top
logo


Letní soustředění LS3-2023 - den třetí Email
Středa, 02 Srpen 2023 03:31

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 31. 7. 2023 (pondělí)

 

A je tu další táborové ráno, dnes krásně slunečné, i když je trochu chladněji. Po ránu nám vše trochu déle trvá, ale snídani v 8:00 stíháme v pohodě. A když se dostatečně nasnídáme, tak rychle poklidíme a jdeme na trénink. Dnes jsme opět pokročili v naší táborové choreografii a umíme již velký kus. Po desáté hodině jsme skončili a zamířili jsme rovnou na svačinu (jablko). A protože již máme namalovaná táborová trika, tak jsme si je dnes oblékli a hned je vidět, kdo patří do jakého týmu.

Na dopoledním nástupu proběhla scénka, kdy se ve hře Jumanji objevili zlí lidé, kteří chtějí zpět kámen pro svého vůdce. Naše statečná „čtyřka“ začala před zlouny utíkat, ale bohužel – Ruby zasáhli a umírá… Všichni jsou z toho zdrcení, ale najednou Ruby „obživne“ a ostatní zjistí, že tetování, které mají na ruce, znamená počet životů. Ruby jeden pruh zmizel a životy má již jen 2. Všichni byli překvapení, že jejich životy ve hře jsou omezené a co by se asi stalo, kdyby přišli o všechny. Nadobro by byli pohřbení ve hře!

Po scénce jsme dostaly i my děti „své životy“. Kromě doktorů „Hořanů“, kteří dostali 3 červené pásky na ruku, dostali všichni ostatní krabičku se 3 „životy“ – papírovými koulemi. Zavázali jsme si tedy krabičky okolo těla a celý den jsme je museli střežit. Nebylo to tak úplně jednoduché, protože jsme plnili přes den různé úkoly, běhali jsme atd. a občas se stalo, že nám nějaký život vypadl nebo nám byl odebrán. Naštěstí jsme celý den přežili a večer, když jsme si krabičky mohli sundat, tak jen 6 dětí mělo jeden život, ostatní děti měly dva nebo i všechny tři. A hlavní bylo, že nikdo nepřišel o všechny 3 životy a můžeme všichni pokračovat ve hře. Během nástupu šly „kartografky“ hledat další část mapy a „zoologové“ dostali batohy s vybavením (nůžky, lano, izolepa, jelení lůj, létající talíř, ringo kroužek, kapesníčky, meč). Jejich úkolem bylo tedy celý den nosit batoh na zádech, aby byli případně připraveni pomoci. A „kartografky“ si ještě „vysloužily“ zátěže na nohy, protože jejich slabinou je vytrvalost. A tak jsme obtěžkáni různými úkoly mohli vyrazit do dalšího levelu, což byl biom: step.

Rozdělili jsme se v týmu na 3 hlídky a vyrazili jsme na 12 stanovišť po táboře, kde jsme plnili úkoly podle daných zvířátek. A tak jsme si vyzkoušeli, jak Jeřáb dokáže držet balanc na jedné noze, jak bizoni ve stádu spásají trávu, jak slepec zalézá do nory, jací jsou šakali šibalové nebo jak lamy „plivou“J. V polovině jsme hru přerušili a šli jsme na oběd. Měli jsme rýžovou polévku a guláš s knedlíkem. Poté jsme si šli odpočinout na chatky a využili jsme volna k dokončení týmových sítí a také k pletení copánků.

Ve 13:00 byl otevřený obchůdek a tak jsme si došli pro něco dobrého a ve 13:30 byl již nástup, kde jsme si poslechli pokřiky všech týmů a prohlédli jsme si týmové sítě. Zelení se tedy jmenují „Zelené mamby“, limetky jsou „Lidožravé limetky“, modří jsou „Jaguáří smečka“ a červení „Jalapenos rojos“. Poté jsme pokračovali v plnění úkolů z biomu: step. Do svačiny jsme měli hotovo a zvládli jsme tak úspěšně dokončit další level hry. Dali jsme si jogurt a rohlík a poté již následovala scénka před chatkou č. 18.

Objevil se Russel van Pelt a rozčiloval se na své lidi, že si nechali ukrást kámen. Byl velmi rozzuřený a řekl, že musí okamžitě najít a ukrást kámen zpět. Trochu jsme se zalekli, protože my máme kámen (každá hlídka svůj) u sebe a nechceme mu ho dát. Naopak ho chceme pronést všemi levely a vrátit ho zpět do sochy posvátného jaguára. Kartografky našly další část mapy – tentokrát biom pouště a tak jsme se vydali na lesní kimovku, kde bylo 10 pouštních zvířat. Po splnění kimovky dostali Ruby, které napsaly správně alespoň 5 zvířátek protilék – sérum proti uštknutí hadovi. Jejich slabinou jsou totiž jedy. Poté nás vedoucí poslali „k věžím“, ale varovali nás, že „motorkáři“ jsou blízko a budou chtít kámen. A tak jsme vyběhli a doufali, že nás nikdo nechytí. Za chvíli se ozval zvuk motorek a byli tam. Nebylo jednoduché jim utéct, ale naštěstí nás zachránil Alex „Hydroplán“ McDonough, který nás zavedl do tunelu a když jsme jím prolezli, tak už jsme byli v bezpečí.

Tam nás čekalo bludiště z lan, které jsme museli prolézt a dostat se ke dveřím, za kterými nás čekal Alex. Ten nám řekl, že je rád, že jsme ve hře a že nás zve večer k sobě domů – na partyJ. Postupně jsme tedy prošly všechny týmy těmito úkoly a kdo byl zrovna v táboře, tak se učil písničku, kterou jsme se v průběhu odpoledne všichni naučili. V 18 hodin jsme již byli na večeři a měli jsme bramborovou kaši s uzeným. Následovala dohrávka hry posledního týmu a ostatní si zatím zablbli na spodním hřišti. Na večerním nástupu proběhlo předávání diplomů a za nasbírané body za týmové hry jsme mohli nakoupit první „území“, abychom si za celý týden mohli postavit vesnici. A když jsme měli všechny týmy hotovo, tak přišel Alex a následoval zábavný večer.

Posedali jsme si na lavičky a přišly dva týmy – vedoucí a asistenti. Čekaly je následující soutěže: pantomima (předvádění zvířat z biomů, které jsme již probrali), slovní popis českých jídel, hra „jak dobře znáte své děti“ a na závěr ochutnávaka „drinků“ – např. octu, kečupu nebo okurkového láku – což museli vedoucí poznat jen po chuti. Všichni jsme se dobře pobavili a nakonec zvítězili vedoucí. Pak již následovala druhá večeře (chleba a rohlíky s pomazánkami) a příprava na večerku. Dnes nebyla žádná noční akce a tak jsme v klidu zalehli do postýlek a po 22 hodině večerní byl již v táboře klid. Tak dobrou noc!

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.