top
logo


Letní soustředění LS2-2018 - den třetí Email
Čtvrtek, 26 Červenec 2018 22:47

ico informace Zpráva z třetího dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 25. 7. 2018 (středa)

Dnes jsme se probudili do dalšího teplého dne. Po budíčku v 7:30 jsme rychle zaskočili do koupelny na základní hygienu, oblékli jsme se a šli jsme na snídani. Po návratu z jídelny nastal ranní úklid a česání. To nám zabírá nejvíce časuJ. Nástup jsme ale naštěstí stihli a tak jsme se mohli podívat na krásnou scénku. „Připlavala“ Dory s Marlinem a zahráli nám, jak se seznámili a jak Dory trpí poruchou paměti. Poté nám Dory řekla, že dnes dopoledne budeme hrát hru „Kimovku“, při které si právě protrénujeme paměť, abychom nedopadli jako ona. Druhá hra bude zaměřená na „pomoc a spolupráci“.  Samozřejmě nebude chybět nácvik choreografie. Zkrátka jako každé dopoledne se všechny týmy vystřídají na všech stanovištích. Na Kimovku jsme vyrazili do lesa za silnicí, kde jsme šli krásnou lesní cestou a naším úkolem bylo zapamatovat si 10 obrázků, které jsme viděli cestou. Na trasu se vydal každý sám, ale bojoval samozřejmě za celý tým. Druhé stanoviště bylo v táboře na betonovém hřišti, kde jsme si vyzkoušeli vzájemnou spolupráci a pomoc ve ztížených podmínkách. Soutěžili jsme ve dvojicích a museli jsme mít svázané nohy k sobě (při běhu přes překážky) nebo svázané ruce (při malování společného obrázku nebo při nalévání a pití z hrnečku). Občas to bylo náročné, aby se někdo nepřerazil, ale všichni to zvládli a někteří si dokonce i toto stanoviště několikrát zopakovali. V choreografii jsme také pokročili a už jsme za půlkou.

K dopolední svačině jsme měli meloun a k obědu jsme si pochutnali na knedlíkách se zelím a vepřovým masem. Poté jsme si běželi pro peněženky, abychom mohli do našeho oblíbeného obchůdku. Polední klid byl ukončený ve 13:30 nástupem, kde se opět objevila Dory se svým kamarádem Marlinem. Zase se pošťuchovali a řekli nám, že doplavali až do území žraloků a že mají trochu obavu plavat dále. A tak nás poprosili, jestli bychom se mohli rozdělit na hlídky a projít toto nebezpečné území s nimi. Samozřejmě jsme souhlasili a hned jsme se v týmu rozdělili na polovinu a vytvořili tak hlídky. Dva týmy šly na start do lesa a dva týmy zůstaly v táboře. Hráli jsme tu „Miny“ a skákali „školku“. V lese nás čekaly 4 stanoviště. Nejdříve jsme začali v území šišek, kde jsme museli prolézt bludištěm z lan, na kterých byly zavěšené zvonečky a rolničky. Naším úkolem bylo projít tak, abychom nebyli slyšet, tzn., abychom „nezacinkali“. Na dalším stanovišti nás očekávali dva žraloci, kteří nás nejdříve chtěli sníst, ale pak si uvědomili, že nejsme žrádlo, ale kámošiJ. Žraloci nám položili také několik hádanek a kdybychom je nevěděli, tak by nás asi sežraliJ. Třetím stanovištěm bylo území min (balonků), kde musely děti jít velmi opatrně a nedotknout se žádné „miny“, jinak následoval trestný bod. Čtvrtým stanovištěm byl přechod „lajny“ (slackline) za dopomoci vedoucího. A pak už jsme spěchali do cíle, protože se měřil i čas. Když všechny hlídky prošli územím žraloků, tak jsme se šli nasvačit (jogurt a rohlík) a šli jsme se převléct do plavek.

Následoval nástup, na který připlavala Dory s Marlinem a předali nám obálky s rozstříhanou zprávou. A tak každý tým začal skládat zprávu, ve které bylo napsáno: "Nemo je v Sydney u zubaře, hledejte pod hladinou". Naším úkolem bylo, abychom přišli na to, kde hledat. Všichni jsme si tipli, že to bude v bazénu a tak jsme si vybrali dva nejzdatnější potápěče z týmu, kteří se ponořili až na dno bazénu a přečetli co uviděli. Byla to zkratka "VAP". Zatím jsme to nikomu neprozrazovali, protože Dory s Marlinem říkali, že se nás zítra zeptají, co jsme „vypátrali“. Pak jsme se s radostí všichni vykoupali a osvěžili se tak v parném dni.

Před večeří jsme se ještě sešli na nástupišti, kde jsme si protrénovali naší písničku a naučili se další sloku. Na večeři jsme se už moc těšili, protože dnes byly špagety. A tak jsme si pěkně pochutnali a poté jsme šli rovnou na spodní hřiště. Tam jsme si převlékli týmové triko a začalo focení – nejdříve všech táborníků pohromadě a pak po jednotlivých týmech. A když už jsme byli všichni pohromadě a na spodním hřišti, tak jsme si ještě zatančili táborovou choreografii a trénovali jsme „tvary“. Pak už nás čekal večerní nástup, který je velmi oblíbený, protože se zde rozdávají diplomy za všechny soutěže daného dne.

Dnes nejvíce bodovali modří a tak dohnali manko, které měli oproti jiným týmům. Bodování týmů je velmi vyrovnané, body jsou v rozmezí 42 -49! Uvidíme tedy zítra, jak se to bude vyvíjet dáleJ. Každý tým získal opět hodně mušliček k nalepení na svůj korál, které nám tam vedoucí a asistenti přilepili. Následovala druhá večeře  - chléb s pomazánkovým máslem – a pak už rychle na sprchování a do postýlek. V postýlkách jsme leželi už ve 21h a někteří velmi brzy - u pohádky - usnuli. Tak skončil dnešní den a už se všichni těšíme na ten zítřejší.

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.