top
logo


Letní soustředění LS1-2018 - den třetí Email
Středa, 18 Červenec 2018 03:20

ico informace Zpráva z třetího dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 16. 7. 2018 (pondělí) 

Dnes jsme se probudili do 3. táborového dne. Nebe sice bylo trochu zatažené, ale jinak teplo, takže jsme šli rovnou do kraťasů a trikaJ. Proběhla  raní rychlovka – hygiena, snídaně a odchod do tělocvičny. Dnes jsme kromě táborové choreografie pracovali i na technice, skokových řadách a protažení. Cestou z tělocvičny jsme se zastavili na svačině (jablko).

Na nástup jsme se přesunuli na spodní hřiště, kde proběhla i scénka. Objevili se dva spartští bojovníci, kteří nám vyprávěli o antickém městě Spartě, o tvrdém výcviku bojovníků a samozřejmě prověřili i naše fyzické dispozice. A tak jsme museli předvést rychlý běh, autíčka i dřepy. Poté jsme se rozdělili na stanoviště a plnili následující úkoly: na spodním hřišti jsme museli přenášet nejlehčího člena týmu na zádech a předávat si ho mezi všemi členy týmu. To byla zkouška síla. Následovalo přenášení nejmenšího člena týmu tak, že ho 4 největší poutníci z týmu nesli na zádech a sami se pohybovali po čtyřech. Zde šlo nejen o sílu, ale i vzájemnou spolupráci, nerozhodoval čas. A protože zde v areálu máme i šplhací tyče, tak nesměla chybět ani tato dovednost. Zde předvedl každý svou „individuální sílu“. A mnohým se podařilo vyšplhat až úplně nahoru. Na druhém stanovišti bylo „co nejméně končetin na zemi“. Což vyžadovalo velkou spolupráci, ale i sílu. Na ploše mezi chatkami se odehrával souboj 2 týmů v „elektrice“. Vedoucí házel kostkou, na kterou koukal vždy jen první člen týmu, a pokud padlo sudé číslo, tak poslal „elektriku“. Když došla vlna až k poslednímu členu, tak ten se zvedl a běžel pro praporek. Vítězem byl ten tým, který první zamával praporkem. Všichni se vystřídali na všech pozicích a dokonce i vedoucí hry měnil obtížnost – nejprve házel 1 kostkou, poté 2 kostkami (v nichž šlo o sudý součet hodnot obou kostek) a skončil u hodu třemi kostkami, u kterých určit, zda je součet všech čísel sudý, bylo poměrně náročné.

Po dopoledním programu jsme šli na oběd a pochutnali jsme si tentokrát na rýži s masem a omáčkou. Nezapomněli jsme navštívit ani obchůdek a pak již jsme měli chvilku na odpočinek. Při poledním klidu se obloha zatáhla a začalo pršet, takže jsme museli trochu upravit odpolední program a začali jsme tedy nejdřív pod střechou – v jídelně. Tam si každý vybarvil mandalu, která ho bude ochraňovat při noční hře. Poté jsme se nasvačili a následovala scénka.

Tentokrát přišel Hérakles a s ním i „Ctnost“ a „Rozkoš“. Jednalo se o úryvek z báje „Hérakles“. A protože nám jí četli vedoucí včera před spaním, tak jsme věděli o co půjde. I když venku stále pršelo (jemněJ), tak jsme se rozhodli rozpoutat hru „Král a Hérakles“. Děti se rozdělily do 12 hlídek, které pomáhaly Héraklovi splnit 10 úkolů pro krále Eurysthea. Náš táborový král se usadil v salaši na trůně a my jsme museli plnit jeho úkoly – obcházet a plnit úkoly na stanovištích – a hlavně nosit mu důkazy (dary), že jsme opravdu úkol splnili. Úkoly byly např. vyhnání stymvfalských ptáků - foukání pírka, chytání nemejského lva, zápolení s devítihlavou Hydrou nebo třeba střelba z luku. A tak celé odpoledne chodily hlídky, plnily úkoly a klaněly se králiJ. Až jsme téměř zapomněli na večeři a dorazili jsme trochu později. Měli jsme sladké jahodové knedlíkyJ.

Po večeři si nás vedoucí svolali na nástup a řekli nám večerní program. 2 týmy šly dokončovat „spartské úkoly“ z dopoledního programu, 1 tým hrál „školky“ a 1 tým šel do lesa na poslední úkoly, který musel Hérakles splnit. V lese na ně čekal bůh podsvětí – Hádes – se svým tříhlavým psem – Kerberem. Hádes celé týmu předložil 12 slov, které bylo třeba si zapamatovat a v táboře na ně vytvořit básničku. U podsvětí se tedy vystřídaly všechny týmy. Ještě před večerkou byl poslední nástup, kde došlo k ocenění vaší celodenní „práce“. Když jsme rozdali všechny diplomy, zanesli na mapu nové město – Sparta a Mykény – znázornili bodování na sloupu,  tak už byl pomalu čas na druhou večeři a na to, jít do postýlek. Po občerstvení se tedy děti vystřídaly v koupelně a utíkaly rychle zpět na chatku, kde už na ně čekal vedoucí (asistent) s knihou Řecké báje. Čtení na dobrou noc mělo včera úspěch a tak jsme si to dnes zopakovali. Jednalo se o báji Trójská válka...

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2018 - den třetíVácha Milan 2018-07-18 10:52
Zdravíme Aničku Zemenovou. Babi a děda Váchů ze Ševětína.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2018 - den třetíVeronika Toncarová 2018-07-19 06:22
Krásné počtení, děkujeme za pravidelné zprávy, úplně se vždy přeneseme k Vám, do starověkého Řecka. Pozdravujeme Denisku Toncarů. :-*
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.