top
logo


Letní soustředění LS2-2020 - den čtvrtý Email
Pátek, 17 Červenec 2020 05:30

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 16. 7. 2020 (čtvrtek)

 

Máme tu další táborové ráno. Dětem ovšem energie neubývá a tak ráno čile vyskakují z postýlek v 7:30. „Projedeme“ naše ranní rituály – hygiena, převlékání, česání, snídaně a šupky dupky na nástup. Ten proběhl tentokrát v tělocvičně, protože venku poprchávalo a v uvnitř jsme provedli i celotáborové focení. Oblékli jsme se do táborových trik (tedy z nich se vlastně svlékáme jen na spaní, jinak už nic jiného nenosímeJ), přišli i naše pohádkové postavy a pak jsme se po týmech vyfotili venku, protože už přestalo pršet. Následoval nástup s vyhodnocením včerejší šipkované.

Naučili jsme se „tleskanou“ týmů Růžiček a Pekelných dušiček a potom se již objevili herci a byla na řadě další scénka. Tentokrát se objevil kníže, který se dozvěděl, že ve vesnici je cizinec, který má spoustu peněz a všem rozdává. Přišel tedy i on – kníže v převlečení – žebrat o peníze. Petr ho samozřejmě hned poznal a ptal se ho, kolik potřebuje peněz a tak se nakonec dohodli, že Petr dá knížeti 30 tisíc dukátů a kníže dá Petrovi za ženu svojí dceru. Na tuto scénku jsme navázali v dopolední etapovce, kdy jsme šli do lesa na hru „Mince pro knížete“. Rozdělili jsme se na „sběrače“ a „běhače“. Sběrači byli 4 a vždy ve dvojici měli svázanou vnitřní nohu, takže se museli pohybovat jako „trojnozí“. Hledali jsme ve vymezeném prostoru mince s barevným označením. Každá barva měla jinou hodnotu. Mince nosili sběrači k obruči, kde stáli jejich běhači a ti běhali vyměňovat mince za „ťupíky“. Ovšem mohli vyměňovat jen na stanovišti dané barvy. Ty byly různě umístěné v lese a stál u nich vždy vedoucí, který provedl výměnu – ťupíky za mince. Hru jsme hráli 2 x 6 minut a pěkně jsme si zamakali. Nejlepší tým nasbíral za tuto dobu 278 ťupíků! Dopoledne jsme se tedy vystřídali v tělocvičně a na této hře. A mezitím jsme stihli ještě posvačit meloun. Les nás chránil před mírnými přeháňkami a tak jsme dopoledne ani nepotřebovali pláštěnky.

Na oběd jsme šli již vybaveni peněženkami, abychom pak mohli rovnou do obchůdkuJ. Pochutnali jsme si na vývaru s nudličkami a zeleninou a na uzeným s bramborovou kaší. Obchůdek, rozdání dopisů a pohledů a polední klid, to vše jsme stihli do 13:45 a pak hurá zpět na nástup. Tentokrát už jsme se sešli zase na „pařízkách“ a nejdříve byla scénka. Kaprál se správcem se začali obávat, že pro ně přijde čert a tak se schovali ve vězení, tam popíjeli a jedli. Ale Janek na ně přišel a začala honička. Nakonec utekli na komín a libovali si, jak to dobře vyřešili a že pro tohle knížectví je jich zkrátka škodaJ. Tu se ale objevil Janek, vylezl na komín a vzal oba do pekla. (V našem případě vylezl „Janek“ na komín, zavrávoral, spadl a stáhnul „kaprála“ i „správce“ do peklaJ.) Všichni jsme se opět při scénce pobavili a pak už jsme si mohli rozdat diplomy a říci si program na odpoledne.

Rozdělili jsme se na 4 stanoviště a ty jsme si – každý tým – prošel. 1 stanoviště bylo v tělocvičně, kde se děti protáhly a trénovaly akrobacii pod vedením Kabi. Ve společenské místnosti probíhalo tvoření čertíků a pak byla 2 stanoviště venku. U salaše byl správce s Dorotou a tam jsme se přehrabovali v obří krabici a hledali jejich ukryté drahokamy. Potom jsme museli prolézt a proběhnout překážkovou dráhu a drahé kameny donést do zavěšené „butýlky“. U kaprála jsme nejdřív dali souboj v hádankách (a lehce jsme ho poraziliJ) a poté jsme mohli vběhnout na jeho území a vysbírat dušičky. Bylo to dušičky „lehké“ (z dětství – neobtěžkány hříchy) a dušičky „těžké“ – vodní balonky – obtěžkané hříchy. Přenosili jsme je do kýble a pak jsme šli k peklu, kde jsme v řetězu přenášeli „hříšné duše“ do pekelného kotle. No, zkrátka jsme si celé odpoledne užívali her a i když jsme párkrát trochu zmokli, tak nás to rozhodně nezastaviloJ.

Na večeři jsme šli v 18:00 a měli jsme rizoto se sýrem a s červenou řepou. Poté jsme šli rovnou do salaše, kde jsme se nejdříve museli prokázat „vstupenkou“ a pak jsme byli „uvaděčkou“ vpuštěny do kinaJ. Nejdříve jsme si zazpívali, rozdali si diplomy a pak začal film „S čerty nejsou žerty“. Po zhlédnutí filmu jsme si dali ještě buřty, co nám zatím Kapr připravil na grilu a pak už jsme šli na budovu, do postýlek. Ještě večerní hygiena, pohádka a ve 22h už byl na pokojích klid. Sice už dnes nebylo slunečno, ale počasí k nám stejně bylo milosrdné, pršelo jen zřídka a tak jsme celý dnešní program zvládli dle plánuJ. Dobrou noc a zítra se těšíme na vyvrcholení naší táborové hry! 

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2020 - den čtvrtýMíša 2020-07-17 07:32
Prostě boží jste!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2020 - den čtvrtýMartina 2020-07-18 07:52
Moc díky za cely týden! :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.