top
logo


Letní soustředění LS3-2019 - den čtvrtý Email
Středa, 07 Srpen 2019 09:30

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 6. 8. 2019 (úterý)

 

 

5:00       Budíček (Vedoucí vchází do chatek a budí nás – říkají dobré ráno, ale venku je ještě šero. Nechápeme, ale dle pokynů se oblékáme a jdeme před chatky. Za 5 minut už je celý tábor na nohou.)

 

5:05       Uprostřed náměstíčka stojí Bůh. Vítá nás a prozrazuje nám, že dnes je 4. den stvoření a že dnes vytvořil Slunce a planety. Po chvilce přichází Galileo Galilei a děkuje Bohu za planety, které jsou jeho životem, pozoruje je a objevuje. Sice má dost problémů s církví, ale s Bohem se domluvili, že nám všem ten zázrak ukážou.

 

5:20       Přicházíme na louku za silnicí a pozorujeme jak se stále více a více přidává denního světla. Bůh s Galileem vyplňuje chvilku čekání ranní rozcvičkou, nácvikem pozdravu Slunce a také zábavou – pantomimou.:-).

 

5:30       Na obzoru se začíná výrazně červenat obloha. Bůh nám dá pokyn, abychom ho následovali a jdeme za ním přes úvoz ke kapličce, až na pšeničné pole. Odsud se nám naskytl krásný výhled do krajiny a na obzoru jsme čekali každou chvilku východ Slunce.

 

5:42       Provádíme pozdrav Slunce a v zápětí se nám začíná Slunce ukazovat. Je sice dost oblačno, ale Slunce se nám ukáže v celé kráse a když vystoupá těsně nad obzor, tak se začne halit do mračen.

 

5:55       Dokonalý zážitek z ranního východu Slunce nás hřeje na duši a tajně doufáme, že si jdeme ještě do tábora na 2 hodinky zdřímnout. Ale kdepak. Bůh nám sděluje, že od doby, co jsme byli vyhnání z ráje jsme si ještě nepostavili žádnou vesnici a tak jdeme zpět do tábora, převlékneme se do týmových trik a lehkou obuv vyměníme za sportovní a vyrážíme na strategii do lesa.

 

6:45       Začíná Strategie v lese. Asi po půl hodině začal déšť. Proběhlo hlasování o tom, zda hru dokončíme a protože nejsme žádný „béčka“, tak většina chtěla pokračovat. A tak jsme hráli s velkým nasazením až téměř do 8. hodiny ranní.

 

8:10       Příchod z lesa a příprava na snídani.

 

8:30       Snídaně. Konečně se dostáváme do zajetého režimu, ale za sebou máme již 3 hodiny aktivního dneJ.

 

Takto vypadalo naše dnešní ráno. Trochu netradiční, ale plné zážitkůJ. Po snídani následoval trénink s JaniVi, kde jsme dali dohromady tvary v choreografii a zase o trochu pokročili. Pak jsme se klasicky nasvačili a čekali na nástup. Tam jsme si rozdali diplomy za včerejší večerní hry a dnešní velmi brzkou ranní hru a zároveň jsme se seznámili s dopoledním programem. 2 týmy zůstaly venku a soutěžili v přenášení – měsíce, země a Slunce, při které bylo potřeba hlavně týmové spolupráce. Např. Slunce představoval velký gymball, který byl posazený na obruči, na které bylo navěšeno 9 švihadel, které každý člen týmu držel a všichni společně museli takto Slunce pronést překážkovou dráhou. Druhé dva týmy šly do jídelny, kde skládaly puzzle „Planety“ a hrály hru „Brainbox“ o Vesmíru. Také byla i chvilka času na nácvik týmových divadel, které si budeme předvádět při závěrečném večeru v pátek.

Po dopoledním programu nás čekal oběd (zeleninová polévka a rýže s omáčkou a masem). Po jídle jsme se s chutí natáhli u chatek a odpočívali. Polední klid utekl rychle a ve 14:15 jsme se sešli na nástupu, abychom se přesunuli k bazénu. Tam se bude tentokrát odehrávat scénka. Dnešním příběhem ze Starého Zákona je „Noemova archa“. A tak jsme se podívali, jak se v bazénu potkal hroch s ovečkou, slonem, žirafou, gorilou a medvědem, aby je Noe zachránil. Bůh byl totiž znechucen z toho jak se lidé na zemi chovali a proto vybral posledního z hodných lidí – Noa, aby zachránil svou rodinu a zvířata před úplnou zkázou země. A tak Noe postavil loď a všechny zvířátka vzal s sebou. Bůh seslal na zemi deště a bouře a 40 dní pršelo. Noe a jeho loď se ale zachránila. Scénku jsme si opravdu užili a hercům jsme na konci pořádně zatleskali.

Následně čekala i nás odpolední hra s názvem „Přístavy“. A tak jsme se sešli na betonovém hřišti a vysvětlili jsme si pravidla této strategie. Rozdělili jsme se do posádek po 3-4 námořnících, dostali jsme loď (kartičku) a instrukce, že máme hledat přístavy, nakupovat komodity, prodávat a získávat tak peníze na koupi větší lodi, povolení, trezoru. V hracím území (v oceánu) se ovšem nacházeli i celníci, kteří kontrolovali lodě a zabírali zboží těm, kteří „pašovali“. Hráli jsme celé odpoledne až do večeře. Potom jsme si na hodinku odskočili na taneční trénink do tělocvičny a večer jsme ještě dohrávali hru Přístavy. S postupujícím večerem už na nás padala únava a tak už jsme se jen vysprchovali, umyli zuby a zalehli jsme do postýlek. V naději, že dnes nás čeká klidná nocJ.

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+1/ # RE: Letní soustředění LS3-2019 - den čtvrtýPetruška 2019-08-07 23:13
Kdybyste náhodou našli jablko mládí z 2. Běhu,sem s ním,hned bych se chtěla zúčastnit tábora
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.