top
logo


Letní soustředění LS3-2023 - den druhý Email
Úterý, 01 Srpen 2023 22:11

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 30. 7. 2023 (neděle)

 

Dnešní ráno začalo budíčkem v 7:30. Z postelí se nám vůbec nechtělo, protože jsme usnuli pozdě v noci a také proto, že venku pršelo. Vyhrabali jsme se tedy z chatiček, oblékli jsme se, provedli ranní hygienu a šli jsme na snídani. Tam jsme si dali křupínky s mlékem, rohlíky se šunkou, sýrem nebo s marmeládou. Poté jsme dokončili úklid na chatkách a šli jsme na trénink do tělocvičny.

Monička nás seznámila s táborovou choreografií a hned jsme se kousek naučili. Cestou z tělocvičny jsme se zastavili u salaše na svačině (banán) a pak již následoval nástup. Nejdříve byla scénka, kdy přišel pan ředitel a přivedl žáky, kteří měli být po škole – Spencera, Chláďu, Betany a Martu. Dostali úkol, aby vyndali svorky z novin a časopisů. Při práci Spencer objevil starou počítačovou hru a když se k ní všichni připojili, tak se ocitli ve hře JUMANJI. Ze studentů se staly postavy z dané hry. Marta se proměnila v Ruby („postrach mužů“), Betany se proměnila v Shellyho Oberona (kartografa), což byl muž středního věku obtloustlé postavy. Spencer se proměnil v doktora „Hořana“ Bravestone a z Chláďi se stal Finbar – zoolog. A začalo dobrodružství ve hře Jumanji! Ve scénce se objevil i Nagel, který přivítal naše hrdiny ve hře a potvrdil jim, kdo je kdo. Poté se naši hlavní hrdinové otočili a ukázali nám barvu pásky, kterou měli na ruce. My jsme si otevřeli kinder vajíčka ve kterých byla ukryta barva našeho týmu. A tak jsme se postupně přiřadili k jednotlivým hlavním postavám – k vedoucím – a ti nám rozdali týmová trika. Poté přizval pan ředitel i asistenty, kteří nám budou pomáhat. A poté nás již Nagel vyzval, abychom začali hrát 1. level a sice „Deštné pralesy“.

Odešli jsme tedy do lesa a zahráli jsme si hru „Meče“. Měli jsme si zapamatovat 45 zvířat, která žijí v deštných pralesích a poté jsme již vybíhali a snažili se najít zvíře dříve, než náš protivník z druhého týmu. Byl to boj a dopoledne jsme stihli 2 zápasy a po obědě jsme pokračovali, aby si každý tým zahrál proti všem týmům. Kdo měl chvíli pauzu, tak se učil refrén k táborové písničce a vymýšleli jsme si název našeho týmu.

V pravé poledne jsme měli oběd – gulášovou polévku a rýži s masem. A poté byl prvně otevřen obchůdek a tak jsme se hned vrhli na nákupy dobrůtek. O poledním klidu jsme si odpočinuli a ve 13:30 byl již nástup, kde jsme se dozvěděli, jaký je plán na odpoledne. Nejdříve jsme tedy dohráli „Meče“, což nám trvalo do svačiny (buchta) a pokračovali jsme v nácviku písničky a ve výtvarném zpracování názvu našeho týmu.

Po svačině byl nástup se scénkou, kdy naši hlavní hrdinové zjistili, jaké mají vlastnosti, schopnosti a slabiny. Vedoucí vyzvali děti, aby si přinesly kolečka, která získala první noc a zjistily tak, kdo je kdo. A tak Shelly nebo-li „Betanky“ dostaly první úkol a sice najít v táboře kus mapy, abychom věděli, kam se posunout do druhého levelu. Jsou to přeci „kartografky“ a tak se jim to nakonec přeci jen podařilo a mapu našly. Podívali jsme se do ní a zjistili jsme, že se nacházíme v „mokřadách“, ve druhém levelu. A tak jsme šli na odpolední hru – Přemisťování – kdy jsme se snažili přemístit (celý tým) určitým prostorem a nesměli jsme se vůbec dotknout země. Pomáhali nám k tomu pomůcky pohyblivé (chůdy, lyže) a nepohyblivé (pneumatiky, lavičky, mety). Šlo tedy hlavně o vymyšlení způsobu přemístění a o vzájemnou spolupráci.

Během odpoledne a večera jsme si všichni namalovali týmová trika a také jsme si vymysleli a vytvořili nápis svého týmu. K večeři jsme měli čočku s párkem. Na večerní nástup, kde jsme si rozdali body a diplomy za etapové hry, přišel Nagel a řekl nám pravdu o Russelovi van Peltovi, kterému jsme v noci dali posvátné oko. Změnil se, ovládla ho černá magie a tato síla ničí i Jumanji. Proto nás Nagel poprosil, jestli bychom Russelovi oko vzali a vrátili ho zpět jaguárovi. Vyrazili jsme tedy (po týmech) do lesa, na skálu, kde jsme se naposledy setkali s Russelem. Plížili jsme se, sledovali Russela a jeho kumpány a když usnuli, tak jsme jim oko vzali. Každému týmu se to podařilo a moc jsme si to užili. Po návratu do tábora jsme se šli vysprchovat a postupně jsme zalézali do peřin. Ve 22:15 byla večerka a to už jsme všichni byli v postelích. Dobrou noc a krásné sny.

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.