top
logo


Letní soustředění LS2-2018 - den první Email
Úterý, 24 Červenec 2018 06:32

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 23. 7. 2018 (pondělí)

 

Tak se vám opět po roce hlásíme z druhého běhu letního soustředění Danceline studia. Všichni aktéři letošního pobytu se dopoledne sešli u DL a společně vyrazili za letním dobrodružstvím. Jízda nám utekla rychle, všichni byli vesele naladění a i když se někteří ptali již od Globusu, kdy už tam budeme, tak se nakonec všichni dočkaliJ.

V 11:20h jsme byli na Dolu, vyložili jsme všechna zavazadla a odnesli si je k hlavní budově, kde budeme bydlet. Do druhého patra nám kufry vynosili vedoucí a asistenti a Eliška nás zatím rozdělila do pokojů. Chvíli jsme vybalovali a zabydlovali své pokojíčky a ve 12 hodin jsme šli na prohlídku tábora. Prošli jsme si nejdůležitější místa v areálu – jídelna, hřiště, salaš, obchůdek,…  - a poté jsme zamířili i do lesa a ukázali si stanoviště, kde se nejčastěji hrají hry. Je to „Území šišek“ a „U věží“. Cestou do tábora jsme se prošli ještě přes roklinku a mohli jsme jít na oběd.

Nejdříve jsme ochutnali gulášovou polévku a poté jsme měli rýži s masem. Následoval polední klid, při kterém jsme si vyráběli vstupenky na „Danceline má talent“, který se bude konat zítra. A protože jsme z domova všichni ještě plní energie, tak jsme za chvíli začali pobíhat po chodbě a tak raději vedoucí svolali nástup. Na nástupu se objevila vodní víla TAI, která nám řekla, že nás zve do vodní říše. Ukáže nám oceány, ryby,… zkrátka všechny krásy podmořského světa. Pozvala nás na odpolední hry a slíbila nám, že přijde ještě večer a zavede nás do temných hlubin, aby nám vyprávěla jeden zajímavý příběh. Na nástupu jsme se tedy rozdělili do 4 týmů a šli jsme na první hry.

2 týmy začali vyrábět svůj „korál“ – velký karton si natřeli na modro, obkreslili si a vybarvili rybičky/mořské živočichy a nalepili je na karton. Asistenti a vedoucí vyráběli korály a řasy. Společnými silami tak celé týmy vytvořily krásné korály. Chybí nám už jen vymyslet název týmu a napsat ho na korál. Na dně korálu jsme nechali volný pruh, kam se budou lepit mušličky podle získaných bodů v etapové hře. Další dvě stanoviště byla v lese. V území věží jsme poznávali oceány. Nejdříve nás TAI naučila básničku o oceánech. Vysvětlila nám, že její jméno se skládá z prvních písmen největších oceánů světa – Tichý, Atlantský a Indický. Dále jsme si prohlédli atlas světa a globus, abychom věděli, jakou barvou se označují vody v mapách nebo abychom dokázali na globusu ukázat Severní a Jižní ledový oceán. Pověděli jsme si i zajímavosti o jednotlivých oceánech a přesunuli jsme se k třetí části této hry, kde bylo odměřeno v PET lahvích tolik vody jako je v jednotlivých oceánech. A to vše bylo provedeno v poměru tak, že plná láhev je Tichý oceán. U lahví jsme měli i názvy oceánů a obrázek s vyznačeným oceánem. Nejdříve jsme si vše prohlédli, poté nám to Barča promíchala a museli jsme se snažit znovu. Tím stanoviště končilo a mohli jsme se odebrat na stanoviště „U šišek“, kde jsme poznávali mořské ryby. Přiřazovali jsme k obrázkům správné názvy. A když jsme měli hotovo, tak jsme měli vyskládat šišky podél pásma a představit si tak, jak velký je například vorvaň. A tak jsme skládali šišky podél osy a uvědomili jsme si, jak jsou některé ryby opravdu mega obříJ.

V 16:00 hod jsme se přesunuli na svačinu a pochutnali si na jogurtu s vánočkou. Po svačině se týmy vyměnily a tak bylo do večeře neustále co dělat. K večeři jsme měli ovocné knedlíky – meruňkové a borůvkové – na kterých jsme si moc pochutnali. Po krátkém odpočinku na pokojích tu byl další nástup, na kterém jsme si ukázali „týmové korály“ a vymysleli jsme si už i názvy týmů. A tak se nám v celotáborové hře letos představí – Želvičky (zelení), Delfínci (modří), Krabíci (oranžoví) a Chobotničky (fialoví). Také jsme se dozvěděli, že večer bude „Vstup do hry“ – noční průchod lesem, kde potkáme různé postavy, které se nám představí a my zjistíme, komu musíme pomoci nebo co máme ochránit.

Rozdělili jsme se tedy do 9 hlídek a rozepsali si jména na tabuli. A pak už jsme mohli vyrazit na další obhlídku okolí. Tentokrát naše kroky vedly ke kapličce a poté loukou (okolo pole obilí, které bylo pro děti velkým lákadlemJ) k místu nazvaném kameny „U Morlora“. Tam jsme objevili v trávě luční koníky a začalo pravé dětské blbnutíJ. Zpět do tábora jsme se vrátili přes „Křížek“, který je dalším důležitým bodem našeho pobytu.

Do tábora jsme dorazili asi po hodinové procházce a hned jsme se šli usadit na pařezy. Vedoucí a asistenti došli pro druhou večeři, a protože všem dost vyhládlo, tak do nás všechno rychle zapadlo. Rozdali jsme si týmová trika a zítra si je i pomalujeme. Do setmění jsme měli ještě dost času a tak jsme si vyndali obruče, švihadla, míče a skákací gumu. Blbli jsme, skákali a točili se, až nám najednou vedoucí řekli, že se blíží čas na start 1. hlídky. Nachystali jsme se a ve 21:05 h jsme mohli vyrazit.

Po trase jsme potkali vodní vílu Tai, která nám dala svítící náramek, abychom nezabloudili a dala nám vypít doušek oceánské vody, abychom se mohli ponořit do oceánských hlubin.  A ještě než nás propustila, tak si nás vyzkoušela, jestli víme, co skrývá její jménoJ. Dál jsme šli po bílých světýlkách, až jsme došli k „Nemovi“. Povyprávěl nám o svém osudu a rozdal nám razítko na ruku. Upozornil nás na potápěče, abychom si na něj dávali dobrý pozor a neskončili jsme v akváriu. Na příští zastávce se opravdu objevil potápěč, ale byl celkem milý a upovídaný. Dalším stanovištěm byla upovídaná Dory a u kroniky byl Marlin (tatínek Nema). Svým podpisem jsme potvrdili, že jsme opravdu celou stezku prošli a za odměnu jsme od Marlina dostali perníkovou rybičku. Ve 22h vyšla poslední hlídka a ve 22:30 jsme už byli všichni zpět na budově a mohli jsme se chystat do postele. Máme za sebou první den L2. Byl vyplněný neustálými novými zážitky a těšíme se na zítřejší kláníJ.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníIrena Petráňová 2018-07-24 08:39
Moc děkujeme za článek s fotkami, krásné téma podmořského světa, do detailu promyšlený program a šťastné tváře holčiček. :lol:
Petráňovi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníVeronika Toncarová 2018-07-24 09:36
Zdravíme z domova a děkujeme za skvělé počteníčko. Fotky jsou nádherné a je vidět, že jsou tam všichni spokojení. A téma? Paráda, určitě u všech zabodovalo. Díky za vše, co pro ty naše poklady (teď tedy podvodní ;-) ) děláte. Mějte se tam i nadále skvěle a Martince Toncarů posílám pusu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníKamila Čapková 2018-07-24 10:16
Zdravíme podmořský svět, děkujeme za dokonalý přehled,(vlastn ě jen půl dne) a tolik jste toho stihli, neuvěřitelné :o) Skvělý nápad, dokonalá práce. Dle fotek, dětičky spokojené a nadšené - díky vám všem :D Tak přejeme krásné, teplé, mokré dny a hodně sil! zdraví mamka Čapája
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníKlára Žaludová 2018-07-24 10:45
Posíláme pozdrav z domova a moc děkujeme za detailní info.o tom jak se suprově věnujete našim dětem. Skvělý program a nápady, které jistě utkví dětičkám v paměti. Užijte si to i nadále a sluníčko ať vám přeje. Anetce Sládkové posíláme pozdrav a pusu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníŠimkovi 2018-07-24 12:04
Děkujeme za krásně popsaný první den a všem dětem přejeme, aby si ten Váš úžasný podmořský svět pořádně užily. Krásné dny bez deště přejí Šimkovi.Kačence posíláme pozdrav a pusu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníNikola 2018-07-24 15:32
Zdravíme Danceline,děkuj eme moc za perfektně připravený program. Děti jako vždy nadšené. Fotky jsou super..budeme se těšit na další.. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+2/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníKapr 2018-07-27 13:31
Jsme rádi, že má sepisování zpráv a vybírání fotek z těch tisíců snímků smysl a že se líbí. Když to jen trochu jde, tak se rádi podělíme s báječně stráveným týdnem :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den prvníNikola 2018-07-27 15:29
Jasně,že má. Každé ráno hned kontrolujeme,zd přibyl další den. :lol: Můžeme čekt i den pátý??? 8) :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.