top
logo


Letní soustředění LS1-2021 - den druhý Email
Pondělí, 05 Červenec 2021 09:50

ico informace Zpráva ze druhého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 4. 7. 2021 (neděle) 

Dnešní den již začal hromadným buzením v 7:30h ráno. Většině z nás se ještě z postýlek nechtělo, přeci jen byla včerejší noc dlouhá a do postelí jsme se dostali až před půlnocí. Počasí nám zatím přeje a tak jsme se probudili do krásného letního dne. V 8h máme snídani, kde si můžeme vybrat ze široké nabídky jídel. Oblíbené jsou „křupíny s mlékem“, ale i rohlík se šunkou a sýrem, párky nebo sladká buchta.

Po snídani jsme se převlékli do sportovního a vyrazili jsme na trénink do tělocvičny. Po rozcvičce a protažení jsme se s Moničkou a Štěpou začali učit táborovou choreografii. Po skončení tréninku následovala svačina u salaše a pak jsme měli chvíli čas připravit se na dopolední program. Na nástup nás svolali vedoucí již hudbou na naší choreografii a tak jsme jim hned předvedli, co jsme se v tělocvičně naučili. Na nástupu proběhla scénka. Objevila se kněžna Ludmila, která vyprávěla o svém muži – knížeti Bořivoji – který jí již zemřel. Poté přišla její snacha – Drahomíra – se svými malými synky – Václavem a Boleslavem. Jenže ty dvě – Ludmila a Drahomíra – měly rozdílné názory na politiku a tak došlo k nejhoršímu a Drahomíra nechala svou tchýni zavraždit – uškrtit šálou. Po této události se děly na místě posledního sklonu Ludmily zázraky a tak byla tato kněžna prohlášena za svatou. I pro nás měla jeden „zázrak“ – přinesla nám týmová „roucha“.

Dopolední hry se tedy vázaly ke kněžně Ludmile. 2 týmy v lese hrály hru „Lektvary svaté Ludmily“. Museli jsme v daném prostoru vysbírat kytky, dle receptu na lektvar a k tomu ještě přidat pár kamenů, mechu a šišek. Do toho všeho se uprostřed vymezeného prostoru nacházelo hnízdo divokého kura, který při sebemenším hluku vylétal z hnízda a ohrožoval nás svým zobákem a svými křídly. Namíchat lektvar se nám všem ale podařilo a tým modrých v této soutěži zvítězil. V táboře jsme zase motali šálu, kde na nás dohlížela Drahomíra, aby byl náš výtvor přesně 1 metr dlouhý a 10cm široký. Vznikla opravdu umělecká díla spletená z cárů bílých a červených látek. Někdo využil techniku copánků, jiný zase proplétání. Vše jsme stihli do 12h a pak už jsme chvátali na oběd.

Dnes jsme měli kuřecí vývar a pečené kuře s bramborem a okurkou. Polední klid jsme samozřejmě nemohli vynechat, ale hlavně jsme se těšili do obchůdku, že si nakoupíme pohledy a také sladkosti. A protože počasí bylo příznivé, tak jsme se ještě před odpoledními hrami vykoupali v bazénu. Je sice celkem studený, ale zato výborně osvěžující. Nástup byl ve 14:15h a k tomu i další scénka. Tentokrát přišel Cyril a Metoděj, kteří přinesli do zemí českých nové písmo (pro nás to byla morseovkaJ) a také novou víru – křesťanství. Posvětili nám vodu a požehnali nám. Následovala tedy „vodní hra“ – Majáky. Převlékli jsme se do plavek, vedoucí nám zavázali oči a chodili jsme si za zvukem pro vodu do kelímku a za dalšími zvuky k majákům (k vedoucím a asistentům), které jsme polévali a oni na nás zase stříkali vodu z vodních pistolí. Dost jsme se u toho nasmáli a na konci hry jsme byli všichni totálně mokří. Zkrátka pokřtění svěcenou vodouJ. A protože nám od oběda již vyhládlo, tak jsme si dali svačinu (jogurt a rohlík).

Odpoledne nás čekala ještě jedna hra a dokonce úplně nová – tedy aspoň pro nás – jmenovala se „Gamebook“. Znamenalo to, že jsme se v týmu rozdělili na 3 hlídky a vedoucí nám vysvětlili co a jak. Chodili jsme po stanovištích vyznačených na mapě nebo jen popsaných, tak jak jim říkáme. Na úvod nás přivítala Ludmila a tak bylo hned jasné, že příběh bude právě o ní. Na stanovišti jsme si vždy otevřeli krabičku s otázkou a mohli jsme se rozhodnout pro jednu z odpovědí. Podle naší odpovědi nás hra směřovala dál na dané stanoviště. Pokud jsme odpověděli špatně, vedla nás na stanoviště, kde jsme museli splnit nějaký úkol a vrátit se zpět nebo se zkrátka jen posunout na jiné stanoviště. Měli jsme trochu obavu, jestli zvládneme tuto hru, ale vše se vydařilo a všechny hlídky dorazily do cíle v rozmezí necelé hodiny až hodiny a půl. A protože jsme bystří pozorovatelé a hráči, tak jsme své vědomosti v příběhu o Ludmile čerpali z ranní scénky.

Před večeří jsme si stihli ještě vystřihnout z kartonu (který jsme získali již včera) korunu, na kterou budeme přidávat drahokamy dle získaných bodů v celotáborové hře. Na večeři jsme si pochutnali na špagetách s boloňskou omáčkou a se sýrem. Večerní program už byl klidnější, ale stejně nabitý. Tvořili jsme si týmová trika, vymýšleli jsme si názvy našich týmů a pracovali jsme na vytvoření našich „desek“ (lapbook) – vyráběli jsme skládačky a lepili obrázky, které jsme získali včera a dnes. Zabrali jsme se do tvoření a tak nás pak už museli zahnat vedoucí na druhou večeři a na sprchování. Do postelí jsme se dostali před 22h a za chvíli jsme spali.

Tak dobrou noc a zítra se těšíme na další českou královnuJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.