top
logo


Letní soustředění LS3-2018 - den třetí Email
Středa, 08 Srpen 2018 16:07

ico informace Zpráva z třetího letního soustředění LS3 v RZ Radost: 6. 8. 2018 (pondělí)

 

Dnes jsme se probudili opět do krásného letního dne. Ranní rituál – snídaně, hygiena, úklid – zvládáme s přehledem a tak jsme již v 8:35 připraveni vyrazit do tělocvičny. Dokonce jsme dnes dostali pochvalu od vedoucích za udržování pořádku na chatkách, což nás potěšiloJ. V tělocvičně jsme si dali opět „do těla“ – choreografie, ale i posilovací sestavička – umocněné vše vedrem, takže nejdůležitější bylo, že jsme přežiliJ.

Po tréninku jsme se zastavili na salaši pro svačinu (meloun) a šli jsme se připravit na dopolední program. Nástup začal scénkou, kdy se na schodech objevily 4 pohanské tanečnice a předvedly nám krátký tanec. Poté přišel Robert Langdon, aby nám osvětlil, že Pohané nebyli žádní barbaři a že uctívali přírodní božstvo, oslavovali ženství. Vyprávěl nám i o Pentagramu, který má původ právě z doby, kdy žili Pohané a je symbolem uctívání ženství a bohyně Venuše. K tomuto tématu se vztahovala i dopolední hra, která se jmenovala „Sladká ambrozie“. Cílem hry bylo získat co nejvíce sladkého nápoje z ambrozií na oslavu Pohanů. Do lesa vyrazil celý tábor a teprve v lese jsme si vysvětlili všechna pravidla hry. Na velkém území v lese bylo zavěšeno na stromech přes 40 PET lahví naplněných barevnou tekutinou – modrou, zelenou, žlutou a červenou. Tyto lahve představovali květy ambrozií a jejich sladký nektar. Dále bylo po lese zavěšeno v různé výšce 25 bílých balónků s vodou, které představovaly nezralé ambrozie. Úkolem bylo nasbírat co nejvíce nektaru. Hráči šli do hry vybaveni klackem s napínáčkem a „butilkou“ do které sbírali nektar. Po lese běhalo i 5 vos, které když hráče chytily, tak mu nektar „vypily“ – vylily. Byl povolen i boj mezi hráči, kdy byly k dispozici papírové koule, kterými mohl hráč vybít protihráče a získat tak jeho nektar pro sebe. Do hry se všichni vrhli „po hlavě“ a opravdu všichni makali po celou dobu hry, která trvala hodinu.

Z lesa jsme šli rovnou na oběd (uzené maso se špenátem a bramborovým knedlíkem) a následoval polední klid, obchůdek a koupání. Před odpoledním nástupem jsme si dali ještě svačinu (jogurt) a pak už oblíbená scénkaJ. Tentokrát jsme se přenesli do Boloňského lesíka, kde se pohybovala pochybná osoba – „feťák“. Za chvíli přijeli autem Langdon se Sophií, vystoupili a procházeli lesíkem, když tu uviděli feťáka. Sophie k němu přistoupila a nabídla mu peníze, aby si šel koupit něco k jídlu a neničil si život. Feťák peníze přijal a odcházel. Scénka, která byla převzata z filmu, nás navedla i na odpolední program. A sice, že se budeme řídit 10 přikázáními. Nebudou to ovšem klasická křesťanská přikázání, ale upravená „táborová“. A tak jsme si společně přečetli 10 přikázání, které se budeme snažit na táboře dodržovat.

Odpoledne se týmy rozdělily na polovinu a musely projít 8 stanovišť-přikázání: Nebudeš mít jiného vedoucího mimo mě (Kde odpovídali na otázky týkající se vedoucích na táboře), Neužiješ vulgárního slova (kde skládali „Ódu na Ježíše-Kapra), Neopomeneš duchapřítomnost (trénink Morseovky), Neublížíš bližnímu svému na těle ani na duši (kde psali každému členu týmu vlastnost, která se jim na něm líbí), Nerozcucháš (zaplétání copánků, vytváření účesů), Neodmítneš pomoci bližnímu svému (zdravověda), Nepolevíš (fyzické úkoly – skákání gumy, autíčka), atd. Po splnění úkolu na jednotlivém stanovišti šla hlídka k Ježíšovi, který stál u „křížku“, a tam mu nosili dary – autíčko (za stanoviště Nepolevíš), ódu na Ježíše, vodu na omytí nohou,…. Zkrátka poklonili se vždy Ježíšovi a pohovořili o daném přikázáníJ. Tato hra nám zabrala celé odpoledne a ještě jsme jí dokončovali po večeři (na které byly jahodové knedlíky).

Poté byl nástup s rozdáním diplomů za dopolední etapovou hru a hra "miny", při které jsme získali další bod na mapě – „roklinku“ a číslo 15. Vše jsme si zakreslili a zapsali do mapy. Vedoucí vyhlásili, že dnes nebude večerní trénink v tělocvičně, ale že si zahrajeme totem. Všechny týmy se sešly na spodním hřišti a „bitka“ mohla začítJ. Výsledné pořadí týmů znamenalo, že vítězný tým určí pořadí týmů (jak půjdou za sebou) na zítřejší noční hru. Totem bychom hráli klidně hodinu, ale ve 21:15 jsme už moc neviděli a tak jsme hru ukončili a šli jsme na druhou večeři (chleba s pomazánkou). Tentokrát následoval ještě jeden nástup, na kterém jsme se dozvěděli, že dnes nebude noční hra v lese, ale jen „šifrování“ v areálu tábora. Vedoucí nás poslali pro mikiny, dlouhé kalhoty a baterky a za chvíli jsme se sešli opět před „osmnáctkou“, aby nám vedoucí řekli pravidla hry. Leňa vyvěsila na chatku papír s početním úkolem. Ovšem nebylo to tak jednoduché. Bylo třeba spočítat věci v táboře (např. okna na salaši, dlaždičky na zdi budovy,…), aby luštitelům vyšlo požadované číslo. Dle pořadí vyluštění kódu byly vpuštěny jednotlivé týmy do chatky č.3, kde je čekal další úkol. Tentokrát byla malá tabulka na zdi vedle okna a úkolem bylo zjistit, která písmena z tabulky je třeba získat, abychom měli další indicii. Na stole ležely různé přístroje, které hráči mohli použít. Nakonec se to všem podařilo a pomocí laserové vodováhy našli nápis HAXO. Poté jsme mohli jít spát a trochu si odpočinout. Přes den na to není moc časuJ. Dobrou noc a sladké sny.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.