top
logo


Letní soustředění LS3-2020 - den šestý Email
Sobota, 08 Srpen 2020 15:37

ico informace Zpráva ze šestého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 6. 8. 2020 (čtvrtek)

 

Je před námi další táborový den. Ráno nás opět vzbudilo sluníčko, ale z postelí se nám nechtělo, klidně bychom ještě pár hodin spali. Na snídani se objevil četník a přivedl 4 vězně (z dnešní noci). Než stačil něco vyšetřit, tak se objevil Karel Havlíček Borovský a hned si zapisoval, co se to tu děje za nespravedlnosti. Vykřikoval, že se to může stát jen v absolutistické monarchii, kde chybí práva lidí. V tu chvíli se ale objevil František Josef, který situace vyřešil jako císař. Havlíčka poslal do exilu - viděl v něm nebezpečí a vězně propustil pro nedostatek důkazů.

Po snídani jsme šli do tělocvičny a trénovali jsme další část choreografie. Únava se už na nás podepisuje a tak jsme působili dosti unaveným dojmem, ale dali jsme toJ. Trénink byl jen do 10:00 a poté jsme šli na svačinu (banán) a na nástup.

Vedoucí se vrátili ještě k zhodnocení včerejšího dne – a sice k šipkované. Všichni jsme dostali pochvalu, že jsme se vrátili, i když některým to trvalo 3 hodiny. Četník nás poctil svou návštěvou na nástupu a dokonce si s námi zatancoval, což nás všechny moc pobaviloJ. Následovala scénka. Objevila se císařovna se svými dvorními dámami a šly se projít k jezeru. Vyprávěly si o vlasech, o zdravém životním stylu a o čerstvém vzduchu, který u jezera vane. Najednou se objevil nějaký mladý muž, který císařovnu probodl pilníkem! A protože se s námi tentokrát šel na scénku podívat i četník, tak viděl tuto událost také na vlastní oči a začal křičet: "chyťte ho, chyťte ho!!!". Rozběhli jsme se tedy za „vražedníkem“ a dohonili jsme ho za chatkami. Drželi jsme ho – i když se vzpouzel – a odvedli jsme ho zpět k četníkovi. Ten byl celý blažený, že má vraha a spoutal ho a dal do „vězení“. Šli jsme se ještě podívat na místo činu. Tam dvorní dámy oplakávaly svou mrtvou paní. Četník nám řekl, že dnešní případ je jasný, ale stejně jsme potřebovali zjistit jméno císařovny (to jsme tedy všichni věděli, že je to SissiJ), datum jejího úmrtí a jméno jejího vraha. Najednou se zvedla jedna z dvorních dam a řekla nám, že na počest císařovny si dnes celý den nesmíme sednout. Císařovna byla posedlá zdravým životním stylem, velmi pečovala o své vlasy, lýtka si přeměřovala každý den a také nikdy neseděla. U jídla měla speciální klekačku, aby nemusela sedět.

Když jsme se vraceli ze scénky, šli jsme okolo zadrženého vraha a zjistili jsme, že se v cele oběsil. Četník nás pozval na hru „Zločinci“. Prý abychom si vyzkoušeli, jak je těžké odhalit identitu vraha. Převlékli jsme se tedy do sportovního a za chvíli jsme se sešli u salaše, kde nám vedoucí vysvětlili pravidla. V lese bylo rozmístěno 40 obrázků zločinců, kteří se lišili tvarem očí, obočí, nosu, úst, tvarem hlavy a různými druhy vlasů. To jsme si museli zapamatovat a běželi jsme k zapisovateli, kterému jsme diktovali, jak ten vrah vypadal. Po táboře byli listiny, dle kterých jsme mohli určit o jaký typ úst, nosu, …atd. jde. Byla to velmi náročná hra a dost jsme se u ní naběhali. Hráli jsme jí hodinu a půl a každý tým odhalil několik zločinců a dokonce i jejich „kápa“J. Za splnění této etapovky jsme dostali šifru a hned jsme jí začali luštit. Všem týmům se podařilo šifru rozluštit, i když v různém časovém úsekuJ. Ze zprávy jsme se dozvěděli toto: Jméno vraha je Luigi Lucheni, italský anarchista, který původně chtěl zabít prince z rodu Orleáns, ale ten nepřijel, tak si vybral, že zabije císařovnu.

Poté jsme šli na oběd a stále jsme si dávali pozor na to, abychom se neposadili. A tak jsme u oběda postávali, někteří klečeli, …. No bylo to nepohodlné a těžké vydržet. Občas se stalo, že někdo na tuto „výzvu“ zapomněl a musel pak nahlásit četníkovi, že si sedl a četník si pečlivě každé porušení zapisoval (zřejmě za to bude nějaký trest ;-)). O poledním klidu jsme se natáhli a odpočívali v ležeJ. Dlouho jsme ale klid neměli, protože jsme se šli fotit po týmech a už ve 14:00 byl nástup.

Další hra, která nás čekala se jmenuje Kohoutek a slepička. Tentokrát na téma – cestování císařovny po Evropě. Rozdělili jsme se v týmu na 2 hlídky a startovali jsme všichni najednou. Hra je o tom, že je 21 stanovišť, ovšem nikdo neví na kterém čísle hra začíná a končí. Jen dle údajů na stanovišti se pozná, jestli jsme tam správně. A tak jsme nemohli například vstoupit k císaři, když jsme pro něj neměli heslo. Nebo jsme nemohli na stanoviště Gibraltar, pokud jsme neměli vyrobenou lodičku. A tak jsme měnili a měnili…. A skutečně to nebylo jednoduché. Nakonec se nám všem podařilo najít správné pořadí stanovišť a dorazit do cíle. Cíl byl místo u našich zámků, kam jsme si měli připevnit obrázek císařovny Sissi i s jejím jménem. Hráli jsme tuto hru v rozmezí 2-3 hodin a vzhledem k tomu, že bylo dost teplo, tak jsme pak s radostí naskákali všichni do bazénu a trochu jsme se osvěžili.

Na konci této hry jsme každý dostal pozvánku do „kosmetického salónu“ a tak jsme začali očekávat HegešJ. Pro dva týmy si přišel majitel kosmetického salonu a odvedl nás do lesa. Tam již byly připravené jeho „kolegyně“ – Líza, Anastazie a Fany, které se o nás začaly starat a zkrášlovat nás. Líza nám upravovala vlasy – dávala nám „vaječný zábal“, třpytky (mouku) a také přírodní ozdobu. U Anastázie jsme podstoupili zkrášlení obličeje. Dostali jsme „jahodovou“ pleťovou masku, „nové obočí“ a omlazující zábal na dekolt. Poté jsme přešli k Fany, kde jsme si svlékli tričko, lehli jsme si do studené vodní lázně a Fany nás namasírovala. Pak nás poslala do bahenní lázně a pěkně nám toto léčivé bahno „namatlala“ na celé tělo. Na závěr nás čekala procházka „naboso“ po „kamínkách“, které blahodárně působily na naše chodidla. Na závěr jsme si oblekli zpět ponožky a Fany nám vrátila „vyprané“ triko a šli jsme na občerstvení na betonové hřiště, kde nás již čekal císařský kuchař. Lehli jsme si, zavřeli oči a poslechli si přednášku o tom, jak se Sissi stravovala. Pak následovala ochutnávka, která většině z nás chutnala. Snědli jsme tak brokolici, květák a petržel a mohli jsme se jít umýt. To bylo z celého salónu asi nejtěžší, ale po sprše jsme nakonec všichni ocenili jemnost našich vlasů a zhodnotili jsme, jak blahodárně na nás pobyt v salónu krásy zapůsobilJ.

Večeři nám vedoucí posunuli na půl osmou, protože jinak bychom to nestihli. Pochutnali jsme si na kuřecím steaku s omáčkou a s rýží. Po chvilce odpočinku byl opět nástup a vedoucí zhodnotili odpolední hru a seznámili nás s večerním programem. 2 týmy šly do salaše, kde probíhala relaxace se Štěpou a s Mončou a dva týmy luštily šifry, jejichž výsledek nás nasměroval k datu úmrtí Sissi. A tak po těchto šifrách jsme již všichni věděli, že rok úmrtí císařovny Sissi je 1898. Po večerním programu jsme se všichni sešli u ohně, kam přišla i Sissi. Poděkovala nám za to, že jsme uctili její památku a celý den jsme si nesedli a dovolila nám, že už si sednout můžeme. Také nás pozvala do Salaše, kam přišel i četník a shrnul dnešní den. Špageta nám opět přečetla něco o životě Sissi a prozkoumali jsme „rodokmen“. Pak již následovala volná zábava u ohně a pojídání buřtůJ.

Ke spánku jsme se začali ukládat po 23 hodině večerní a o půlnoci byl v táboře klid. Další táborový den je za námi a pomalu se blíží konec celotáborové hry. Načerpáme tedy síly a zítra se vrhneme po hlavě do finišeJ!

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.