top
logo


Letní soustředění LS3-2019 - den druhý Email
Pondělí, 05 Srpen 2019 16:09

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 4. 8. 2019 (neděle)

 

Nemilosrdný budíček – v pořadí již druhý dnešního dne – nastal v 8h ráno. Bylo to velmi krušné ráno, kdy se opravdu nikomu nechtělo z postelí. Přeci jen už jsme za dnešní den měli za sebou jednu snídani, trénink i hruJ. Vyrazili jsme tedy na snídani a pořádně jsme se po ránu posilnili. Následoval trénink v tělocvičně od 9:00 do 10:15h s JaniVi. Kromě jiného jsme se začali učit i táborovou choreografii na téma „Stvoření světa“. Bylo to super a už se moc těšíme na další a další kousky nové táborové skladby.

Z tréninku jsme se zastavili rovnou na svačince (jablko a jahodové mléko) a šli jsme se nachystat na dopolední program. Na nástupu se objevil Bůh a pravil, že dnes je druhý den stvoření a bude tedy tvořit zemi a nebe. V tom se objevili další bohové a bohyně – Zeus, Eset, Athéna, Perun a Buddha. Polemizovali chvíli o tom, kdo je nejznámější a nejvýznamnější „bůh“, ale nakonec se dohodli, že každý je v určité době, v určité zemi a u určitých lidí tím nejdůležitějším a odešli společně v míru.

Vedoucí rozdali diplomy za „ranní hry“ a oddílový vedoucí si vylosovali, který tým budou celý týden provázet. Na nástup navazovala dopolední hra „Meče“, na kterých bylo zobrazeno 33 bohů a 12 čísel. 2 týmy hrály proti sobě. Prozkoumaly terén, podívaly se, kde je který obrázek schovaný a šlo se na to. Vedoucí hry vyvolával bohy/čísla a z každé týmu běžel vždy jeden zástupce, který si myslel, „že ví“. Kdo první vytáhl meč ze země, tak připisoval týmu bod.

Druhé dva týmy zůstaly v táboře a vytvářely si „týmové světy“. Slepily 4 kartony vajíček, začaly je nabarvovat na pevninu a oceány a dle získaných bodů ze hry si budou stavět – vesnice, zasazovat rostliny, … zkrátka dotvářet svůj svět. Všechny týmy se dopoledne vystřídaly na stanovištích a pak rovnou do jídelny na oběd. Dnes jsme měli kuřecí vývar, pečené kuře s bramborem a zeleninový salát. Polední klid jsme tentokrát velmi rádi využili k odpočinku a polehávali jsme před chatkami nebo jsme nakupovali nanuky v salašiJ. A protože jsme v noci od Boha dostali týmová trika, tak jsme si je po odpoledním klidu začali dotvářet a zdobit dle vlastní fantazie.

Poté jsme si dali buchtu k odpolední svačině a šli jsme na nástup. Nejdříve proběhla scénka – příběh ze Starého zákona o Adamovi a Evě. Tentokrát do role herců byli zasvěceni nejmenší táborníci a sehráli nám za doprovodu „božského“ vyprávění parádní scénkuJ. Vedoucí na tuto scénku navázali a pozvali nás – všechny týmy – do lesa, na hledání pravého jablka poznání. V lese nás čekalo překvapení, protože jablek tam viselo 99 kusů!

Museli jsme tedy vyběhnout do terénu a vybrat to „správné jablko“. Každé jablko mělo čtyřmístné číslo a jen 2 páry jablek měla číslo stejné. Když někdo z týmu věděl, tak běžel celý tým na betonové hřiště, kde vybral z 99 čísel (které byly na krabičce od sirek) to pravé a otevřel ho. Pokud to byla správná volba, čekal tam pokyn, kam se má tým přesunout. Zpráva zněla „jděte do úvozu“. Tam nás čekal samotný Bůh a nebyl příliš nadšen naší přítomností. Bál se, že jdeme utrhnout jablko poznání a tak nám to aspoň stížil a zavázal oči jednomu hráči z týmu. Ostatní ho museli navigovat, aby se dotkl toho správného jablíčka. Poté je Bůh vyhnal z rajské zahrady a vyslal je do „pracovního tábora“, který střežili 3 dozorci.

Úkolem týmu bylo zjistit, co mají v táboře dělat (pomocí indicií na chatkách, na autě, v pískovišti, ….), ovšem nesměli je při „misi“ vidět dozorci. Pokud se tak stalo, museli běžet na betonové hřiště a dostali razítko (trestný bod). Jako první tuto zprávu rozluštil tým modrých, který přiběhl na hřiště s obálkou, ve které byl seznam výzev - komunikačních a „hegešových“.

Každý z týmu si musí vybrat jednu výzvu komunikační a splnit jí během pobytu na táboře a výzva-hegeš se bude plnit společně v pátek. V průběhu hry jsme stihli i večeři – měli jsme těstoviny se zeleninou a tuňákem. Večerní program začínal nástupem a rozdáním diplomů a bodů do celotáborové hry. Naším hlavním úkolem večera bylo dotvořit týmové sítě, „týmové světy“ a „zeměkoule“ s bodováním. Pracovali jsme na tom intenzivně do 21h a pak jsme se šli vysprchovat a ulehnout. Tentokrát jsme se uložili do postýlek již před 22h a za chvíli byl v táboře klid.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.