top
logo


Letní soustředění LS2-2021 - den druhý Email
Středa, 21 Červenec 2021 01:24

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 20 7. 2021 (úterý)

A máme tu první táborové ráno. Děti moc pěkně spaly a většina se probudila až při buzení v 7:30 ráno. Provedli jsme ranní hygienu, vedoucí a asistenti nás učesali a v 8:00 jsme vyrazili na snídani. Pochutnali jsme si na křupínkách s mlékem, na rohlíkách se šunkou a sýrem (nebo s marmeládou a nutelou) měli jsme i párky a také tvarohový závin. Zkrátka každý si vybral, co má rád. Poté jsme šli na nástup, kam za chvíli přijel Kouzelník Žito a jeho pomocník Kohout. Pochválili nás za včerejší noční hru a Kohout se naparoval, jak je důležitý a co všechno ví a měl pro nás dokonce obrázek kohouta, což byl náš první ptáček na náš strom. Pak nám kouzelník řekl, že musíme jít hledat ptáčka, abychom se dozvěděli další pověst. A tak jsme se rozběhli po táboře a za chvíli jsme objevili obrázek sojky, která byla připevněná z boku salaše. Donesli jsme jí kouzelníkovi a ten nám začal vyprávět příběh o vojvodovi Krokovi a jeho 3 dcerách – Kazi, Tetě a Libuši. Ta nejmladší z nich – Libuše – usedla na knížecí stolec a vládla Čechám. Libuše věštila, že jednou bude stát v dáli město, jehož sláva hvězd se bude dotýkat…. Na závěr nástupu ještě přiletěly 3 vlaštovky a lákaly nás k jídelně, a tak jsme běželi za nimi. Tam seděla čtvrtá vlaštovka, která nám ukázala, že tam mají hnízda a měla pro nás obrázek vlaštovky. Když jsme se vrátili na nástup, tak nás Libuše pozvala, abychom jí dopoledne při hrách pomohli s výstavbou Prahy a také s „výběrem“ manžela.

Dva týmy šly trénovat choreografii do tělocvičny a dva týmy šly hrát hry. Po svačině (meloun) jsme se vyměnili a všichni jsme se prostřídali. V lese „Ve věžích“ jsme stavěli věže, domečky a hradby… tak jak předpověděla kněžna Libuše. A také jsme zde hráli „Kimovku“. Po trase jsme měli vyvěšeno 9 (mladší děti 5) obrázků různých druhů staveb, které jsme si měli zapamatovat a v cíli jich co nejvíce napsat (říct). Na fotbalovém hřišti jsme hráli hru „Přemysl Oráč“. Byla tam i Libuše a ta nám vyprávěla o tom jak řešila soudní spor mezi dvěma sousedy a její rozhodnutí se nelíbilo staršímu z nich. Vyřkl tedy památnou větu: „Běda mužům, kterým žena vládne.“ Libuše si tedy našla manžela - ve své věštbě předpověděla, že jejím mužem se stane Přemysl Oráč ze Stadic. Na tomto stanovišti bylo naším úkolem projít překážkovou dráhu ve dvojici (museli jsme mít svázané vnitřní nohy) a cestou jsme plnili 2 úkoly – provlékali jsme tkaničky botou a přiřazovali jsme plodiny ke správným popiskům. Po splnění tohoto úkolu jsme dostali hádanku a když jsme jí vyluštili, tak jsme získali dalšího ptáčka – strakapouda.

K obědu jsme si dali rajskou omáčku s těstovinami a masovými kuličkami. Následovala hromadná návštěva obchůdku a odpolední klid, při kterém jsme se snažili si aspoň trošku odpočinout. Ve 14:00 byl nástup, kde jsme nejdříve hledali obrázky 2 ptáčků – sýkorku a stehlíka – kteří nám přinesli báji o Kazi a Tetě. Kazi měla ráda bylinky a kytičky a její sestra Teta dobře znala pohanské božstvo. Pozvaly nás na odpolední hry, ale ještě před tím jsme si zašli na svačinu do jídelny (rohlík a jogurt).

Odpoledne jsme u Kazi poznávali koření a kytičky (cesta po provázku) a u Tety jsme před budovou tvořili ovečky (obětiny bohům) a luštili jsme hádanky a rýmovačky. Poté jsme se vystřídali na tréninku táborové písničky, kde nás Špageta učila slova a asistentky „pantomimu“. A také jsme šli se svými vedoucími a asistenty na procházku po okolí, abychom zjistili, kde co roste na poli, kde je potůček,…. a vše jsme si zakreslovali do mapy. Do večeře jsme měli hotovo a mohli jsme jít do jídelny. K jídlu jsme měli „šunkofleky“ s okurkou.

Na večerním nástupu jsme si rozdali diplomy za odpolední hry a také kartičky sýkorky a děti si je přilepili na své stromy. Na bodování týmům nám kouzelník s kohoutem přinesli velké ptáčky na které si budeme lepit peříčka dle získaných bodů za hry a soutěže. Při večerním programu jsme si všichni zvládli nabarvit týmová trika a vytvořit tak krásná umělecká dílaJ. Na tričkách pracoval vždy jeden tým a zbytek tábora byl v tělocvičně nebo před budovou, kde jsme kroužili obručemi a skákali přes švihadlo. V tělocvičně jsme hráli hry s padákem, tancovali jsme a skákali jako kdybychom ještě měli spoustu energieJ. A když jsme už měli trika hotová, tak jsme se šli vysprchovat, zalehnout do postýlek a spát. Dnes jsme to zvládli celkem brzy a po 21. hodině večerní už většina dětí spala. Tak dobrou noc a těšíme se na zítřejší denJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.