top
logo


Letní soustředění LS3-2018 - den čtvrtý Email
Pátek, 10 Srpen 2018 01:05

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 7. 8. 2018 (úterý)

 

Dnešní noc byla trochu chladnější a tak jsme ráno vylezli z chatiček v mikinách, ale rázem jsme zjistili, že venku už hřeje sluníčko a je tu tepleji než v chatce. A tak jsme se opět oblékli do trika a kraťasů a vyrazili jsme do akce dalšího táborového dne. Ráno to máme již vše nacvičené a tak do 10h je program jasný a stále stejný – snídaně, hygiena, úklid, tělocvična, svačina.

Nástup se scénkou proběhl v 10:15, kdy se objevila „slepá spravedlnost“ a prosila nás o pomoc při vyřešení případu vraždy Jacquese Soniera. A tak jsme se proměnili v detektivy a vydali jsme se na trasu, abychom si vyslechli příběhy jednotlivých postav zapletených do případu Jacquese Soniera. Na základě získaných informací jsme si mohli utvořit vlastní názor na to, kdo by mohl spáchat vraždu a jaký by k tomu měl důvod. Na trase jsme potkali nejen dědečka Sophie – Jacquese Soniera, ale i Roberta Langdona, Sophii Neveuovou, Silase – ortodoxního mnicha řádu Opus dei, Aringarosu – kněze řádu Opus dei a policistu Baze Fache. Cestou jsme měli dostatek času přemýšlet o těchto postavách a jejich záměrech. Na konci trasy byla „Spravedlnost“, která se nás zeptala „kdo je vrah?“ a jaké k tomu máme důkazy. A protože všichni s menším zaváháním odpověděli správně, tak je Spravedlnost pochválila a dala každému lísteček s milými vzkazy od všech členů týmu určených jen pro toho dotyčného, což každého potěšiloJ.

Následoval oběd (rajská omáčka s masem a knedlíkem) a polední klid. Dnes jsme ukončili polední klid dříve a ve 13:45 již začínal odpolední program. Šli jsme hrát do lesa „Čísla“ a v průběhu odpoledne si zahrál každý tým s každým.  Při této akční hře jsme se pořádně zapotili (někteří i roztrhli triko v zápalu bojeJ) a tak jsme volný čas prokládali hrou „Kdo jsem?“. Po ukončení her jsme se šli s radostí osvěžit do bazénu, protože nám bylo neuvěřitelné vedro.

Následovala svačina (jogurt) a nástup se scénkou. Přišel Robert se Sophií a vyprávěl jí o Převorství Sionském a o tom, že její dědeček byl Velmistrem tohoto spolku. Pak ukázal klíč, který zkoumal a potom ho napadlo, že by to mohl být klíč od nějakého trezoru, skříňky. Sophie ho doplnila slovy, že ten nápis na klíči – HAXO s číslem – bude adresa, kde by měla být banka. A tak jsme se vydali do banky, neboť jsme měli ze včerejší noční hry také stejnou adresu, akorát s různým číslem. Vydali jsme se tedy na ulici Haxo a hledali svá číslo, které jsme včera vypočítali. Pod těmito čísly byl vždy vzkaz, že toto je adresa staré banky a že musí pro správnou adresu na jiné místo – území šišek, skála, vchod do lesa.  Tam získali správné číslo – 24 – a mohli vyrazit ke Kapličce (kde bylo toto číslo vyvěšeno). Tam je čekal noční ředitel banky a zeptal se jich, jestli mají klíč a také heslo (číslo z první noční hry) k trezoru. Všechny týmy měly klíč s sebou a heslo si také pamatovali. A tak mohli odemknout trezor (alias vchod do kapličky) a tam si vybrat svou bezpečnostní schránku, na které bylo jejich číslo. Poté se jich ředitel zeptal, jestli ví jaký systém v 10-ti místném čísle je použit. Někteří věděli a kdo nevěděl, tak se dozvěděl, že jde o Fibonacciho posloupnost – sčítání dvou čísel vedle sebe např. 1123581321. Šli jsme zpět do tábora a tam jsme společně všechny týmy rozluštily zprávu, kde máme hledat kryptex – úhelný kámen. Ale protože již byl čas večeře, tak jsme hledání kryptexu odložili a šli se najíst.

Měli jsme vepřové maso na mrkvi s bramborem. Po večeři následoval nástup s vyhlášením výsledků za dnešní etapové hry a pak již následovaly „miny“ jako každý večer. Tentokrát jsme spojili hledání kryptexu s hledáním místa z „min“ a šli jsme najisto k posedu, respektive k rozcestí u velkého kamene. Kryptex jsme na posedu skutečně našli a růži na rozcestí také. A tak jsme se mohli vydat zpět do tábora a jít od 20:00 na trénink do tělocvičny.

Tentokrát jsme tančili pod vedením Štěpy a Špagety a naučili jsme se krátkou sestavičku. Po tréninku jsme měli táborák a opékání "buřtů". A tak jsme poseděli, pojedli a zazpívali siJ. Ovšem ve 22:30 nastala další akce, a sice noční hra. Tým se vždy připravil k odchodu (byla povolena jedna baterka do týmu) a najednou se objevil noční ředitel banky a začal panicky křičet, ať chvátáme, ať utíkáme a přikrčíme se, že nás honí policie. Naložil nás do auta (kde čekal mafiánský řidič) a odvezl nás do lesa. Tam jsme teprve pochopili, že nás zradil a chce náš kryptex. Otevřel auto a začal na nás volat, ať mu okamžitě dáme kryptex. Naštěstí vystoupil řidič a zneškodnil ho. Řekl nám, že musíme utéct do lesa, najít 3 lampy, rozsvítit je a zapamatovat si heslo, které je na nich napsané. Pak se teprve můžeme vrátit do tábora. Všechny týmy to krásně zvládly a do 20 minut byly zpět v táboře. Poseděli jsme ještě u ohně a o půlnoci jsme si šli lehnout. Dnes byl opravdu velmi teplý večer a tak se do vyhřátých chatek nikomu moc nechtělo. Ale vzhledem k tomu, že se obloha zatáhla a předpověď nás varovala před bouřkami, tak jsme se rozhodli nespat pod širákem a počkáme si ještě na jinou krásně jasnou noc.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.