top
logo


Letní soustředění LS1-2018 - den první Email
Pondělí, 16 Červenec 2018 05:20

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 14. 7. 2018 (sobota) 

….. a tak zase po roce, míříme směr Sedlice.

Je to tak, nastal první den prvního letního soustředění Danceline studia a tak jsme se v ČB nalodili všichni do busu a vydali se vstříc letním dobrodružství. Cesta proběhla hladce a v půl dvanácté už jsme byli v táboře RZ Radost. Vedoucí nás rozdělili do chatek, kam jsme si odvezli zavazadla a šli jsme rovnou na oběd. Na uvítanou jsme si pochutnali na řízku s bramborem.

Poté následoval polední klid a zabydlení chatek. Počasí bylo krásné – slunečné –  hned jsme po půl druhý šli vyzkoušet místní bazén. Voda byla sice studená, ale krásně osvěžující. A to jsme potřebovaliJ. Po koupání jsme totiž vyrazili na obhlídku okolí a připomněli jsme si jak se jmenují naše nejčastější „body zájmu“ při hrách v terénu. Podívali jsme se tak zase po roce ke kapličce, ke „křížku“, k „Morlorovi“, k „území Šišek“, ….

A když jsme se po hodině dovlekli do tábora, tak jsme se posilnili výbornou svačinkou – jogurtem a rohlíkem. Po svačině už nás čekala první hra! Přišel za námi Hermes – posel bohů – a odvedl nás do lesa – na Olymp, kde nás čekalo 10 antických bohů. Hlavní slovo měl samozřejmě ZEUS – vládce bohů i lidí, strážce lidských osudů. Postupně se nám představili všichni bohové – Apollon, Artemis, Hera, Afrodita, Pallas Athéna, Hefaistos, Poseidon  a bohyně plodnosti – Démeter. Měli s sebou i symboly, bez kterých by se neobešli. Manželka Dia – Hera – nabídla dětem mapu, kam si budou vyznačovat v jakém městě se daná báje odehrává. Od Démeter získali mince na provázku, kterou si hned dali na ruku, aby je ochraňovala a pomáhala jim tak projít bez úhony starověkým Řeckem. Bůh moří – Poseidon – daroval jednotlivým družinám, do kterých je rozdělil Zeus, sítě, na které si vytvoří jméno své družiny a imaginárního hrdinu se čtyřmi ctnostmi – odvaha, ušlechtilost, síla, chytrost. Bůh Hefaistos daroval poutníkům sloup z paláce bohů, kam si budou připisovat body získané za etapové hry. Poté se všichni s bohy rozloučili a chvátali do tábora tvořit své týmové sítě. Všechny družiny se vrhly do práce s vervou a nadšením, zatím jim bůh Zeus neseslal žádného vedoucího a asistenta a tak všichni tvořili jen a jen dle své  fantazie. A protože to opravdu nebyla lehká práce a všichni si na ní nechávali záležet, tak  na svých „sítích“ pracovali až do večeře.

Na té jsme si pochutnali na špagetách a šli jsme dokončit své sítě, vymyslet název družiny a  týmový pokřik. Na večerní nástup přišel Hermés a přinesl nám zprávu od bohů z Olympu, že máme jít ke kapličce. Tam nás čekala bohyně Hestia – ochránkyně ohně, sestra Dia. Řekla nám, že se nacházíme v Delphách, kde je známá věštírna a pokud si nebudeme vědět rady, že nám tu vždy poradí čarodějnice Pythie a protože jí smrtelníci nerozumí – vydává jen prapodivný skřeky – tak tu s ní bývá kněz, který její skřeky přeloží do řeči lidí. Jako dar od bohů dala Hestia každé družině 2 knihy o řeckých bájích. Po návratu do tábora jsme dokončovali práce na sítích a vždy jeden tým šel na „časovou osu“. Pomocí stužek -  každé období mělo svou barvu - jsme si vysvětli v jakém období se nacházíme – starověk – a jak dlouho trval samotný vývoj Země.

A když jsme dokončili práci na sítích, zavěsili je na chatky a všichni se vystřídali  na časové ose, tak jsme vytvořili velký kroužek, přivítali jsme táborníky, kteří dorazili později a popřáli jsme Barunce K. vše nej k dnešním narozeninám. Narozeninový dort, který Barunka přivezla jsme pak všichni s chutí ochutnaliJ. A protože se již blížil večer, tak jsme se rozdělili na hlídky, abychom mohli večer vyrazit na „noční stezku“.

První hlídka vyrazila po půl desáté ze „základny“ u salaše, kde jim Hermes nabídl druhou večeři, dal jim svítící náramek a poradil jim, kudy se mají vydat. Vstupem do lesa se dostali poutníci do říše mýtických postav. Jako první se jim představila Echidna – napůl půvabná žena a napůl skvrnitý had. Pověděla jim o svém životě a prozradila jim, že budou cestou „sbírat“ indicie od prapodivných postav. Druhá zastávka v temném lese byla u Giganta Porfyrióna. Ten byl opravdu obrovský a hned se dětí ptal, pro co si jdou. A i když byl dost nabručený, tak indicii nám také prozradil. Šli jsme dál po světýlkách, až jsme došli k Medúzám. Nejdříve tam byla jen jedna, ale po chvíli přivolala své sestry. Ani jednou se na nás nepodívali, abychom se neproměnili v kámen. Byly smutné a vážné, protože dříve nebývaly tak ošklivé, dokud je bohyně neproměnila ve stvůr jako trest za to, že se Medúza nechala svést Poseidonem. Další podivnou bytostí v lese byl Kentaur – napůl muž a napůl kůň. I od něho jsme získali indicii a zamířili jsme k poslednímu stanovišti, kde na nás čekal samotný Hádes – bůh podsvětí. Vedle něho stál i jeho věrný tříhlavý pes – Kerberos – který střeží vchod do podsvětí. Hádes nás vyzval, abychom se podepsali do kroniky a snažili se býti, co nejlepšími „Řeky“. Také jsme si zde museli vzpomenout na všechny indicie a zapsat si je na kartičku. Odsud jsme se vydali zpět do tábora, kde jsme se dozvěděli, že pokud dáme dohromady všechny indicie všech hlídek z jednoho týmu, tak nám vyjdou 4 slova. Která, se dozvíme snad zítra na nástupuJ.

A protože bylo již hodně pozdě, tak jsme si zašli jen vyčistit zuby a hurá do postýlek. Končí první den našeho pobytu a již víme, že tématem naší letošní celotáborové hry jsou „Řecké báje“. I počasí nám dnes přálo a v noci hvězdičky jasně svítily. Přejeme všem dobrou noc a zítra se již pustíme do bojů v jednotlivých etapovýchJ.


Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
+1/ # pochvalatereza velíšková 2018-07-16 23:07
Krásné, moc děkuji za info o dětech a moc se mi líbí program, krása a smekám:-)
Fakt skvělý nápad a moc krásně připravené!!!
Těším se na další info, že si počtu a kouknu na spokojené dětičky§
Moc zdravím a hodně sil
Tereza
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: pochvalaKapr 2018-07-17 09:30
Děkujeme, zatím vše vychází a skvěle si to užíváme :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.