top
logo


Letní soustředění LS2-2019 - den čtvrtý Email
Sobota, 27 Červenec 2019 02:39

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 25. 7. 2019 (čtvrtek)

 

Máme tu další táborové ráno. Noc byla velmi teplá a hned od rána to vypadá na další tropický den. Dětem ovšem energie neubývá a tak ráno čile vyskakují z postýlek v 7:30h a „jedeme“ naše ranní rituály – hygiena, převlékání, česání, snídaně, nástup.

Na nástupu se objevil Plaváček – z kapsy mu koukaly 3 zlaté vlasy děda VševědaJ - a procházel královstvím, kde měli problém se studnou. Plaváček vysvětlil panu králi, že ve studni je žába a pokud se jí zbaví, tak zase bude plno živé vody ve studni. Přesně tak, jak to pověděl děd Vševěd své matce. Král se zaradoval a Plaváček nás poprosil, jestli půjdeme s ním. A tak jsme dopoledne kradli vajíčka žábě, abychom jí vystrnadili ze studně. Pak jsme opravovali studnu – vozili jsme cihličky, stavěli jsme zeď, na kladce jsme zvedali kýbl s pískem a stavěli jsme si studnu z „dřevíček“.

Na dalším stanovišti jsme hráli „Majáky“. Dětem se zavázaly oči, každý dostal kelímek a uprostřed herního prostoru byly 2 kýble s vodou. Asistent a vedoucí týmu seděl opodál a vydával neustále nějaký zvuk, aby děti - nosiči vody – věděly, kam vodu nosit. Tam měl „maják“ kyblík, do kterého děti vodu vylévaly. Cílem nanosit co nejvíce vody za 8 minut. Na závěr hry jsme pak místo do kyblíků vylévaly vodu na vedoucí a asistenty a oni nás za to postříkali vodou z injekčních stříkaček. Zkrátka na konci jsme byli všichni pořádně mokříJ.

Stihli jsme i dokončit táborovou choreografii, zahrát si s padákem a nasvačit se (jablíčko). Všichni jsme se vystřídali jak na tréninku, tak na hrách a pak už jsme spěchali na oběd. Dnes jsme měli gulášovou polévku a pečené kuřecí stehno s bramborami. V obchůdku jsme si potom nakoupili hlavně nanuky na osvěžení a šli jsme si chvíli odpočinout na pokoje. Někteří poctivě trénovali na „zábavný večer“ DL má talent a tak nám polední klid utekl velmi rychle a už nás volali vedoucí na nástup.

Tam přišel osobně sám pan král z cizího království, aby nám poděkoval, že jsme mu pomohli opravit studnu a zbavit se žáby. Pozval nás ke studni (k bazénu) a ukázal nám, jak teď proudí živá voda. Uprostřed bazénu byli asistenti a stříkali pistolkami vodu hodně vysokoJ. Král nám nejen poděkoval, ale ještě nám rozdal i drahokamy ze svého královského pokladu. Poté jsme si vyhlásili výsledky z dopoledních etapovek, rozdali jsme si diplomy a přilepili další hvězdičky na své erby.

Soutěž týmů je velmi vyrovnaná, na čtvrtém místě jsou průběžně Sluníčka se 48, na třetím místě jsou Princezny pink s 50 body, na druhém místě jsou Třpytky s 56 body a první jsou zatím Mráčci s 62 body. Po nástupu jsme se šli převléct do plavek a hurá do bazénu! Tam jsme si pořádně zařádili a dostatečně se osvěžili. V půl čtvrté jsme šli z bazénu rovnou na svačinu do jídelny a pak převléct a hurá na odpolední program. Čeká nás dokončení táborové písničky a záchrana stromu v druhém království.

Od děda Vševěda jsme věděli, že strom nerodí jablka, protože se mu v kořenech usadil had a tak jsme šli s plaváčkem do lesa na hru, při které jsme poznávali hady. Když jsme úkoly na této hře splnili, tak jsme si mohli dojít do úvozu ke kapličce pro zaříkávadlo, které nám pomůže zahnat hada. Odpoledne jsme trénovali i písničku a naučili jsme se všechny sloky a dokonce jsme k tomu vymysleli i pohybový doprovod, a tak se nám to hned lépe pamatuje. K večeři jsme měli ovocné knedlíky a pak jsme šli na pokoje, připravit si vstupenky na zábavný večer a dokončit si svá vystoupení.

V 19h jsme šli do společenské místnosti, kde proběhl zábavný večer pod vedením moderátorky „Cahy“J. Shlédli jsme 12 krásných vystoupení – tanečních, divadelních, kouzelnických, přednášejících – a ocenili jsme všechny vystupující bouřlivým potleskem. Poté následoval večerní nástup s předáváním diplomů za odpolední etapovku a lepení hvězdiček. V rychlosti jsme si zopakovali „zaříkávadlo“ a vydali jsme se do druhého království zničit hada, který ničil vzácnou jabloň. Přišli jsme k jabloni a pod ní spal had. Vykřikli jsme celé zaříkávadlo a had se odplazil. Větvičky na stromu se zazelenaly a najednou začal strom plodit jablka. Přiletěl kouzelný pták, který nás zval, abychom si jablíčko utrhli. Bylo to moc krásné a všichni jsme se s radostí zakousli do jablka. A protože už bylo po 20 hodině, tak jsme šli rovnou na táborák. Zpívali jsme písničky – naše nejoblíbenější je „Otec Abrhám měl 7 synů“J - a pak jsme šli po skupinkách k salaši, kde nám Kapr ogriloval buřty. Než jsme se tam všichni vystřídali a než jsme se potom ještě vysprchovali, tak jsme tentokrát uléhali do postýlek až po 22 hodině. Přejeme všem krásnou letní noc a těšíme se na zítřejší vyvrcholení celotáborové hryJ.

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.