top
logo


Letní soustředění LS3-2018 - den druhý Email
Úterý, 07 Srpen 2018 02:26

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 5. 8. 2018 (neděle)

 

Dnes ráno nás probudilo sluníčko a před osmou hodinou ranní i vedoucí. V 8:00 jsme šli na snídani a pochutnali jsme si na rohlíkách s máslem, šunkou, sýrem, džemem a nebo na „křupínkách“ s mlékem. Po snídani jsme si trochu poklidili na chatičkách a v 8:30 jsme už chvátali na trénink do tělocvičny. Trochu jsme se rozcvičili, protáhli a začali jsme trénovat táborovou choreografii. V tělocvičně jsme byli do 10:00 a pak jsme šli hned na svačinu (meloun). Chvíli jsme si odpočinuli a v 10:30 byl nástup.

Nejdříve proběhla scénka, kdy se nám představil Leonardo da Vinci a jeho učeň. Ovšem použili -anagramy a tak jejich jména zněla „Drancovali odeni“ a „Vencu smrti“. Vysvětlili táborníkům, co jsou anagramy, což jsou přesmyčky – slovo či více slov, která vzniknou z původního slova či více slov tak, že se použijí všechna písmena v původním výrazů obsažená a změní se jejich pořadí. K tomuto se vázala i dopolední hra, a sice luštění anagramů. Také proběhlo losování týmových vedoucích a rozdání týmových trik. Na hře anagramy jsme mohli nahlédnout do mapy a dle vyznačených bodů v mapě jít hledat anagramy. Pokud se nám nedařilo anagram rozluštit, tak jsme mohli jít na nápovědu (opět dle mapy a to již bylo trochu dál od táboraJ) a když jsme anagram rozluštili, mohli jsme dle instrukce vedoucího a pomocí mapy běžet na místo, kde jsme si vyzvedli daný obraz.

A tak jsme se během dopoledne seznámili s 6 obrazy – Dáma s hranostajem, Mona Lisa, Salvator Mundi, Zvěstování panny Marie, Svatá rodina se svatou Annou, Poslední večeře. Všem se to nakonec podařilo a na závěr se nás vedoucí zeptali, jestli jsme rozluštili anagram z noční hry. Všechny týmy věděly, že „A co hlas dam vánek“ je obraz Madona ve skalách. A tak šel každý tým zvlášť na místo, kde si myslí, že by tento obraz mohl být. Vzhledem k tomu, že máme v lese místo, kterému říkáme „Skály“, tak šli všichni na jistoJ. V lese na skalách byl „živý obraz“ a když tým věděl název obrazu, otevřela se jim cesta ke klíči. Ten si tým uschoval a uvidíme, kdy ho bude ještě potřebovat.

Následoval oběd – pečené kuře s bramborem – a polední klid. V průběhu poledního klidu jsme se šli vykoupat do bazénu, abychom se v tom teple trochu osvěžili. Dopoledne nám sice trochu i sprchlo, ale odpoledne už bylo úplně bez mráčků. Následovala svačina (jogurt) a odpolední nástup se scénkou. Přišel Robert Langdon, odborník na náboženskou symbologii a pověděl nám o nejznámějších symbolech v historii a jejich různý výklad. A protože Robert se Sophií byli hlavní podezřelí v případě zavraždění Jacquese Soniera, tak se museli vydat na útěk.

Odpolední hry tedy byly ve znamení „úniku z muzea“ a sbírání náboženských symbolů jako „klíčů“ k rozšifrování všech záhad. Týmy se rozdělily na stanoviště – 2 týmy šly do lesa na hru „únik z muzea – kelímek“. Tam museli všichni členové týmu posouvat kelímek po provázku pomocí vodních pistolí až na konec ke stromu, kde byla zavěšena „knížečka“ s 10 symboly. Ty si museli jednotliví členové zapamatovat, běžet na start a tam symbol překreslit. Ovšem neměli to tak jednoduché a protože je pronásledovala policie s vodními pistolemi, tak to bylo opravdu zábavnéJ. Další tým byl na hře „únik z muzea – kruh“. Hra se odehrávala na plácku před chatkami, kde byl vyznačený velký kruh ve kterém bylo ukryto 30 dílků (rozstříhané popisky k symbolům) a uvnitř kruhu byli 2 vedoucí – Kapr a Saša – přivázaní na jednom provaze, který byl o něco kratší než průměr kruhu. Koho vedoucí chytli, ten musel běžet k salaši a vypít určité množství vody a teprve poté se mohl vrátit do kruhu. A čtvrtý tým byl na hrách „zábavných“, kde jsme hráli hru „Žouželení“, „Trh v Bezi Bezo“, „Kontakt“.

Po odpoledním nástupu nám vedoucí zabavili telefony, aby nás nemohla vypátrat policie a mohli jsme být na útěku stejně jako hlavní představitelé našeho příběhu. Proto jsme si také hráli doplňkové slovní hry, abychom se naučili hrát si bez mobilůJ. Nakonec to nebylo tak kruté a brzy jsme si zvykli na svobodu bez telefonu. Když jsme se všichni vystřídali na stanovištích, tak nám zbylo trochu času a tak jsme se pustili do zdobení našich týmových triček.

V 18:00 jsme si odskočili na večeři (rizoto s červenou řepou) a vrátili jsme se zpět na tvoření. Po 19. hodině byl svolán večerní nástup, na kterém jsme dostali diplomy za dnešní etapové hry a body na naše týmové „trubky“. Po nástupu následovala hra miny, kterou hrál každý tým zvlášť. Na hře jsme získali slovo – úvoz – a museli jsme přijít na číslo, dle rady vedoucího. Poté jsme šli do úvozu, kde jsme hledali zprávu, a když jsme jí našli – obrázek růže – tak jsme si zakreslili do mapy, kde přesně byla zpráva ukryta. Růži jsme si vzali do tábora a k místu na mapě jsme zapsali číslo z min.

Ve 20:00 jsme šli ještě na hodinku do tělocvičny. Ve 21:10 jsme měli druhou večeři – chleba s pomazánkou a následovalo večerní sprchování a příprava na večerku. Vše proběhlo v klidu a ve 22:15h už byl v táboře klid.

Jenže ve 23:00 se ozvalo policejní hláíšení a povely, abychom vyšli z chatek s rukama nad hlavou. Takže jsme po chvíli opakování pochopili, že je to vážné a že opravdu máme vylézt z postelí a jít ven. Splnili jsme tedy vše, co jsme slyšeli z reprobedny, která stála uprostřed nástupiště, ale vedoucí nikde. Poté nás hlas vyzval, abychom šli za zvukem a tam se spočítali, jestli nám někdo chybí. Zjistili jsme, že opravdu se jedna chatka vůbec neprobudila a tak jsme je šli vzbudit. Pak se objevili vedoucí a řekli nám, že budeme hrát „Tulákovy kostky“ a že máme vybrat z každého týmu dvě dvojice, které budou muset prokázat dostatek odvahy a odhodlání, aby splnili noční úkol. Když byly dvojice vybrané, tak si každá dvojice hodila 2 kostkami, abychom mohli určit souřadnice na mapě, kam dvojice půjde. Vedoucí měli speciální mapu, ve které byly zakresleny 3 oblasti. Podle toho do jaké oblasti jsme se trefili (dle hodu kostkou a zisku souřadnic např. "A3") jsme museli jít s určitým handicapem. Pro nejbližší místa bylo nutno lézt po čtyřech. Pro střední vzdálenosti bylo určeno jít ve dvojici – jeden slepý, druhý vidoucí. A pro nejvzdálenější místa se měla dvojice svázat k sobě tělem a vnitřní rukou.

S dvojicí šel opodál i vedoucí, který je kontroloval a popřípadě mohl pomoci při cestě přes silnici atd. Když hlídka došla na bod určení, získala kartičku s textem. Tu musela doručit zpět do tábora, vzbudit zbytek týmu (který si už myslel, že hrát nebudeJ) a ten musel úkol splnit. Tentokrát byl úkol o tom, že měli přijít do chatky č.3 a podívat se, co tam nepatří. V textu zadání úkolu však byla neviditelným fixem zakroužkovaná písmena, která po spojení vytvořila indicii „popel“. V chatce bylo zhasnuto, nikdo se nesměl ničeho dotknout a svítila tam jen UV lampa, pod kterou byla zřetelná viditelná i neviditelná písmenkaJ. Po vyluštění jsme konečně mohli jít spát a tak jsme se tentokrát uložili již podruhé ke spánku, ovšem až v 1:00 ráno. Dobrou noc.

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+2/ # RE: Letní soustředění LS3-2018 - den druhýCAPLINA st. 2018-08-07 08:48
Krásný den všem do Dolu :-)NEMÁM SLOV....Užasný,užasný,u žasný.S Caplinkou milujeme Francii,Louvre a vše kolem.Hned bych tam byla s Váma.Uživejte co se do Vás vejde a hlavně zvládněte ty horka ve zdraví. :D Těším se na nové zprávičky.DÍKY DÍKY DÍKY všem v realizačním týmu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.