top
logo


Letní soustředění LS1-2020 - den první Email
Pondělí, 06 Červenec 2020 09:17

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 4. 7. 2020 (sobota) 

Rok se s rokem sešel, začaly prázdniny a my jsme již tradičně vyrazili na první běh letního soustředění do Dolu u Blatné.Letošní rok je „zvláštní“ a tak jsme si tak nějak všichni více uvědomovali, jak jsme rádi, že dnes můžeme společně vyrazit za prázdninovým dobrodružstvímJ. Odjížděli jsme klasicky od „závory“ u DL v 10h dopoledne a naše cesta začala krásným počasím.

Po příjezdu na Dol jsme se ubytovali do chatiček, vybalili jsme si a zabydleli se. Ve 12h jsme šli na oběd a pochutnali jsme si na zeleninové polévce a na rajské omáčce s masovými koulemi a s těstovinami. Následoval polední klid a protože bylo krásné počasí, tak jsme se šli vykoupat do bazénu. Ještě před prvním nástupem jsme si dali svačinu (jogurt) a pak již následoval nástup se scénkou.

Objevila se osoba, která si nás prohlédla a řekla nám, že by nás ráda vzala do učení, ale že si nás nejdříve prověří. Naším prvním úkolem bylo rozeběhnout se po táboře a najít listiny se jmény, podle kterých jsme se rozřadili do týmů. To jsme zvládli celkem rychle a tak nám neznámá osoba zadala další úkol – zkoušku bystrosti. Rozešli jsme se na 4 stanoviště, kde jsme hrály hry (běh trojnohých, číselná hra, „jezdec a kůň“ a překážková dráha s ukrytými písmenky), které nás přivedly k tomu, že učený pán je lékař Jan Jesenius, narodil se v roce 1566 a provedl první pitvu v Českém království. A tak byl Jesenius spokojen, přivedl si i svého pomocníka – Štafulína - a rozdal nám svou vizitku s údaji o svém životě, týmové sítě a kartičky morseovky. Jesenius nám přidělil asistenta a vedoucího a šli jsme se učit morseovku a vymýšlet název týmu.

Po večeři přišel na nástup opět Jesenius a řekl nám, že je třeba splnit ještě zkoušku „hybnosti“ a že půjdeme hrát „Totem“, což většina z nás neznala, ale brzy jsme hru pochopili a užili jsme si jí. Pak jsme si odpočinuli, dali jsme si druhou večeři (chléb nebo rohlík s pomazánkovým máslem) a po setmění nás již čekal „Vstup do hry“ – noční hra.

Noc byla jasná a měsíc (téměř v úplňku) nám svítil na cestu. Rozdělili jsme se do hlídek a dle instrukcí jsme se vydali po světýlkách do lesa. Na prvním stanovišti se nám představil „Kostlivec“ a „Svalovec“, kteří se mezi sebou dohadovali, kdo je důležitější. My jsme na první stanoviště přinesli kost a dostali jsme náplast, kterou jsme museli donést k další postavě. Na druhém stanovišti byly 2 zdravotní sestřičky, kterým jsme odevzdali náplast pro jejich pacienty a ony nás odvedly nemocniční chodbou a obdrželi jsme „výživovou injekci“ (sirup). Pokračovali jsme po světýlkách hlouběji do lesa, až jsme přišli ke 3. stanovišti, kde byla paní doktorka s miminkem. Vyprávěla nám o životě, ale i o smrti a upozornila nás, že budeme procházet temnou částí lesa, kde narazíme na márnici. Na cestu dala každému razítko doktorky a my jsme se v tichosti odebrali na další část cesty. Zde nás překvapil „umrlec“, který ležel na stole a úpěl, ať si vezmeme z kyblíku nějaká střeva (želé hady), což nás trochu vyděsilo, ale přesto jsme všichni prošli a už se blížili do cíle. Na posledním stanovišti byl Jan Jesenius se svým Štafulínem, kteří po nás chtěli vědět vše, co jsme odpoledne zjistili na hrách a byl velmi potěšen, kolik toho víme. Přijal nás tedy do učení, „upsali“ jsme se mu do kroniky a za odměnu jsme si mohli sníst „prsty“ z lineckého těsta. Každá hlídka dostala svůj balónek s nápisem „VNITŘNÍ VESMÍR“ jako svojí dušičku, kterou má ochraňovat celý týden. Pak již následovala cesta po světýlkách, která nás vyvedla z lesa ven zpět do tábora. Postupně všechny hlídky došli ve zdraví do tábora a o půlnoci byl již v táboře klid.

Tak dobrou noc a vítáme všechny táborníky ve hře „VNITŘNÍ VESMÍR“, ve které budeme zkoumat lidské tělo a našimi průvodci budou lékař Jan Jesenius a jeho pomocník ŠtafulínJ.

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.