top
logo


Letní soustředění LS1-2022 - den třetí Email
Sobota, 16 Červenec 2022 08:45

ico informace Zpráva ze třetího dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 12. 7. 2022 (úterý) 

 

A je tu další táborové ráno. Opět nás musí vedoucí budit a jen neradi vylézáme z tepla svého spacáku. Po ránu nám to všechno trochu déle trvá, ale snídani stíháme. Po každodenním ranním rituálu odcházíme na trénink do tělocvičny.

Dnes jsme se naučili další část choreografie a nacvičili jsme i „tvary“ dle týmových barev. Po tělocvičně jsme si zašli k salaši pro svačinu (meloun) a za chvíli už zněla táborem svolávací písnička. Dnešní scénka byla na téma „Phishing a skimming“. Pojmy pro nás dost zvláštní, ale Bankovkovi nám to díky scénce krásně vysvětlili. Frantovi přišla zpráva, že banka ztratila jeho heslo na internetové bankovnictví. A Franta se radil s Božkou, co dělat a nakonec se domluvili, že jim heslo pošlou. Vzápětí se objevil Ámos a zjistil, že Franta má účet prázdný. Ten se rozzuřil na Boženku a ta se sesypala. No, nakonec to všechno dobře dopadloJ. Karel nás vzal ještě k místnímu bankomatu, aby nám ukázal, že ani vybíraní peněz z bankomatu není vždy bezpečné.

Dnešním dnem nás bude provázet Ámos a hned dopoledne nás čekala hra gamebook „O životě Jana Ámose Komenského“. Rozdělili jsme se v týmu na polovinu a vyrazili jsme na hru. Při této hře jsme věděli, kde je start a poté už nás čekaly otázky a podle toho jakou jsme zvolili odpověď, tak jsme pokračovali dále dle instrukcí. Někdy jsme tedy odpověděli špatně a zavedlo nás to na „slepé“ místo, ale všichni jsme nakonec našli tu správnou cestu a dostali jsme se do cíle. Nejlepší hlídka dokonce za 36 minut!

Poté si ještě někdo dokončil výzdobu svého týmového trička a pak již následoval oběd. Dnes jsme měli vývar s nudličkami a knedlo zelo vepřo. I dnes jsme nemohli odolat nákupu v obchůdku a pak jsme si odpočinuli při poledním klidu. Odpolední nástup byl opět s předáváním diplomů za dopolední etapovku a také nesměla chybět scénka.

Tentokrát nám Ámos vysvětlil jak je to se smlouvami a také nás upozornil na „nečekané výdaje“, s kterými souvisela odpolední hra. Dva týmy šly na hru „Orli“, což znamená, že jsme se my – děti - plížily táborem a hledaly jsme čísla na opraváře našich rozbitých zařízení (ucpaného záchodu, rozbité pračky, překousaných kabelů od domácího mazlíčka, atd.). Jenže hledání čísel nebylo vůbec lehké, protože v táboře seděli „orli“ – vedoucí, kteří střežili prostor a koho zahlídli, tak toho si k sobě zavolali, zmátli ho číselnými příklady a musel zpátky na základnu. Plížení a schovávání jsme si užili a dokázali jsme vyhledat, zapamatovat si a zapsat si několik čísel – na automechanika, instalatéra nebo třeba na elektrikáře.

Druhá polovina tábora zatím hrála hru v terénu – a sice „Cestu hrou“. Hlídky po 4 lidech se vydaly na trasu, po které se setkaly s učiteli, kteří jim zábavnými úkoly ukázali, jak přiblížit učivo hrou. Stačili jsme se i vystřídat a všechno jsme to zvládli do večeře, kde jsme si pochutnali na výborných špagetách.

Poté jsme měli čas na dotváření svých týmových sítí a svých divadelních představení. Na posledním nástupu dne jsme si zazpívali, zatančili a hlavně jsme si rozdali diplomy za odpolední etapovky. Spočítali jsme si dnešní příjmy a výdaje a následovala oblíbená „návštěva“ u bankomatu, kde jsme si vybrali hotovost, abychom mohli nakoupit další pokoje do našeho domu snů. Všechny týmy dnes nakoupili místnosti, střechy i zařízení domu a naše domy se nám začínají pěkně zaplňovat. Za chvíli se už začalo stmívat a to byl signál na přípravu na večerku – sprcha, zuby a spátJ. Tak dobrou noc a zítra ahoj!

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.