top
logo


Letní soustředění LS3-2018 - den pátý Email
Úterý, 14 Srpen 2018 07:24

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 8. 8. 2018 (středa)

 

Dnes byla zatím nejteplejší noc. Ráno jsme vylezli z chatiček a už bylo vedro. Další tropický den je tedy před námi. Však také do tělocvičny chodíme už jen na hodinku a úplně nám to stačí. Choreografii jsme dnes dokončili a tak už můžeme „ladit“ tvary a „synchro“J.

Po tréninku jsme si dali k svačině meloun a šli jsme na nástup. Na scénku dnes přišli 4 templářští rytíři, kteří nám povyprávěli, že jsou ozbrojenou jednotkou Převorství sionského. A také povídali, že ochraňují poutníky na cestě do Jeruzaléma před zloději. Hned se šli podívat mezi nás, jestli mezi sebou nemáme nějakého zloděje a měli připomínky k našim náramkům a řetízkům, že prý: "kde jste to ukradli?J". Po scénce jsme se dověděli, že dnes budeme hrát hru „Templáři“, kde si zahrajeme na zlodějíčky a druhá hra se jmenuje „Hodnosti“. V Templářích jde o to, že jsme se proměnili ve zloděje a naším úkolem bylo krást na území před Jeruzalémem a také okrádat poutníky, kteří tudy procházeli. Samozřejmě, že nás pronásledovali rytíři – Templáři, kteří nám kradli životy i lup a tak jsme to měli velmi složité. Na hře „Hodnosti“ jsme sbírali dřevěná dřívka a skládali z toho dle legendy kaplana, seržanta, rytíře nebo velmistra. Museli jsme například na velmistra nasbírat 18 dřívek (6 fialových, 6 červených, 6modrých) a odnést je do směnárny a vyměnit dřívka za hodnost – „frčku“ – kterou jsme si přilepili na rameno. Hru jsme hráli půl hodiny. Do oběda bychom se už nestihli vystřídat, a tak jsme šli rovnou na oběd.

Měli jsme rýži s masem a omáčkou. Následoval polední klid a také koupání. Vedro je opravdu veliké. K svačině jsme si zakousli croissant a šli jsme na nástup. Tentokrát jsme se při nástupu přesunuli na návštěvu k anglickému kamarádovi Roberta – k Teabingovi. Ten poučil Sophii o některých křesťanských omylech a také jí vyložil obraz „Poslední večeře“ od Leonarda da Vinciho. Proto jsme se také my vrhli odpoledne do tvoření a každý si vytvořil svůj pískový obraz. Dokončili jsme i hry z dopoledne – Templáře a Hodnosti – a rázem byla večeře.

Pochutnali jsme si na špagetách a mohli jsme jít dokončovat své obrázky. V 19h šli na hru Templáři zbylé dva týmy – červený a modrý. Ostatní si trénovali scénky na zítřejší večer. Od 20h jsme šli na trénink se Štěpou a krásně jsme si zatančili. Během našeho tréninku se přehnala přes tábor menší bouřka, a tak se aspoň trochu pročistil vzduch. Z tréninku jsme šli rovnou na druhou večeři, kterou jsme vydávali přímo z chatky, protože trochu pršelo. Velmi rychle se sešeřilo a tak jsme ještě rychle svolali nástup. Rozdali jsme diplomy – s velkou radostí konečně získali diplom i hráči z červeného týmuJ - zeptali jsme se na indicii, kterou dnes mohli během dne zahlédnout a přidělili jsme body do celotáborové hry. Pak již následovalo sprchování a večerka ve 22:45. Všechny jsme zkontrolovali a opravdu všichni v jedenáct spali. A tak jsme mohli začít poradu a plánovat na zítra. Měli jsme ovšem v záloze ještě noční bojovku……

Po půlnoci přišli vedoucí do chatek a začali nás budit. Řekli nám, že si máme vzít boty a 1 propisku do skupinky a jít ven. Tam si nás přebrala Janička a dovedla nás k jídelně, kde nám povyprávělo o datu 13. 10. 1307, kdy byli v noci vyvražděni a pozatýkáni Templáři. Řekla nám, že duchové Templářů tu jsou stále a abychom se nedivili, kdybychom nějaké potkali. Na dveřích do jídelny bylo napsáno, že máme najít světýlko a jít nahoru do „knihovny“. A tak jsme se ponořili do tmy a hledali jsme. Bylo to trochu strašidelné, protože v jídelně seděl u stolu jeden duch a vůbec se nehýbal. Když jsme světýlko objevili – byla to malá baterka, která svítí, jen když se do ní fouká – tak jsme šli po schodech do knihovny. Na schodech se krčil další Templář a nahoře v knihovně ležel na zemi zamotaný v hadrech rytíř, který měl v ruce meč. Na sobě měl položený vzkaz – hledejte nejznámější knihu světa a najděte v ní zprávu. A tak jsme našli Bibli a v ní vzkaz v morseovce, že máme jít na místo, kde jsme včera všichni našli „růže“. Počkali jsme na všechny, abychom šli společně k místu určení. Tam si nás vyzvedla Saša a převedla nás na louku a na zemi jsme viděli runway jako na letišti. A najednou jsme trochu ve výšce uviděli mávající osobu se svítícími meči, která nám předávala zprávu pomocí morseovky – mávanou. Dozvěděli jsme se tedy toto: Letadlo vylétá z roklinky. Tak uvidíme, jaká hra to zítra budeJ. Do tábora jsme se vrátili po třetí hodině ranní a rychle jsme zalezli do postýlek a ještě dospali, co se dalo.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.