top
logo


Letní soustředění LS1-2019 - den první Email
Neděle, 14 Červenec 2019 02:27

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS1 v RZ Radost: 13. 7. 2019 (sobota) 

Dnes jsme opět po roce vyrazili na první běh letního soustředění do Dolu u Blatné. Oproti předešlým ročníkům jsme se letos vypravovali na cestu za deštivého počasí. A tak jsme rychle naskládali věci do busu a jelo se.

Na Dolu nás přivítalo sluníčko, ale počasí bylo celý den dosti proměnlivé a tak jsme několikrát zmokli, ale vždy to byl jen „lehký“ deštík. Po příjezdu nám vedoucí přečetli, kdo spí v jaké chatce a šli jsme se zabydlet. Jakou barvu týmu budeme mít, nám však ještě neprozradili.

V pravé poledne jsme šli na oběd a pochutnali jsme si na polévce (zeleninový vývar s nudličkami) a na bramborech s řízečky. Následoval polední klid a hodinkový odpočinek. Poté nás vedoucí svolali na nástup, kde jsme se dozvěděli odpolední program. Nejdříve jsme šli do lesa, prozkoumat  a oživit si místa, kam chodíme hrát hry – např. v lese „U věží“, v lese „U šišek“, kaplička, kameny „U Morlora“,…J. Když jsme přišli do prostoru lesa „U věží“, tak nás zde čekalo překvapení: ve vymezeném prostoru zde byla „žlutá vajíčka“  a na na každém z nich bylo jedno jméno ze všech účastníků tábora. A tak jsme hledali a kdo našel své jméno, tak přiběhl k vedoucím a čekal na další pokyny. Poté rozbalily vajíčka vedoucí s asistenty a všem ukázali barvu krepáku. Děti je následovaly a po odpočívávání jsme všichni vajíčka otevřeli. Po chvilce bylo jasné, kdo ke komu patříJPro letošní rok tedy bude barva týmů fialová, růžová, modrá a zelená.

Po návratu do areálu tábora jsme si dali odpolední svačinku (jogurt) a na nástěnce jsme se dočetli, že již v 15h začínají odpolední hry.  Týmy šly se svým vedoucím a procházeli čtyřmi stanovišti – vytváření imaginárního obrazu, sepisování tužeb a přání, trénink živé abecedy a vědomostní hra kurýr na téma spánek.

Před večeří jsme dostali týmové sítě, na které si zítra vyrobíme název našeho týmu a pěkně si je vyzdobíme. K večeři jsme měli halušky se zelím a uzeným masem. Večerní program byl také nabitý – nejdříve procházka do lesa pod táborem a zjištění základních bodů (abychom se při hrách dobře orientovali v mapě) a pak trénink na spodním hřišti. Protrénovali jsme akrobacii a skokové řady. V půl deváté jsme si dali druhou večeři (chléb s pomazánkou/jogurt) a poté jsme se již připravovali na noční hru. Rozdělili jsme se do hlídek po 2-4 lidech a čekali jsme na tmuJ.

První hlídka vyrazila na cestu ve 21.45h. U vstupu do lesa na nás čekala první bytost – Večernice. Pověděla nám o sobě a uvedla nás do světa snů. Prolezli jsme tunelem a ocitli jsme se v nočním světě plném překvapení. V lese jsme potkali další postavu – Hvězdáře – který nám ukázal nejznámější souhvězdí a pověděl nám o hvězdách. Poznali jsme souhvězdí Orion, Labuť, Velká medvědice a malý vůz. Hvězdář nás poté vyvedl zpět na cestu a dál jsme šli po světýlkách. Došli jsme k dalšímu stanovišti, které bylo trochu strašidelné – visela zde kostra a cáry látek. Uprostřed toho stála postava v černé kápi – byla to „Noční Můra“ – zlý sen. Nakreslila nám černý křížek na ruku a poslala nás dál. Tentokrát jsme stoupali podél světýlek do kopce a najednou se objevila krásná postava v bílých šatech – „Krásný sen“. Pověděla nám o „Lapači zlých snů“ a dala nám razítko lapače na ruku. Tím zrušila moc zlého snu a nám se šlo hned veseleji.

Další stanoviště bylo na malém paloučku v lese, kde byla postel a 2 velké lampy. Také se tam procházel muž, který stále mluvil o tom, že nechce usnout, protože se vždy ráno probudí jako někdo jiný a nemůže na to přijít, kdo je. A hlavně, pokud by nepřišel na to, kdo je do večera, tak by tou postavou zůstal celý život a to on přeci nechce! Poprosil nás tedy o pomoc, jestli mu svým podpisem slíbíme, že mu budeme pomáhat a zjistíme, kým se ráno probudí. Pak teprve mohl jít klidně spát a my jsme vyrazili na cestu zpět – do tábora. Trasou prošlo celkem 14 hlídek a všichni to zvládli. Poslední hlídka se vrátila do tábora ve 23.45h a těsně po půlnoci již byl v táboře klid.

Naše letošní celotáborová hra se jmenuje „Snílci“. 

Přejeme vám krásné sny...


Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS1-2019 - den prvnítereza velíšková 2019-07-14 21:45
Ahoj všem a pěkný večer, děkujeme za krásné vyprávění, už se moc těšíme na další dny- tedy na další vyprávění, jinak je zítra pondělí, den pracovní ;-)

mějte se a užívejte ve zdraví a už snad s lepším počasím
Tereza
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.