top
logo


Letní soustředění LS1-2020 - den čtvrtý Email
Čtvrtek, 09 Červenec 2020 04:26

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 7. 7. 2020 (úterý) 

 

Dnes nás opět tahalo z postelí sluníčko. Bylo sice chladněji, ale mráčků jen pár. Po snídani jsme šli do tělocvičny a trénovali jsme již i „tvary“. Pomohlo nám hodně to, že jsme už měli hotová týmová trika. Poté jsme si dali svačinu – jablko - a za chvíli byl nástup se scénkou. Opět nás Jesenius se Štafulínem nezklamali a připravili si pro nás vtipnou přednášku, tentokrát o srdci. A protože láska prochází žaludkem, tak nám Jesenius rozdal i „pytlíčky na stravu“. Zkrátka, celý den si máme do pytlíčku dávat kousíček všeho, co sníme a vypijeme.

Následovala etapová hra vztahující se k srdíčku. Dva týmy šly do lesa, kde byla připravena běhací hra, při které jsme si vyzkoušeli, jak proudí krev do a ze srdíčka. Běhali jsme žilami k srdíčku a nosili modré míčky, tam jsme přešli přes chlopně do komory, prolezli jsme tunelem z obručí (jako plicní tepnou do plic) a vyměnili modrý míček za červený. Pak jsme se dostali do aorty a míček dopravili do dolní končetiny. Pěkně jsme se u toho zapotili a proudili jsme jako krev o sto šestJ. Do toho nám ještě vedoucí bubnováním do stromu udávali tempo. Druhý tým v lese si vytvářel „listy radosti“ a poté se mezi sebou týmy vystřídaly. V táboře si děti s Jeseniem vyráběly chlopeň a se zdravotnicí Míšou poslouchali stetoskopem nejen srdceJ. Na oběd jsme přispěchali těsně na čas a pochutnali jsme si na vývaru s knedlíčky a na uzeném s bramborovou kaší. Náš náhradní žaludek – pytlíček – se pomalu začínal plnit. A tak jsme celý den měli na očích jak nelehkou práci má žaludek a kolik toho musí přes den zpracovat. V podvečer už obsah vypadal u všech téměř stejně – nechutněJ.

Po poledním klidu jsme se sešli opět na nástupu a vyhodnotili jsme dopolední hru. Tentokrát vyhrál zelený tým – Limeťáci. Přesunuli jsme se na scénku, kde nás učenci z minulosti seznámili s dalším orgánem našeho těla, a sice se žaludkem a celkově s trávicí soustavou. Následující etapové hry se tedy vázaly k tomuto tématu. Nejdříve jsme všichni odešli do lesa, kde jsme si zahráli strategii. Měli jsme za úkol poskládat jídlo za celý den. To se nám všem podařilo, ale nejlepší v této hře byl žlutý tým – Kometky. Po návratu z lesa jsme si dali svačinu (loupáček) a na chvíli jsme se šli vykoupat do bazénu. Po pauze jsme pokračovali v etapových hrách – „krmení“ a „zažívací trakt“. A v mezičase si týmy trénovaly morseovku, skládaly orgány do torza lidského těla a luštily motanici o trávicí soustavě.

K večeři jsme měli rýži a „čínu“. Bylo to moc dobré. V podvečer k nám zavítali na scénku 3 osobnosti. Pavel Firt – kardiolog – který mimo jiné provedl první úspěšnou transplantaci srdce v Československu. Ten nás vyzval, abychom si zkusili přečerpat 5litrů krve, stejně jako to dělá srdce každou minutu. 1 zástupce z řad asistentů a 1 zástupce z řad dětí se tedy vrhli do přelévání. Za minutu přelili téměř vše, ale bylo to dosti vyčerpávající. Přišli i odborníci přes „kuchyň“. Magdalena Dobromila Retigová a Petr Havlíček. Dohadovali se o zdravé výživě a nakonec řekli, že si užijeme trochu srandy. Zavázali jsme vedoucím oči a ti museli krmit své asistenty jogurtem. Asistenti seděli a nesměli se ani pohnout. Bylo to na rychlost a nejrychlejší byl tým fialových. Ovšem jejich asistent vypadl velmi zajímavěJ. Poté již následovala druhá večeře (rohlík s pomazánkou) a sprchování. Do postýlek jsme se dostali zase až okolo 22h, ale brzy byl v táboře klid.

Tak dobrou noc, hezké sny a klidné tráveníJ.


  

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.