top
logo


časté dotazy - soutěže Email
Pátek, 13 Duben 2012 00:00

 

Zde je malý přehled častých otázek a odpovědí ohledně soutěží:

 

Termíny, instrukce a informace:

Proč nejsou termíny a ceny uváděny dříve?

V ideálním světě by bylo nádherné, kdyby pořadatel vyhlásil soutěž, všechny týmy by se do jednoho dne zaregistrovali a on by mohl vytvořit startovní listinu s časy, kterou by nám zaslal (a hned můžeme dát informaci o čase vystupování a z toho odvodit čas odjezdů atp.). Jednotlivým týmům by se během dne nahlásili všichni vystupující včetně rozdělení na jízdu busem nebo autem a tím by bylo možné spočítat, kolik autobusů je nutné objednat. Cenu za autobusy bychom byli schopní ihned rozpočítat na jednotlivé pasažéry a obratem zveřejnit.

Bohužel realita je na hony vzdálená ideálu, pořadatel většinou umožňuje registraci škol co nejdelší dobu a proto se k nám dostane přesný harmonogram soutěže relativně pozdě a tím máme méně času na plánování a organizaci našich týmů (někteří pořadatelé sice posílali harmonogramy dříve, protože zkrátili čas pro registraci škol, což sice vypadalo výhodně pro plánování, ale protože pak umožňovali dodatečné registrace škol, tak harmonogram v drtivé většině měl značné posuny a pro plánování tedy byl nevhodný). Naše možnosti věnovat se naplánování celé akce po obdržení harmonogramu od pořadatele nám komplikuje i to, že některé děti se registrují formulářem na našich webových stránkách hodně pozdě, takže například odhadnout počet a tím i cenu autobusů je poměrně adrenalinová záležitost. Naplánovat vhodně časy odjezdu a příjezdu (bez rychlého řešení „všichni brzy ráno najednou, večer pozdě zpátky najednou“) je také zajímavá hra se jmény, počty a termíny, protože se snažíme minimalizovat neproduktivní čas strávený dětmi, ovšem bez dramatického dopadu na cenu dopravy, náročnost na personální zajištění atp.

 

Registrace u pořadatele soutěže a formulářem na www.danceline.cz:

Jaký je rozdíl mezi registrací u pořadatele soutěže a registrací formulářem na www.danceline.cz?

Registraci školy (jednotlivých týmů) provádí vedení Danceline v dostatečném časovém předstihu u pořadatele s tím, že uvede předběžný počet dětí. V den soutěže se při prezenci nahlásí skutečný počet vystupujících a podle toho se zaplatí i startovné. Tuto registraci nemusí děti ani rodiče nijak řešit.

Registraci jednotlivého každého dítěte s uvedením zda se zúčastní soutěže nebo ne, zda pojede busem nebo autem, potřebuje Danceline studio vědět proto, abychom měli přehled o tom, s kolika dětmi máme počítat. Nejen pro zajištění organizace (počet asistentů), ale zejména kvůli stanovení počtu autobusů, které musíme objednat s relativně velkým časovým předstihem. Je tedy pro nás důležité, aby každá registrace byla provedena co nejdříve a to i v případě, že se dítě nezúčastní! Minimálně alespoň v takovém případě víme, že rodič dítě o soutěži informaci dostal. Stává se, že potřebujete změnit účast (dítě onemocní), nebo typ dopravy – normálně proveďte registraci znovu s uvedením všech údajů a do poznámky napište, že jde o změnu, případně i důvod změny a my předchozí registraci stornujeme. V nových formulářích je i kolonka pro zaslání potvrzujícího e-mailu, takže dostanete potvrzení o tom, že vaše registrace proběhla úspěšně. Pokud takový e-mail nedorazí, pak zkuste registrovat znovu, případně nás kontaktujte. Upozorňujeme na pečlivé vyplnění emailové adresy - stává se poměrně často, že je nahlášena systémem jako nesprávná a tudíž potvrzovací email nemůže dorazit (registrace je ale provedena).

 

Účast rodičů na soutěži, v autobuse:

Chtěla jsem se zeptat, zda s vámi jezdí i rodiče. My v tento termín nemůžeme, ale bylo by mi líto, kdyby je většina dětí měla s sebou. Nevím, jak je to přes den, jestli jsou děti po celou dobu s trenéry, či s rodiči. No prostě, aby nebyla smutná, že jí nikdo nedoprovodil?

Probíhá to tak, že v buse jedou děti s trenéry a výjimečně, když je volné místo v buse, tak můžeme vzít i pár rodičů, ale jedná se o výjimky. Takže je to většinou tak, že třeba jede plný bus dětí a 2 mamky. S dětmi, které jedou busem jsme celý den a máme zkušenosti u starších dětí, že dokonce raději jezdí busem než autem s rodiči:-), protože tam mají partu dětí, na zpáteční cestě se tradičně zastavuje u "Mekáče", což je pro děti taková odměna - oslava, že soutěž zvládly:-). V průběhu dne na soutěži chodí děti s trenéry a asistenty i na hřiště ven si hrát, když zrovna nevystupují a čekají třeba na vyhlášení. Vezmeme je i na občerstvení, když někomu dojde svačina atd..

I když některé děti jedou na soutěž autem s rodiči, tak nám děti stejně musí na soutěži rodiče po většinu času "odevzdat" a děti jsou s týmem, aby si mohly choreografii vyzkoušet, připravit se, učesat atd.. a to vše zajišťují trenéři a lektoři. Děti, které jedou autem a mají tedy rodiče na soutěži, předáváme rodičům jen na vyhrazené časy, kdy se "nic neděje", což je za celý den třeba jen hodinka.

Někdy samozřejmě naopak rádi sami požádáme některé rodiče o spolupráci (např. časy vystoupení se tak kryjí, že by nebylo možné stihnout převlékání kostýmů, změna účesů a líčení), ale takový rodič je tam potom spíše "na práci", než "na podporu" svého dítěte.

Velmi si vážíme rodičů, kteří se zajímají o své rodiče a jejich úspěchy, případně tvoří krásnou atmosféru při fandění na soutěži!

Děkujeme za podporu i za vstřícný přístup s ohledem na omezování nebo ztěžování práce lektorů a asistentů, případně na činnost týmu nebo celého tanečního studia.

 

Šatna:

Proč by rodiče neměly chodit do šatny k dětem?

Je lepší, když rodiče nechodí do šatny, obvykle je v šatně nedostatek místa, vládne tam chaos a stres. V prostorách na převlíkání organizuje chod věcí lektor, s převlékáním a malováním dětem pomáhají určené osoby.

 

Čekání na vyhlášení výsledků:

Musí dítě čekat na vyhlášení?

Ano, myslíme si, že to patří k celému průběhu soutěže. V případě, že se dítě nezúčastní předávání cen, musí lektor vyčkat na konec vyhlašování a poprosit pořadatele, zda by mu nedal ceny i pro děti, které sice vystupovaly, ale nevydržely na vyhlášení, čímž se zpožďuje příjezd dětí, které jedou autobusem. Také není záruka, že prosbě pořadatel vyhoví, takže dítě může být bez ceny nebo medaile. 

 

 

Opravdu se snažíme vyjít všem vstříc a udělat vše podle naší nejlepší vůle a schopností, ale některé věci nejdou tak snadno jak bychom si přáli. Děkuje všem za pochopení. 


zpět na přehled častých dotazů...

 

Máte pocit, že některý dotaz zde chybí? Pošlete nám tip tímto formulářem.

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.