top
logo


Letní soustředění LS2-2022 - den druhý Email
Středa, 27 Červenec 2022 16:10

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 25. 7. 2022 (pondělí)

 

A máme tu první táborové ráno. Děti moc pěkně spaly (přesto, že v noci bylo dost teplo) a většina se probudila až při buzení v 7:45 ráno. Provedli jsme ranní hygienu, vedoucí a asistenti nás učesali a v 8:30 jsme vyrazili na snídani. Tedy moc jsme nestíhali, ale nakonec všichni doraziliJ. Pochutnali jsme si na křupínkách s mlékem, na rohlíkách se šunkou a sýrem (nebo s marmeládou), měli jsme i tvarohový závin. Zkrátka každý si vybral, co má rád. Dnešní den má službu růžový tým a tak hned ráno uklízeli po snídani stoly.

Poté jsme šli na nástup, kam přišel i Albrecht z Valdštejna. Přinesl nám od soukeníků týmová trika a také pečeť tohoto cechu – ve znaku mají soukeníci nůžky. Pochválil nás za noční hru a poté jsme uslyšeli nějaké klepání. Albrecht se ptal, co se to děje a tak z domečku vykoukl muž, který řekl, že je platnéř. Pověděl nám o svém řemesle, jak vyrábí brnění, helmice a meče pro rytíře i krále. Jak umí zdobit zbroj a vlastně, že je takový umělec. Pozval nás, abychom se stali platnéři a vyzkoušeli si toto starobylé řemeslo.

Rozdělili jsme se tedy po týmech a během dopoledne jsme se vystřídali v tělocvičně (při nácviku táborové choreografie) a na stanovištích v lese. V šiškách jsme si prohlídli obrázky, co vyrobili mistři platnéři. Z „céček“ jsme pospojovali drátěnou košili a pak jsme běhali platnéřskou uličkou ke špalku, kde jsme zatloukali hřebíky. Platnéři totiž potřebují hodně síly, aby své plechy dokázali rozklepat, ale i zručnost a preciznost, aby vše fungovalo a ještě byla zbroj krásně zdobená.Druhé stanoviště v lese bylo o rytířích. Naším úkolem bylo osedlat si koně, vzít si meč a helmici a vyrazit na překážkovou dráhu. Museli jsme dokázat, jak jsme obratní a rychlí. A když jsme měli hotovo, tak jsme se hned naučili platnéřskou „tleskačku“.

K svačině jsme měli meloun a v lese ani v tělocvičně jsme za celé dopoledne nepocítili, že je vedro. K obědu jsme měli bramboračku a rýži s omáčkou a masem. A pak nastal náš oblíbený čas na obchůdekJ! Nakoupili jsme si nějaké dobrůtky a také pohledy pro rodiče. Následoval polední klid a pak jsme se šli vykoupat do bazénu. Studená voda nás krásně osvěžila a tak jsme načerpali síly na odpolední program.

V 16 hodin jsme si dali svačinu (perník) a šli jsme na scénku k bazénu. Tam se objevil pan Albrecht a lamentoval, že rybář, kterého ráno poslal pro ryby, za celý den nic neulovil. Rybář se snažil, měl síť i prut, ale kapra (a skutečně byl ve vodě „Kapr“) ulovit nedokázal. A tak mu pan Albrecht podal lano a společně s dětmi nakonec rybář toho Kapra vytáhl. Nakonec se ale společně domluvili, že dají rybě svobodu a pustili jí zpět do bazénu (stejně k jídlu nebyla, tenhle Kapr je pěkně tučná rybaJ).

Poté jsme šli na nástup, kde se vyhlašovali vítězové z ranních soutěží a také jsme si na naše erby „narazítkovali“ kolečka, což je symbol našich nasbíraných bodů za etapy. Zatím je celotáborová hra velmi vyrovnaná. Červený tým si vymyslel název „Upírci“ a mají 15 bodů. Modří se jmenují „Delfínci“, kteří mají 13 bodů. Zelený tým jsou „Kopřivy“ a zatím vedou s 19 body. A růžový tým „Plameňáci“ zatím nasbíral v celotáborové hře 16 bodů.

Odpolední hry byly tedy zaměřené na řemeslo RYBÁŘSTVÍ. V lese bylo stanoviště, na kterém jsme museli kelímek na provázku posouvat pomocí vodních pistolí – jako rybářovy lodičky. Dále jsme v území šišek lovili rybičky pomocí prutů a „čistili“ jsme moře od plastů. V budově jsme si malovali týmová trika a také jsme dle mapy hledali místní kapličku a cestou jsme měli za úkol zaznamenat do pracovního listu, jestli jsme viděli vše, co bylo zadáno (pavouk, šiška, ….). Hry jsme přerušili, abychom si došli na večeři (špagety) a hned po jídle jsme hry dokončili.

V podvečer jsme se učili táborovou písničku o řemeslech. A šlo nám to tak dobře, že nás Špageta naučila všechny sloky najednouJ. V půl deváté večer jsme si dali ještě druhou večeři – rohlík s pomazánkou – a pak již následoval nástup s rozdáváním diplomů, pečetí a také jsme si zakreslili do svých map první dvě ulice – Platnéřskou a KaprovuJ. Dnes jsme toho zvládli opravdu hodně a všechny hry jsme si parádně užili. Šli jsme se tedy rychle vysprchovat a hurá do postýlek. V deset hodin večer už byl na všech pokojích klid.  Tak dobrou noc a těšíme se na zítřejší denJ.

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.