Tam jsme měli za úkol projít trasu, kde jsme nejdříve šlapali na hlavy medúz (na mety) a nesměli jsme spadnout a potom jsme procházeli územím, kde visely medúzy a jejich dlouhé šlahouny nás ohrožovaly. Nesměli jsme se jich dotknout, aby nás nepožahaly. Poté jsme se rozdělili do dvojic a zahráli si na Dory a Marlina. Dory totiž málem zemřela, když jí medúzy požahaly, ale Marlin jí zachránil. A tak si jeden z dvojice zavázal oči a druhý z dvojice (ten co viděl) ho musel provést „oslabenou“ Dory nebezpečným územím medúz. Což nebylo úplně jednoduché, ale i jsme se u toho dost nasmáli. Delfínci (modrý tým) začínali na stanovišti U šišek, kde byla „kopírka“. Tam jsme museli kreslit podle nápovědy – dle jednotlivých kroků. Kreslili jsme žraloka, delfína, velrybu nebo „obecnou“ rybičku. Druhou částí kopírky bylo skládání víček dle vzoru. Vedoucí nám na 30 vteřin odkryli obrazec z víček a pak ho zakryli a my ho museli zkusit složit. Zbylé dva týmy – Chobotničky (fialový tým) a Želvíci (zelený tým) – trénovaly choreografii.

Po svačině jsme se vyměnili a do oběda bylo hotovo. K obědu jsme měli pečené kuře s bramborem a okurkou. Následoval oblíbený obchůdek a polední klid. Pak jsme se převlékli do plavek a vyrazili jsme se osvěžit do bazénu. Opět jsme si zahráli na provazochodce a chodili jsme po slackline a pády byly opravdu zajímavé. Ještě, že se padá do vodyJ.

Ve 14:45 jsme šli na nástup, kde nás už čekala víla TAI. Povyprávěla nám o "VAP" a že na něj odpoledne „nasedneme“ a pojedeme pro Nema do Sydney. Znamenalo to, že odpoledne strávíme na „šipkované“. Tým se rozdělil na 2 hlídky a na tabuli jsme si rozepsali, jak půjdou hlídky za sebou. První hlídka vyrazila na trasu již v 15:00 a tak jsme jim rychle namalovali na tváře mořské symboly, vysvětlili základní pravidla a mohli vyrazit. Další hlídky vyrážely na trasu s 10 minutovým odstupem. S každou hlídkou šel vedoucí nebo asistent. Na startu si hlídky krátily čas výrobou kartonových rybiček a vybarvováním omalovánek – mořských živočichů. Na trase děti potkaly vílu TAI, Marlina, Nema, Dory a Žraloka. Museli plnit několik úkolů a projít cestu po fáborkách. A tak cestou skládaly puzzle, doplňovaly logické řady mušlí, luštily názvy rybiček, přenášely vodu a řešily různé rébusy. Žádná hlídka se neztratila a všechny skupinky dorazily do večeře do tábora. A tak jsme před 18 hodinou mohli jít všichni společně na večeři – bylo rizoto.

Následovalo dokončení tvoření rybiček a večerní nástup s vyhlašováním výsledků za dnešní etapy. Rozdalo se hodně diplomů a také mušliček na týmový korál. Souboj týmů je dost vyrovnaný a tak uvidíme, jak zítřejší závěrečné hry zamíchají s pořadím. Ještě jsme pogratulovali a předali dárek Aničce k dnešnímu svátku.

Po nástupu jsme šli do lesa na dřevo, abychom měli dostatek na dnešní táborák. Všichni pilně nosili klestí i velké klacky a za půl hodiny už jsme měli nanošeno spoustu dřeva a mohl začít táborák. Kapr nám griloval u salaše buřty a tak jsme vždy po týmech odběhli na buřtík a zase jsme se vrátili k ohni. Trénovali jsme táborovou písničku a zpívali jsme spoustu dalších známých písniček. Po deváté hodině jsme se odebrali na budovu a šli jsme se sprchovat. Snažili jsme se to vše zvládnout co nejrychleji, ale do desáté hodiny večerní jsme to rozhodně nemohli stihnout. Naštěstí děti zalehly a po za chvilinku – u vypravování pohádky – usnuly. Končí nám 4. táborový den a pomalu se nám náš pobyt krátíL. Tak dobrou noc a mořské sny.

 

Komentáře  

 
+4/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýNěmcovi 2018-07-27 07:44
Tedy skládáme poklonu celému týmu DL, děti budou mít skvělé prázdninové zážitky, které jen tak něco nepřekoná. Nad nápaditostí jednotlivých disciplín zůstává rozum stát :-). Osoba, která ještě po celém dni, evidentně 100% věnovaném dětem, najde energii k tomu, aby sedla k PC a napsala pro doma netrpělivě čekající rodiče rozsáhlou zprávu z uplynuleho dne má náš obdiv, vždy když to čteme a pak koukneme v kolik hodin to bylo přidáno tak nechápeme čím se dotyčný dopuje :lol: (ale občas by se nám to take hodilo ;-) ). Vážně vás obdivujeme! Přejeme hezký zbytek soustředění... Němcovi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+4/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýMíša 2018-07-27 07:53
Citace Němcovi:
Osoba, která ještě po celém dni, evidentně 100% věnovaném dětem, najde energii k tomu, aby sedla k PC a napsala pro doma netrpělivě čekající rodiče rozsáhlou zprávu z uplynuleho dne má náš obdiv, vždy když to čteme a pak koukneme v kolik hodin to bylo přidáno tak nechápeme čím se dotyčný dopuje :lol: Němcovi


Kapr není člověk, Kapr je ryba, ten spí za pohybu :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+4/ # RE: RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýKapr 2018-07-27 13:10
Přátelé...

Chtěl jsem Vám oběma odpovědět nějakou vtipnou větou, ale jsem lehce znaven a nenapadá mě nic :lol: Každopádně si to tady užíváme :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+4/ # RE: RE: RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýKapr 2018-07-27 13:13
Jo a ještě poznámka, text zprávy píše Eliška, takže si dovedete představit, jak pak asi po táborech vypadá naše domácnost :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+3/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýNikola 2018-07-27 09:01
Co dodat, můžeme jen chválit, děkovat a referovat, jak úžasný máme tým,který se věnuje našim dětem nejen během školního roku,ale i o prázdninách v čase svého volna.Vymýšlí pro ně program, propracovaný do nejmenšího detailu, aby si to všichni užili a neměli šanci si postesknout. Poděkování patří i praktikantkám , které tráví prázdniny starostí o naše holky. Těším se na vyprávění zážitků,které nebudou brát určitě konce :lol: :lol: Děkujeme moc!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+3/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýKapr 2018-07-27 13:11
S týmem těchto kvalit a s takovými dětmi, které jste nám zapůjčili je to paráda 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýKamila Čapková 2018-07-27 10:42
Velká poklona a díky všem!! :-) Neuvěřitelné...Dnes si holky musíme už vyzvednout, tak doufám, že s námi vůbec odjedou!!! :o
krásné poslední dny..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýKapr 2018-07-27 13:12
Kdyby byly problémy, tak je pomůžeme svázat :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den čtvrtýNikola 2018-07-27 13:18
To jsem teda zvědavá 8)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # děda holek VávrůPavel Důra 2018-07-27 22:04
Děkuji celému kolektivu za úžasnou práci, kterou věnují dětem. Něco takového jsem nepoznal a obdivuji vás, co vše vymyslíte a zrealizujete!Kl obouk dolů!
Děti budou určitě nadšené :-) Pavel Důra
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.