top
logo


Letní soustředění LS3-2019 - den šestý Email
Pátek, 09 Srpen 2019 23:40

ico informace Zpráva ze šestého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 8. 8. 2019 (čtvrtek)

 

Je před námi další táborový den – 6. den stvoření. Ráno spíme až do chvíle, než nás přijdou vedoucí vzbudit. Využíváme každou chvíli k odpočinku. Po snídani jdeme do tělocvičny, kde se dnes doučíme celou táborovou choreografii. Je toho hodně, ale my to zvládnemeJ. Po tréninku jsme posvačili banán a za chvíli už hrála „svolávací“ písnička na nástup.

Nejdříve přišel Bůh a řekl nám, že dnes stvořil prvního muže – Adama – a první ženu – Evu. Pověděl nám o jejich stvoření a o představě Boha o lidech. Závěrem řekl, že jsme všichni stejní – uvnitř máme stejné kosti a stejné orgány…. Za chvíli se objevil Ibnsína – středověký filozof a lékař, který se zabýval léčením nemocí a studiem lidského těla. Vyprávěl o svých poznatcích a o krásech medicíny a anatomie. Po scénce došlo k rozdávání diplomů a bodů za včerejší odpolední a noční hru. Ale stejně nejdůležitější je, že jsme včerejší noční hry přežili. Poté jsme se šli připravit na celotáborové focení a pak focení po týmech.

Následoval dopolední program, kdy 2 týmy šly na beton a odsud vycházely na hru „Život“. Byla to taková legrační cesta životem – od jeslí až po hřbitov. Samozřejmě hráče čekaly po cestě různé „odbočky“ na stanoviště rande, škola, zaměstnání, …. Třetí tým šel do společenské místnosti nad jídelnu, kde poslouchal různé zvuky zvířat a musel je identifikovat a nejlépe přiřadit k nim stopu. Čtvrtý tým šel k úvozu, kde se dvojice/trojice musely svázat (1 nohu a 1 ruku k sobě) a šly ke kapličce. Tam je čekal vedoucí, který jim dal úkol – stavění kostry a přiřazování názvu kostí k maketám (v českém jazyce a v latině). Závod to byl štafetový a velmi zajímavýJ. 2 týmy se prostřídaly v úvozu a nad jídelnou, ale více jsme do oběda nestihli.

A tak jsme šli do jídelny na oběd ve 12:30 a pochutnali jsme si na zeleninové krémové polévce, a na výpečkách se zelím a knedlíkem. Dostatečně jsme se nasytili a šli jsme na polední klid a také do salaše na občerstvení. Již ve 13:50 byl nástup a tam jsme se dozvěděli, že budeme hrát GAMEBOOK. Neprozradili jsme dětem, jaký to bude příběh, protože si vždy na stanovišti přečtou část příběhu a budou přemýšlet, jak to asi bylo dál. „Bodů zájmu“ (45) bylo dostatek a tak jsme mohli začít. Několik vedoucích bylo umístěno na „nejvzdálenějších bodech“, kde kontrolovali, jestli se hlídky neodchylují z trasy. Poslední stanoviště bylo u „Letiště“, kde jsme dlouho čekali, než dorazila první hlídka. Ale dočkali jsme seJ. Po 2 hodinách a 20 minutách se objevila 1.hlídka: Kafíčko, Žanda, Darinka. Ale pro všechny to nebylo tak snadné a tak většině hlídek trvala celá hra okolo 3hodin a více. Jedna hlídka dokonce přišla až po 4 hodinách a 30 minutách! Ale do setmění dorazili všichni a to bylo hlavníJ.

Večeři jsme sice museli posunout na pozdější hodinu, ale pak jsme ještě stačili dohrát dopolední hry a posedět si u táboráku. Než nám Kapr připravil buřty na grilu, tak jsme si zazpívali u ohně a pak jsme si pochutnali na buřtíkách. Do chatiček jsme se odebrali okolo 23 hodiny večerní. A to jsme ještě nevěděli, že nás čekají „noční výzvy“. Ve 2 hodiny ráno vzbudili vedoucí z každé chatky nějakého táborníka a řekli jim, že je třeba se co nejdříve obléct a vyjít ven z chatky. Cílem této výzvy bylo, jestli budou všichni vzbuzení ochotní rychle vstát a jít kam řekne vedoucí. Všichni tuto výzvu splnili a tak se mohli projít k lesu, posedět si na nástupišti a společně „rozjímat“ v kroužku, atd. Zpět do postýlek jsme se vrátili ve 3 hodiny ráno. Tak vám přejeme krásnou noc a těšíme se na zítřejší – vlastně dnešní závěrečný denJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.