top
logo


Letní soustředění LS2-2020 - den druhý Email
Středa, 15 Červenec 2020 12:15

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 14 7. 2020 (úterý)

 

Je tady první táborové ráno. Noc byla klidná a to je hlavníJ. Budíček byl v 7:30, ale již nebylo koho budit, všichni už byli „nastartovaní“ na nový denJ.

Provedli jsme ranní hygienu a šli jsme společně na snídani. Pochutnali jsme si na křupínkách s mlékem, na rohlíkách s máslem, šunkou a sýrem a také na párkách a na tvarohovém závinu. Výběr byl veliký a tak si každý přišel na své. Po snídani jsme se zastavili hned na nástupu, kde nás čekala scénka. Objevil se Lucifer, který pověřil Janka, aby přinesl do pekla Dorotu Máchalovou. A tak Janek šel, mlýn i Dorotu našel, ale ta se oháněla peřím a tak se musel schovat. Mezitím přišla Petrova babička a Dorota využila této situace, dala jí svou zástěru a poprosila jí, aby „pohlídala“ koláče a tak když se Janek vrátil, odnesl do pekla babičku místo Doroty. Nikdo v pekle nechápal, proč Máchalová ze Lhoty u Čertovy skály, obtěžkána tolika hříchy, neklesá na vahách spravedlnosti. Nakonec byl omyl odhalen a Lucifer za tento „přehmat“ degradoval Janka – čerta s hodností vraníka – na čerta s hodností vlka.

Po nástupu následoval dopolední program, kdy 2 týmy šly trénovat do tělocvičny a 2 týmy šly na hru a po svačině došlo k výměně. V lese jsme hráli hru „Protiklady“, při které jsme sbírali obrázky a hledali jejich opaky. Museli jsme přitom projít „zvonkovou dráhou“. Starší školáci z týmu běhali a hledali rozházené lidské vlastnosti po lese a měli zapisovat jen ty dobré vlastnosti. Druhou hru - „Hamižnou Dorotu“ jsme hráli v lese v území věží, kde byl vymezen prostor a v něm měla Dorota „nahamouněné“ mince a také spoustu peříček. Vběhli jsme tam a snažili jsme se vše vysbírat. Nejenže v poli chodila hamižná Dorota, ale byli zde i dva malí čertíci, kteří všem ztěžovali pohyb v území. Když byl někdo chycen, musel jít k Dorotě a udělat 5 dřepů. Po vypršení časového limitu, jsme si šli spočítat, kolik jsme nasbírali peněz a kolik jsme vysbírali peříček.

Po dopoledním programu jsme zamířil na oběd. Měli jsme vývar s nudličkami (vynikajícíJ) a kuřecí plátek s omáčkou a bramborem. Poté jsme navštívili místní obchůdek a koupili jsme si něco dobrého (většinou nanukaJ). Následoval krátký polední klid a koupání v bazénu. Počasí bylo krásné a ještě se nám vyjasnilo, a tak jsme strávili u bazénu asi hodinku. Po dostatečném vyblbnutí v bazénu jsme se šli převléct a na svačinu. Dali jsme si jogurt s rohlíkem a šli na nástup.

Čekalo nás vyhlášení výsledků z dopoledne a tak jsme se těšili na diplomy. Přinesli jsme si i šňůrku s kulatým dřívkem, kterou nám dal na noční hře Lucifer, abychom si mohli přidat další kolečko za splnění „etapovky“. Nástup jsme zakončili scénkou, kdy přišli vojáci do hospody a naverbovali Janka. Petr i Janek na vojně trpěli, kaprál je pořád „buzeroval“ a Petr se Janka zastával. Nakonec nám kaprál řekl, že i nás si odpoledne vyzkouší, jak jsme poslušní vojáci a tak jsme se rozdělili po týmech na 4 stanoviště a šli jsme plnit úkoly. V lese jsme měli postavit co největší „pyramidu“ z klacků v časovém limitu. Kaprál se procházel v lese a chtěl nám naše stavby zbořit a tak jsme si je museli chránit. Na betonovém hřišti nás zase čekala zkouška poslušnosti. Vojenský kaprál nám zde dával rozkazy. Např. jsme si museli zavázat oči a jít ke stolečku, kde jsme prováděli zkoušku čichu (očichávali jsme mističky s kořením a poznávali které je které), běželi jsme nasbírat do lesa co nejvíce šišek v časovém limitu atd. Kaprál hlídal naší přesnost a rychlost. Na stanovišti mezi chatkami zase další voják prověřil naší obratnost. Probíhali jsme překážkovou dráhu, při které nás voják učil rychlý slalom, plížení, „šermování kordem“ a zkoušel tak naší obratnost. Na spodním hřišti jsme trénovali sílu. Zahráli jsme si úpolové hry (přetlačovali jsme se z vymezeného území – v sedě, ve stoje), sílu jsme prověřili i při „páce“ a při průchodu úseku v „trakaři“ a na závěr jsme vyzvali vedoucího s asistentem na „přetahování lanem“. A většinou jsme zvítěziliJ. Všechny vojenské úkoly jsme splnili do večeře a vojáci s námi byli spokojení. Dokonce nás přijel a navštívit i Štěpinka s Moničkou (vedoucí z DL) a tak se hned vžily do role vojáků a kontrolovaly naše výkonyJ.

K večeři jsme měli špagety a moc jsme si pochutnali. Na chvíli jsme si šli odpočinout na pokoj a po 19h byl nástup. Vyhodnotili jsme si odpolední hry, přidali jsme si body na naše týmové ohýnky, také dřevěné kolečko jsme získali – za další etapu – ale hlavně nám poslal kaprál uniformy – týmová trika. Z toho jsme měli velikou radost. Hned jsme se převlékli a mohli jsme jít trénovat táborovou písničku a malovat si trička. Na výzdobě triček jsme se střídali po týmech a tak jsme si je opravdu krásně vyzdobili. Použili jsme šablony, razítka a barvy na textil a už se těšíme, až si naše výtvory zítra oblékneme. Špageta nás naučila začátek táborové písničky a chválila nás jak nám to jde. Přidali jsme k tomu i tleskání a podupávání do rytmu a pak jsme šli na druhou večeři.

S chutí jsme si dali ještě rohlík nebo chleba s máslem nebo se sýrem a mysleli jsme si, že už půjdeme do pokojů. Ale najednou si jeden tým zavolal vedoucí a řekl mu, že dostal signál, že v táboře bude „scénka“. Ale ne na našem obvyklém místě (na nástupišti), ale že musíme projít tábor a najít oheň, u kterého scénka bude. Plížili jsme se tedy okolo jídelny, až jsme zahlídli velký oheň. Potichounku jsme se přibližovali a zůstali jsme ukrytí na kopečku nad ohništěm. Za chvíli se objevil velký ohnivý zábesk a najednou byl na místě i Lucifer. Plamen se zvětšil a on začal hledat mezi spícími vojáky u ohně Janka. Když ho našel, vzbudil ho a vynadal mu, že se nechal naverbovat na vojnu a že mu vojáci spálili vlčí ocas. Teď se už nemůže vrátit do pekla. Když Lucifer zmizel, vzbudil se Petr a ptal se Janka, co se stalo. Slíbil mu, že se pokusí zítra vlčí ocas sehnat na zámku. Potom vyběhl za námi na kopeček a poprosil nás, jestli mu pomůže. My jsme samozřejmě rádi souhlasili a tak nám dal kartičku s obrázkem zámku a řekl nám, abychom si jí uschovali a mohli tak zítra s ním jít na zámek pro vlčí ocas.

Poté jsme rychle běželi k budově a už jsme šli na pokoje. Takhle se vystřídaly všechny týmy. Vyčistili jsme si zoubky, převlékli do pyžámek a zalehli do postýlek. Byli jsme z celého dne plní dojmů, ale už na nás přicházela i únava. Vedoucí a asistenti nám přečetli/povyprávěli pohádky a za chvíli byl v táboře klid. Tak dobrou noc i vám a těšíme se na zítřejší den, vaši táborníciJ.

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.