top
logo


Letní soustředění LS3-2021 - den čtvrtý Email
Pátek, 06 Srpen 2021 11:25

ico informace Zpráva ze čtvrtého dne letního soustředění LS3 v RZ Radost: 3. 8. 2021 (úterý)

 

Dnes jsme se probudili do krásného slunečného dne. Obloha byla modrá a sluníčko již od rána pěkně hřálo. Dnes jsme se pěkně vyspali, ale brzy jsme zjistili, že tak klidná noc to zase nebyla. Chyběli nám totiž „životy“ v našich krabičkách. A tak nám bylo jasné, že nás v noci navštívili „zloději životů“.

Ranní program proběhl stejně jako každý den – snídaně, tělocvična, svačina. Včera večer jsme si vyzdobili týmová trika a tak už jsme v nich dnes tančili a krásně jsme se rozlišili mezi frakcemi. Na nástup přišli zástupci Upřímných (v černobílém oblečení). Mluvili o pravdě, o upřímnosti a o řešení sporů a konfliktů. Pozvali nás na hru – „Slepá spravedlnost“.

Uprostřed vymezeného prostoru byla výdejna obrázků spravedlnosti. Každý tým musel nasbírat co nejvíce kartiček a doručit je do domovské obruče. Ovšem v prostoru se pohybovalo několik záškodníků: Závist, Lhostejnost, Touha, Lež, Bolest, Hamižnost, Nepravda. Ti škodili a chytali členy frakcí, kteří jim pak museli odevzdat kartičku a ještě doběhnout ke krepákům a jeden si vzít k sobě do domovské obruče. Občas se objevovala „Čest“, která rozdávala Spravedlnost zdarma. (Zkrátka to byla taková obměna hry ZáchodJ). Hráli jsme 4x 5 minut a na konci jsme byli všichni pěkně uběhaní. Po ukončení hry jsme šli na bodování a vytváření naší DNA a pak už rovnou na oběd.

Tentokrát jsme měli cibulovou polévku s opečenými houstičkami a těstoviny s masem a omáčkou. A pak už zase následovaly naše každodenní činnosti – polední klid, obchůdek a nástup. Dostali jsme diplomy za dopolední hru a pak už jsme uviděli, že přichází skupinka „podivných“ lidí – totiž Mírumilovní. Rozdali nám kytičky, usmívali se na nás,… zkrátka „sluníčkáři“J. Mimochodem jsme je přivítali písničkou Mírumilovných - „Máme rádi hlínu“, která se stává na táboře velmi populární. Vedoucí Mírumilovných nás vyzvala, abychom se vyzuli a zkusili se projít trávou naboso a trochu jsme si zameditovali. Ještě jsme si před odchodem přinesli krabičky životů, abychom zjistili, kolik kdo má životů. A protože Mírumilovní mají rádi přírodu a také je to jediná frakce, která může za hranice, tak jsme si došli do klubovny pro obálku, kde jsme měli přichystané mapy a instrukce a vyrazili jsme do terénu - dle mapy nejdříve k Morlorovi. Cestou jsme řešili různé šifry, až na té poslední jsme se dozvěděli, že máme jít na „Letiště“ a vzít si tam zpět svůj ukradený život.

Druhé dva týmy šly na hru „Meče“, která byla připravená v lese „U věží“. Na mečích byly obrázky z kategorie umění a přírody. Rychlí běžci nám ukázali jak běžet do kopce k mečům. Byly to opravdu vynikající výkony ode všech. Vše jsme stihli dle plánu a tak jsme před večeří šli ještě na 45 minut tréninku. V té chvíli právě začala bouřka, ale trvala jen asi 20 minut a bylo to pryč.

K večeři jsme si pochutnali na šunce s bramborovou kaší. A protože se už vyjasnilo, tak jsme se vyfotili – všichni společně – a pak také po jednotlivých frakcích. Následoval nástup s předáváním diplomů a pak jsme se již vrhli na večerní program. Dokončili jsme vzájemné masírování a zahráli jsme si „Jintivity“, což jsou takové trochu změněné aktivity. Napsali jsme si na kartičky slova, která se potom hádala v několika kolech. V prvním kole bylo za úkol dané slovo slovně popsat libovolným počtem slov, v druhém kole popsat pouze jedním slovem, ve třetím kole pomocí pantomimy, ve čtvrtém kole předvést jako socha a v posledním kole pomocí zvuku. Všichni jsme se u toho dost nasmáli a nejtěžší bylo předvádění jen pomocí zvukuJ. Když jsme dohráli a domasírovali se, tak byl večerní nástup, při kterém nám vedoucí řekli, že jsme minulou noc neohlídali své životy a tak, že je tuto noc musíme odnést do klubovny dané frakce a tam je hlídat celou noc. Rozepsali jsme si tedy hlídky (po 2-3 lidech) a od půlnoci do 8:00 ráno jsme museli hlídat v klubovně životy. Střídali jsme se hned po hodině a bylo dost náročné zůstat bdělými, i když vedoucí nám říkali, že můžeme při hlídání i spátJ. Vedoucí nás několikrát přišli za noc navštívit a tak nám to hned rychleji ubíhalo. Nejdůležitější ale bylo, že jsme si své životy ochránili!!!

Byla to skutečně dlouhá noc, tak dobrou a zase zítraJ!

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.