top
logo


Letní soustředění LS3-2022 - den třetí Email
Neděle, 07 Srpen 2022 09:13

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 2. 8. 2022 (úterý)

 

Dnes jsme se probudili do dalšího slunečného rána. Počasí nám zatím přeje a tak můžeme hrát všechny naplánované hry venku. Dnes byla velmi krátká noc a tak při buzení všichni spali a nikomu se nechtělo vylézt ze spacáku.

Po snídani jsme šli na trénink a dnes jsme tančili venku na spodním hřišti. Byl tam ještě stín a pofukoval větřík, takže to bylo velmi příjemné. V půl jedenácté jsme si dali svačinu (meloun) a byli jsme připraveni na dopolední hry. Přišel Tom a řekl nám, že musíme potrestat další hříšníky. Tentokrát si „kolem pravdy“ točilo hned 5 hříšníků. A padly i nové úkoly, např. „posato“ – člověk vyloučený z mafie – což znamená jít večer na 10 minut mimo tábor. Poté nám řekl, že budeme hrát hru a že je důležité umět komunikovat beze slova a být hodně rychlý. Přesunuli jsme se tedy všichni na spodní hřiště a zahráli jsme si „signalizaci“. Nejdříve začal modrý a šedý tým. Kdo zvítězil v daném kole, získal část šifry. Po skončení hry tedy nikdo neměl celou šifru a tak jsme si museli zajít pro zbytek zprávy na „letiště“, což je asi 1 km vzdálené místo od tábora. V šifře jsme měli zprávu o tom, že se po osmé hodině večerní máme dostavit tajně do roklinky, kde proběhne scénka.

Na obědě jsme si dali vývar s nudličkami a guláš s knedlíkem. Poté následovala návštěva obchůdku a polední klid. Ve 14:45 byl odpolední nástup, kde jsme se dozvěděli, že budeme hledat hlavního zločince – zrádce – který se připojil k Solocovi a chce zlikvidovat Dona Corleona. Na hru jsme šli všechny týmy společně a hledali jsme mezi 42 zločinci hlavního zrádce. Bylo nutné hodně běhat  a hledat identifikační údaje – oči, obočí, vlasy, uši, nos,… - abychom dokázali přiřadit ke jménu správný obličej. Jména zločinců byla opravdu zajímavá a tak se našel i Capro Votrubino, Jitulino Malini či Stefano Cochina. Po 45 minutách hry jsme si dali odpočinek na pití a poté jsme pokračovali. Nakonec všichni získali jméno zrádce – je to kapitán New yorské policie Mark McCluskey podplacený Sollocem. Po fyzicky náročné hře jsme si dali svačinu (rybízovou buchtu) a šli jsme se fotit. Jak po týmech v našich trikách, tak s Donem jako mafiániJ.

Poté jsme si odskočili na večeři – zapečené těstoviny s okurkou – a hned jsme se vrátili na celotáborové focení. Poté následoval trénink choreografie na spodním hřišti a po 20:00 (jak jsme se ráno dozvěděli ve zprávě), jsme vyrazili směrem k roklince. Šli jsme celý tábor pohromadě a když jsme se dostali do bezprostřední blízkosti roklinky, tak jsme se začali plížit a krýt se, aby nás nikdo neviděl. Naším cílem totiž bylo shlédnout tajně scénku a zjistit, co je naším úkolem. Pozorovali jsme tedy jak se sešli 3 muži: Solloco, Michael a kapitán newyorské policie. Vypadalo to, že spolu uzavřou mír, občas se dokonce mluvilo v italštině, ale nakonec odešel Michael na záchod a vrátil se s „bouchačkou“. Zastřelil kapitána i Solloca, pistoli nechal ležet na místě činu a utekl. Po scénce jsme se nenápadně odplížili a odešli do tábora. Tam jsme společně diskutovali, kde hledat nějakou zprávu nebo šifru. Nejvíce ve scénce zaznělo slovo „bagno“, a tak jsme šli hledat do koupelny a na záchody. Nakonec jsme našli zašifrovanou zprávu, kterou jsme společně vyluštili. Bylo tam napsáno, že v Michaelovi se probudilo jeho horší já a že spáchal brutální čin. Poté odešel na Sicílii, kde ho nemohla dostihnout americká justice. Ve zprávě také bylo, že i my se brzy vydáme na dlouhou cestu. A protože se už stmívalo, tak jsme se přesunuli do salaše, dali jsme si druhou večeři (rohlíky a vajíčkovou pomazánku), rozdali jsme si diplomy za dnešní etapovky a nakoupili jsme si další náležitosti na výstavbu našeho města.

V deset hodin večer jsme to rozpustili a šli jsme se sprchovat a spát. Brzy nastal v táboře klid, přeci jen už jsme se dlouho pořádně nevyspali a tak jsme brzy usnuli a doufali jsme, že dnes žádná noční hra nebudeJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.