top
logo


Letní soustředění LS3-2020 - den třetí Email
Úterý, 04 Srpen 2020 10:30

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 3. 8. 2020 (pondělí)

  

Dnes byla náročná noc – s Charlotou a s jejím „blázněním“ – a tak se nám ráno vůbec nechtělo vstávat. Do toho ještě pršelo takovým tím deštěm, co nikdy nekončí…. Do toho nás bolí celé tělo – z „běhaček“ a z tréninků, ale protože jsme bojovníci a optimisti a tak se nevzdávámeJ.

Po snídani jsme hned vyrazili na trénink do tělocvičny a kromě choreografie jsme si i zaposilovali. V choreografii jsme se naučili část „Všichni jsou už v Mexiku“, abychom si zavzpomínali na včerejší osobu, která nás provázela celým dnem – na Maxmiliána MexickéhoJ. Z tělocvičny jsme šli rovnou do salaše na svačinu (stále za deště) a pak následoval nástup a scénka. Už jsme se všichni moc těšili, kdo dnes přijde a co se stane. A to co se stalo, předčilo všechna naše očekáváníJ!

V salaši se objevila šlechtická rada, která rozhodla o tom, že zbaví svéprávnosti bavorského prince. Pozvali si i psychiatra Gudena, aby dotyčného vyšetřil. Došli jsme si pro něj do jeho zámku „Neuschwanstein“ a rada ho prohlásila za šíleného a i přizvaný psychiatr to potvrdil. Rada ho tedy odvlekla na jiný hrad, kde ho držela pod zámkem. Přišel ho však navštívit jeho psychiatr a šli se projít okolo jezera. V tom nás zavolala rada, abychom šli k nim, že princ utekl a jestli nevíme, kde je. Vzápětí jsme se otočili a chtěli jsme ukázat k jezeru, ale tam se nikdo neprocházel. U břehu ležel mrtvý psychiatr se zjevnými otlaky na krku a uprostřed jezera byl mrtvý princ. Přiběhl četník a začal vyšetřovat. "Opravdu záhadná smrt", pravil. My jsme se nestačili divit, co všechno se stalo, ale slíbili jsme četníkovi, že tuto záhadnou smrt urozeného prince vyšetříme, zjistíme jeho jméno a rok úmrtí.

Po scénce následovaly dopolední hry. „Netradiční kimovka“, kdy jsme pozorovali dalekohledem kamarádky z týmu, které nám pantomimou předváděly místa, kde máme obrázky hledat. Nebylo to ale tak jednoduché, protože na obrázcích byly hrady a jezera z místa, odkud pocházel náš zemřelý princ. Pak jsme luštili jejich názvy (které byly napsané v přesmyčkách nebo „pozadu“). Další týmy hrály vodní hry. Např. přenášení míčku pomocí brčka, lovení píšťalky z lavoru bez rukou, nalévání lahve lžící atd. Také jsme si vyzkoušeli, jakou máme vitální kapacitu plic. A na posledním stanovišti jsme si dotvářeli naše týmové sítě a erby.

Trochu náročnější bylo, že celé dopoledne pršelo a nevypadalo to nijak optimisticky. K obědu jsme si dali frankfurtskou polévku a kuře na paprice s těstovinami. Polední klid jsme skutečně využili k odpočinku a někteří i usnuli, aby nabrali energii na odpolední program. Ve 14h jsme svolali nástup, zatančili jsme si část choreografie, kterou již umíme a šli jsme dohrát hry z dopoledne.

Déšť ustal a tak se hned hrálo lépeJ. Poté jsme si v salaši rozdali diplomy a „nakoupili“ komnaty a chodby do svých zámků a šli jsme se podívat na scénku. Tentokrát jsme se přesunuli k jídelně, kde se setkala „ona postava“ se skladatelem Richardem Wagnerem. Debatovali o umění a poté přišel sluha, aby oznámil příjezd Sissi a Sofie. Princ je jen nerad šel navštívit, měl si vzít sice Sofii za ženu, ale nikdy to skutečně nechtěl a také to neudělal. Přednost u něj měla vždy jeho vlastní „říše fantazie“.

Po scénce (a po svačině) jsme šli na hry „meče“, kde 40 obrázků rozmístěných v lese představovalo postavy z různých legend – Parcifal, Budný Holanďan, Drákula,….. Strhl se velký boj o získání mečů a podávaly se neuvěřitelné výkony. Zároveň byly zbylé dva týmy v tělocvičně a hrály hry „šíleného krále“ jako např. honičku HU-tu-tu –tu, „úpolovku“ – vlci a medvědi a další hry. Když se všichni vystřídali na stanovištích, tak jsme šli na večeři. Měli jsme brambory, s masovou roládou a se zeleninovým salátem. Chvíli jsme šli na chatky a poté byl nástup v salaši, kde jsme si vytvářeli týmová trika. Zvládli jsme u toho i druhou večeři a když bylo hotovo, tak se nás ptal četník, jestli už víme jméno dnešní postavy a také datum jejího úmrtí. Nikdo nevěděl, a tak dostali ještě nápovědu (šifru, přesmyčku).

Mimochodem, nápovědu o roku skonu jsme měly celý večer na očích. Bylo to napsáno křídou nad krbem. Ale bez nápovědy to zvládnul jen jeden tým. Po vyluštění přišel Ludvík II. bavorský a Špageta přečetla něco o jeho životě a také o jeho smrti. Rozdali jsme si diplomy za „meče“, vyfotili jsme se s Ludvíkem a nakoupili jsme si komnaty a chodby za další etapovku. A protože byl dnes volný večer, tak jsme se šli umýt a pak rovnou spát. Tak dobrou noc a klidný spánekJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+2/-1 # RE: Letní soustředění LS3-2020 - den třetíMíša 2020-08-04 12:28
Vy jste prostě dokonalí :-) . Krásně se to čte. Nějaký tábor s programem i pro seniory, by nebyl? :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.