top
logo


Letní soustředění LS3-2021 - den sedmý a osmý Email
Sobota, 07 Srpen 2021 15:39

ico informace Zpráva ze sedmého a části osmého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 6.-7. 8. 2021 (pátek-sobota)

Před námi je sedmý táborový den. Poslední den soutěží a závěr celotáborové hry. Budíček po 8. hodině ranní nás všechny probírá z hlubokého spánku, provedli jsme rychlou ranní hygienu a spěchali jsme na snídani. Poté jsme šli do tělocvičny a ještě na posledním tréninku jsme doladili táborovou choreografii. Skončili jsme po půl jedenácté a šli jsme rovnou na svačinu.

Osvěžili jsme se melounem a následoval nástup. Zde nám vedoucí řekli, že je potřeba, abychom se stále trénovali ve své frakci. Abychom se udrželi v kondici jsme si zahráli hru „Totem“. A také jsme dostali seznam „Výzev“ proti Sečtělým. Bylo nám řečeno, že odpoledne, pokud chceme získat kód od Sečtělých, je musíme porazit ve „Výzvách“. A tak jsme se celý tábor museli domluvit, kdo půjde na jakou disciplínu. Udělali jsme válečnou poradu a věříme, že Sečtělé porazímeJ.

Při Totemu jsme prověřili svou rychlost a bylo vidět, jak jsou frakce vyrovnané. Těsné vítězství si vybojovali Odevzdaní před Upřímnými, Mírumilovnými a Neohroženými. Pak již byl čas na oběd. Dnes jsme si pochutnali na hrachové polévce a na rýži s vepřovým plátkem. O poledním klidu jsme dopsali seznamy vybraných soutěžících na výzvy, dopsali jsme kroniku a nakoupili si v obchůdku. Po poledním klidu zazněla svolávací písnička a my jsme se již klasicky seběhli k nástupové chatce č. 18. Zatančili jsme si sestavu a přešli jsme na souboj celého tábora proti Sečtělým.

Všichni jsme se oblékli do černého a nacvičili jsme bojový pokřik a taneček. Vedoucí se nenechali zahanbit, nastoupili v modrých trikách, s pomalovanými tvářemi a také měli bojový pokřik. První výzva bylo „přetahování lana“, což vyhráli vedoucí – Sečtělí. A to dokonce i poté, kdy vyřadili KapraJ. Druhá výzva byla protahování (vyhráli Sečtělí) a akrobacie (vyhrály jsme my – děti). Další výzva byla silová – držení kolíčku s papírem ve dvou prstech a držení dvou plných pet lahví v upažení. Při této výzvě jsme použili sérum ovladatelnosti a „přetáhli“ jsme tak na svou stranu Štěpu, respektivě vyměnili jsme ji za jednoho člena od nás. Štěpa nám tuto výzvu vyhrála a vyhrála také Terezka Dáňů, která vydržela držet petku déle než Špageta (ale byl to vyrovnaný a krutý souboj!). V dalších výzvách – hudba a rychlost - nás naopak vedoucí „rozsekali“ a vyhráli. Celkové vítězství si tedy vybojovali vedoucí – Sečtělí – ale nebyli jsme pro ně jednoduchými soupeřiJ.

Následovalo natáčení choreografie a protože se odpoledne vyjasnilo a svítilo sluníčko, tak nám vysušilo spodní hřiště a mohli jsme natáčet venku. Choreografii jsme si pořádně užili a zatančili jsme si jí hned několikrát za sebou. Poté jsme šli na svačinu a dali jsme si rohlík s vajíčkovou pomazánkou. Chvíli jsme si odpočinuli a už zase hrála svolávací písnička. Při nástupu jsme na vedoucí použili naše poslední sérum – sérum Míru – a pak s námi konečně Sečtělí uzavřeli mír a vydali nám svůj znak, na kterém byl na zadní straně nakreslený symbol, kde hledat kód. Došlo nám, že další kódy z jednotlivých frakcí budou zašifrovány na našich znacích frakce, stejně jako to měli Sečtělí.

A opravdu, bylo to tak. Ovšem kódy k tajné skříňce může rozluštit jen divergentní tým a tak jsme z každé frakce vzali 2 lidi a vytvořili jsme nové skupiny, které půjdou hledat a luštit kódy. Nejdříve jsme šli všichni společně k Šiškám (dle nápovědy na symbolu Neohrožených) a tam jsme našli dalekohled. Koukali jsme ke stromu na poli a uviděli jsme 4 osoby, které drželi před sebou čísla. My jsme je ale nemohli rozluštit, a tak jsme šli trochu blíže – do pole – a pak už jsme „přinesli“ čtyřmístný kód, který jsme si tedy zapsali k Neohroženým. Pak už každá divergentní skupina pokračovala sama. Asi za půl hodiny jsme se všichni sešli na náměstíčku, přinesli jsme tajemnou skříňku a začalo otevírání číselných zámků dle frakcí. Všechny zámky povolily a my se dostali do schránky. Pod novým symbolem byl ukryt dopis, fotky a sladkosti. V dopise bylo, že toto všechno byl experiment, že nyní již máme „uzdravenou“ DNA a můžeme se vrátit do běžného života.

Na nástup jsme tedy přinesli naše týmová bodování a spojili jsme své „šroubovice“ do jedné velké DNA. Vedoucí nám rozdali diplomy za celotáborovou hru a my jsme si naposledy řekli naše básničky. Na čtvrtém místě se umístili Mírumilovní, na třetím místě Upřímní (se ztrátou pouhého 1 bodu na stříbrnou pozici), na druhém místě Neohrožení a celotáborovku vyhrál tým Odevzdaných se 107 body! Po večeři jsme šli do salaše, kde jsme si pustili film „Divergence“ a také jsme se podívali na fotky z průběhu týdne. Závěrečný večer je tedy za námi. Okolo 23. hodiny večerní jsme se odebrali na chatičky a pomalu jsme se začali ukládat ke spánku.

V noci proběhla „Zkouška bdělosti“ a buzení některých členů, kteří měli za úkol vydržet vleže a potmě 10 minut v bdělém stavu. Celkem dost obtížný úkol, když jsou 2 hodiny ráno a chce se vám moc a moc spát :-).

Sobotní ráno jsme začali budíčkem v 5:10 a šli jsme se rozloučit s městem Chicagem. Došli jsme ke kapličce a čekali jsme na východ Slunce. Bylo krásné ráno a sluníčko vyšlo v 5:46 hod. Zacvičili jsme si pozdrav Slunci, samozřejmě jsme si dali i legendární pozdrav „Sluníčko ahoj“ a užili jsme si krásnou scenérii zrození nového dne…..

Loučíme se s naším (náročným) týdenním pobytem na Dolu, loučíme se s vámi a za rok se těšíme na novou „akcičku“J!!!!!!

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.