top
logo


Letní soustředění LS3-2019 - den pátý Email
Čtvrtek, 08 Srpen 2019 12:56

ico informace Zpráva ze pátého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 7. 8. 2019 (středa)

 

Dnešní ráno začalo budíčkem v 8 hodin. Sice jsme se tentokrát vyspali docela dost, ale s přibývající únavou se nám ráno už vůbec nechce vstávatJ. Proběhla snídaně, hygiena, trénink, svačina jako každé ráno a pak už následoval nástup s příchodem Boha.

Ten nám dnes sdělil, že 5. den stvořil zvěř a tak přišel na nástup i s krásným „koněm“J. Řekl nám, že dnešní hry budou zaměřené a spojené se zvířaty. A protože jsme již včera nestihli rozdat diplomy a body za večerní hry, tak jsme tak učinili na ranním nástupu. Dopolední hru jsme přesunuli do tělocvičny, protože začalo pršet. Nám to ale nevadilo, protože tato hra se dá hrát krásně i pod střechouJ. Do tělocvičny za námi přišel Charles Darwin a vyprávěl nám o své teorii evoluce, o zvířatech a jejich vývoji a rozmanitosti.

A vyzval nás k souboji ve hře „Totem“. Přál nám, abychom byli rychlý, silný, mrštný a pak zvítězí - přežije - ten nejlepší; jako v příroděJ. Pustili jsme se tedy s vervou do soubojů. Soutěžili vždy 2 týmy proti sobě a hráli všichni proti všem. Po hodinovém klání bylo jasno. Tentokrát vyhrál tým fialových – UPS (ultra purple sausages). Do oběda nám zbývalo už jen 15 minut, tak jsme si chvíli promýšleli a nacvičovali naše týmová divadla.

K obědu jsme měli gulášovou polévku s párkem, řízek s bramborami a zeleninový salát. O poledním klidu jsme si zašli na občerstvení do salaše a trochu jsme si odpočinuli. Nástup byl klasicky ve 14:15 a nesměla chybět scénkaJ. Přišel Šén – potomek Noa – který nám vyprávěl o tom, kde se jeho rod usadil a že se rozhodl se svým lidem postavit vysokou věž, která bude sahat až k nebi. Pozval nás, abychom se šli na stavbu podívat. A tak jsem ho následovali. Sešli jsme k velké hromadě kamenů, kde pracovalo 6 dělníků – stavěli věž. Po chvilce se objevil Bůh a rozzloben na lidi, že se chtějí vyrovnat Bohu a proto rozhodl, že pomotá jazyky. Každý začal mluvit jinou řečí, lidi si přestali rozumět, opustili stavbu a rozprchli se do různých koutů světa. Tak to byl příběh o Babylónské věži.

Vrátili jsme se zpět na nástup a dozvěděli jsme se, že i naše odpolední hra bude souviset s „jazykem“ – šifrování. Nejdříve jsme šli do lesa a hledali dle tabulky a symbolů písmenka a zapisovali je do tabulky. Když jsme měli hotovo, přečetli jsme si z toho, co nám vyšlo, že máme jít do kapličky. Tam nás čekala zpráva v morseovce s doporučením, abychom se vrátili do tábora a hledali 3 úkoly a 3 vedoucí. Museli jsme předvádět pantomimou 3 filmy, říct 9 světovými jazyky „Dobrý den, jmenuji se…“ a „Děkuji“. Kdo nevěděl, musel pro nápovědu, kde byla mapa se zakresleným místem, kde hledat. V této hře nakonec nejlépe uspěli modří.

Na svačinu jsme měli jogurt s rohlíkem a už jsme začali přemýšlet, koho nominujeme do „Samsons fight“. Vedoucí totiž o poledním klidu vyvěsili plakát a vyzvali nás do souboje – šplhání, sprint, přetahování lanem, přetlačování, „kouhoutí zápasy“, držení lahví a kolíčku. Byl to parádní souboj. Táborníci vyhráli šplh a potom vždy svedli krásný boj proti vedoucím. Nicméně porazit vedoucí bylo (až na výjimku ve šplhu) nemožnéJ Každopádně jsme se všichni parádně pobaviliJ. A i když chvílemi pršelo, tak nás nic nezastavilo a vše jsme dohráli pod širým nebem.

Poté už následovala večeře (rizoto s červenou řepou) a příprava na trénink. Ten začal v 19 hodin a trval do 20:15. Po příchodu z tělocvičny byl nástup s rozdáváním diplomů za dnešní hry a také přišel Bůh a poděkoval táborníkům za krásný souboj s vedoucími. Každý dostal čokoládové vajíčko. Druhá večeře už na nás čekala a tak jsme si s chutí dali chleba s pomazánkou.

Následovalo večerní sprchování a pak ještě noční hry, které začínaly ve 22h! Jeden tým šel (běžel) do Roklinky po světýlkách, kde získal křížovku, kterou pak v táboře společně vyluštil. Tajenku si musely všechny týmy zapamatovat, protože jí zítra budeme potřebovat. Druhá noční hra byla v úvozu u kapličky. Tam stále Jíťa a každému týmu pouštěla 3 zvuky zvířat. Tým musel zvuk přidělit k určitému zvířeti a potom na louce běhat za „bludičkami“ a najít správnou stopu daného zvířete, kterou měla v ruce vždy nějaká „bludička“. Vše jsme dokončili okolo půlnoci a rychle jsme se odebrali do chatiček a uložili ke spánku. A pak už byl v táboře klid….

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.