top
logo


Letní soustředění LS1-2024 - den druhý Email
Pondělí, 01 Červenec 2024 12:25

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 30. 6. 2024 (neděle) 

 

A máme tu první táborové ráno. Přesto, že většina dětí usnula v noci po jedenácté hodině večerní, tak ráno byli všichni vzhůru již v 7:00. A protože jsme snídani měli až v 8:30, tak jsme si stihli poklidit, učesat se a zkrátka připravit se na nový den. Na snídani jsme si pochutnali na křupínkách s mlékem, na rohlíku s Nutellou a někdo si dal i chleba se šunkou, sýrem nebo s marmeládou. Po snídani následoval nástup a také další scénka.

Přišla babička kořenářka a přinesla králi vzácný dar – úhoře. A prý, když toho „hada“ sní, porozumí zvířecí řeči a bude nejmocnější král na světě. To se samozřejmě panu králi zalíbilo a povolal Jiříka, aby „hada“ připravil, ale nesmí ani kousíček ochutnat, jinak zaplatí svou hlavou. Jiří si tedy vzácný dar vzal a řekl nám, jestli mu pomůžeme. Že potřebuje koření a vodu, aby mohl jídlo správně připravit. My jsme souhlasili a dopoledne jsme plnili následující úkoly.

V lese – v „bylinkové zahrádce“ jsme vysbírávali „koření“, ale v prostoru se pohybovali i dva „škodiči“ – brouk a motýl – kteří nás chytali a zabraňovali nám ve sbírání koření. Druhé stanoviště bylo o vodě a tam jsme museli prokázat schopnosti, jak umíme přemísťovat vodu pomocí vodních pistolí, stříkaček a kelímků. A hlavně jak dokážeme nashromážděné množství vody přepravit „vodovodním potrubím“ do kuchyně. Vyžadovalo to spolupráci celého týmu i asistentů a nejlépe se tento úkol podařil týmu Borůvky. Dopoledne jsme se stačili prostřídat i v tělocvičně, kde jsme začali trénovat táborovou choreografii.

K obědu jsme měli brambory s pečenými kuřecími stehýnky a pak jsme šli nakupovat do našeho oblíbeného obchůdku. Následoval polední klid a poté již odpolední program. Protože i dnes bylo dosti teplé počasí, tak jsme se šli nejdřív koupat (2 týmy) a malovat trička (2 týmy). Po hodince jsme se vyměnili a do svačiny jsme měli vše namalované. Dokonce jsme ještě stihli vyrobit si týmovou zástěru pro vedoucího týmu, kam jsme si napsali svá jména, vyzdobili jsme jí a každý tým tam napsal svůj název. Na tyto zástěry si budeme lepit „těstovinové mašličky“ dle získaných bodů v etapových hrách.

Po svačině přišel Jiřík, poděkoval nám za dopolední sběr koření a nošení vody a právě dokončoval přípravu ryby pro krále. Neodolal a rybu ochutnal a v tu ránu porozuměl, co si povídají mouchy v kuchyni. Nikomu nic neprozradil a snažil se nedat najevo, že rozumí řeči zvířat. To by s ním král pěkně zatočil. Jiřík nás poprosil, jestli mu pomůžeme s přípravou královské večeře. Na tuto hru jsme vyrazili všechny týmy společně do lesa a zahráli jsme si strategii, jejímž cílem bylo právě sestavit královskou hostinu. A tak jsme běhali, sbírali kartičky, bránili své území a ve směnárně směňovali suroviny. Byl to boj, ale po necelé hodině se podařilo 2 týmům dokončit celou večeři a tak jsme i my všichni mohli jít na skutečnou večeři.

Pochutnali jsme si na buchtičkách s krémem a chodili jsme si i přidávat. To se kuchařka opravdu trefila do chuti nás všech. (Tedy vedoucí zas tak rádi nebyli...) Po večeři jsme šli na nástup, kam přišel i Jiřík. Nabídl nám hada (sladký pendrek), abychom také rozuměli řeči zvířat. Jenže za chvíli se objevil král, těšil se na zázračnou rybu a Jiřík mu jí naservíroval. A opravdu, když polkl první sousto porozuměl ptáčkům, kteří poletovali okolo a tahali se o zlatý vlas, který sebrali v zahradě u Zlatovlásky. Jenže král začal podezřívat Jiříka, že rybu ochutnal a také rozumí řeči zvířat. Pozval ho na projížďku na koni a tam oba poslouchali, jak si koníci povídají. Po projížďce chtěl král nalít od Jiříka víno, ale nesměl přelít jinak by se prozradil. A Jiřík přelil! Zaposlouchal se totiž do hádky ptáčků. Král se rozčílil a řekl, že buď Jiřík do 3 dnů přivede Zlatovlasou pannu, aby si jí mohl vzít za ženu nebo bude o hlavu kratší. A tak Jiříka ze zámku vyhnal. My jsme si šli ještě na chvíli zahrát do tělocvičny „živé pexeso“ a také jsme se naučili začátek táborové písničky, pod vedením asistentky Káji a Aničky. Po osmé hodině večerní jsme se šli sprchovat a chystat do postýlek. Pak už nám vedoucí a asistenti přečetli pohádku a usnuli jsme.

Tak dobrou noc. Máme za sebou druhý den plný zážitků a těšíme se na zítra, jak se vydáme hledat Zlatovlásku. 

 

Několik fotek na závěr...

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


 

logo-NADACE-CP


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.