top
logo


Letní soustředění LS3-2021 - den třetí Email
Čtvrtek, 05 Srpen 2021 09:51

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 2. 8. 2021 (pondělí)

 

Dnes jsme se probudili do pěkného slunečného rána. Vzduch byl sice chladnější, ale důležité bylo, že nepršelo. Letos je paráda, že máme budíček až v 8:00 ráno a tak celkem vše v klidu stíháme a na snídani chodíme včas. Dnes jsme už i urychlili přesun do tělocvičny a trénink začínal v 9:10. Trénovali jsme druhou část táborové choreografie, a sice „frakci neohrožených“. Z tréninku jsme šli rovnou na svačinu (jablko) a pak rychle připravit na dopolední program. Na nástupu jsme zatancovali část choreografie a poté jsme si dovysvětlili pravidla k bodování a stavbě DNA. Každý tým dostal vše potřebné, abychom mohli začít „stavět“.

Následoval přesun na betonové hřiště, kde se odehrál obřad „rozřazení“. Posedali jsme si před své vedoucí po frakcích a přišla vedoucí Sečtělých, která obřad zahájila. Řekla nám, že systém frakcí je živý orgán složený z buněk nás všech. A jediný způsob, jakým můžeme prosperovat je, že si každý z nás zvolí své pravé místo. „Budoucnost patří těm, kteří vědí, kam patří. Až odejdete, nebudete již závislými, ale plnohodnotnými členy naší společnosti. Frakce má přednost před krví.“, řekla vedoucí Sečtělých. Dále pak následoval proces samotného rozřazení. Bylo vyvoláno jméno, dotyčný vstal a odešel za plentu. Tam si otevřel vajíčko (které si všichni vybrali již včera v noci) a asistentka Monča ho „řízla“ do ruky, aby mohl kapičku své krve (červené barvivo) kápnout do nádoby se substancí svého nově zvoleného týmu. Předstoupil před stůl, kde bylo 5 misek se substancemi – sklo (upřímní), uhlíky (neohrožení), voda (sečtělí), hlína (mírumilovní) a šedé kameny (odevzdaní). Poté, co kapička krve padla do dané misky bylo vysloveno jméno zvolené frakce. Každý se pak šel podepsat k vedoucímu a usedl mezi své nové přátele do frakce.

Po tom, co všichni prošli rozřazením, následovala hra, kdy všichni hledali papírky s vlastnostmi své nové frakce. Nosili je svým vedoucím a tak si dobře zapamatovali, jaká jejich nová frakce je. Když byla hra u konce, vedoucí rozdali týmová trika a odešli s „nováčky“ k ohni, kde spálili své původní pásky, které nosili od soboty na ruce. A tak se definitivně zbavili svých „kořenů“ a mohli začít žít v nové frakci. A protože pro každou frakci je něco typické, tak Odevzdaní dostali výplně do drdolů a učesali se. Neohrožení si dali „tetování“. Mírumilovní si vyrobili náramek z dřevěných korálků a Upřímní dostali na krk lahvičku (sérum pravdomluvnosti). Po ukončení rozřazení následoval oběd.

Měli jsme guláš s knedlíkem a samozřejmě také nákup v obchůdku. O poledním klidu si někteří šli „doplnit“ život k hranicím města. Komu chyběla „koule“ z krabičky života, musel opustit tábor a jít na hranici města, kde si sám v tichosti poseděl 15minut. O poledním klidu jsme také začali kupovat prvky a lepit naše „šroubovice“. Na odpoledním nástupu nám vedoucí Sečtělých řekla, že nyní začneme zkoumat frakce, abychom si navzájem porozuměli. Po celou tuto dobu budeme pozorováni a hodnoceni. Každá frakce dostala nástěnku, na které jsou jména lidí z dané frakce. Když někdo zůstane pod čarou, tak se stává odpadlíkem. Proto jsme se hned začali zajímat jak se udržet nad čarou a neklesnout níže. Na scénku přiběhli neohrožení, kteří povedou dnešní odpoledne. Jejich vedoucí nám řekl, že projdeme výcvikem neohrožených a vyzkoušíme si tak pořádný dril.

2 týmy šly tedy na výcvik Neohrožených a 2 týmy šly do lesa na výrobu séra. U Neohrožených jsme trénovali běh s batohem naplněným kameny, vybíhání schodů, proběhnutí mezi houpajícími se pytli šišek, převalování pneumatiky, překážkový běh, válení sudů a sprint. Na hře „séra“ jsme hledali kytičky, které jsme potřebovali k namíchání séra paralýzy, míru, pravdy nebo ovladatelnosti. Každý tým dostal sérum v injekční stříkačce, které je nutné si střežit, protože se určitě bude ještě hodit. Například sérum pravdy paralyzuje poškozeného na půl hodiny. Stihli jsme i procházku v lese, trénování básniček a zašli jsme se podívat, kde že jsme to první den špatně odbočili a poté si zašli o 2km dále:-). Po splnění těchto aktivit nás Neohrožení vyzvali na závod v „terénním běhu“. Start jsme měli v lese u šišek a odtamtud jsme co nejrychleji běželi (skrz nacvičená stanoviště) až k Morlorovi, kde byl cíl. Trochu jsme z běhu byli nervózní, panovala úplná závodní atmosféra – startovní horečka:-), ale nakonec jsme si to všichni moc užili a běželi jsme trasu cca 4-6 minut.

Pak už jsme pospíchali na večeři a pochutnali jsme si na rizotu se sýrem a s červenou řepou. Po jídle jsme měli čas na odpočinek a pak byl ještě večerní nástup. Dostali jsme diplomy a body za dnešní hry a vyhlásili jsme nejlepší běžce tábora (v mladší a starší kategorii) a hlavně nás vedoucí Neohrožených pochválil, jak jsme pěkně uspěli. Pak přišla vedoucí z frakce Odevzdaných a pověděla nám, že večerní program bude podle jejich pravidel. Vytvoří si týmová trika a relaxují při masáži, reflexní terapii a protahování. A tak jsme se rozdělili po 2 týmech a mohli jsme začít. Pěkně jsme si večer odpočinuli a bylo příjemné se nechat „hýčkat“ od druhých. Pak jsme si dali druhou večeři (chleba s pomazánkovým máslem). Večer nám rychle utekl a tak jsme se šli umýt a spát. Večerka byla dnes ve 23:00. Tak doufejme, že dnes už se vyspíme. 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.