top
logo


Letní soustředění LS2-2018 - den pátý Email
Sobota, 28 Červenec 2018 00:58

ico informace Zpráva z pátého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 27. 7. 2018 (pátek)


Tak tu máme další táborové ráno. Opět jsme se probudili do teplého letního dne a těšili jsme se na dnešní vyvrcholení celotáborové hry. Snídaně proběhla v klasickém režimuJ, stejně tak i ranní hygiena a úklid. Na nástupu jsme dnes již měli menší „skluz“, než jsme se všichni sešli, ale nakonec se podařilo všem dorazitJ. Dozvěděli jsme se, že jsme již těsně před Sydney a že nás dnes dopoledne čekají následující hry. V lese byla hra – „velryba plave do Sydney“. Mezi 2 stromy byl natažený provázek, na kterém byl umístěn kelímek (velryba). Soutěžící měl za úkol dopravit velrybu co nejrychleji do Sydney (ke stromu) pomocí 2 vodních pistolí. Byla to super hra, i vedoucí a praktikanti si jí vyzkoušeli, dost jsme se u toho nasmáli a také se trochu osvěžili vodou.

Druhé stanoviště bylo u budovy. Zde jsme si nejdříve zahráli hry – Uzel (zaměřené na spolupráci a komunikaci v týmu) – rozmotávání spojených rukou. Poté se o kousek dál střílelo tenisákem do zavěšených rybiček. 2 týmy byly vždy na choreografii a po svačině se týmy vyměnily. Vše jsme za dopoledne stihly a tak jsme rovnou zůstali na oběd. Měli jsme rajskou omáčku s masem a s knedlíkem. Nakoupili jsme si naposledy v obchůdku a šli jsme si na chvíli odpočinout na pokoje.

Ve čtvrt na dvě jsme se šli koupat do bazénu, což bylo příjemné osvěžení a vzpruha před odpoledním programem. Po vykoupání jsme šli na nástup, kam „připlaval“ Marlin. Říkal, že už jsme v Sydney a že už ví, kde hledat Nema. Že prý mu poradil jeden pelikán, že je u zubaře v akvárku (neboli pro nás - v roklince). Zeptal se nás, jestli mu pomůžeme pro Nema dojít a všichni jsme s nadšením volali, že ano. Vyrazili jsme tedy s Marlinem do lesa a on nás zavedl k „akvárku“. Uprostřed seděl nešťastný Nemo, ale když spatřil svého tatínka a nás, tak se hned rozveselil. Marlin ho vytáhl lanem ven, ale potom se oba ještě jednou vrátili do akvárka a rozdali nám drobnosti, které pro nás přichystali. Nemo si s každým plácnul ploutví a tak jsme s dobrým pocitem mohli jít zpět do tábora. Marlin řekl, že nás zve do Sydney na tržiště. Což znamenalo, že po příchodu do tábora jsme šli na „burzu“.

Každý dostal kelímek s 9 penízky a za ty jsme si mohli nakupovat. Výběr byl opravdu široký a tak jsme nakupovali a nakupovali a hromádky s dary se nám rychle rozrůstalyJ. Zkrátka klasické nadšení z miniatur, plyšáků a dalších „všemožností“J. (Je krásné pozorovat děti jak nakupují pro maminku, pro tatínka, pro sourozence nebo pro domácího mazlíčka. Každý k tomu má příběh, proč toto mamince a to zase tatínkovi, atd.) Po nákupech jsme si vše odnesli do pokojů a šli jsme na natáčení choreografie na spodní hřiště. Začalo trochu pršet, ale spadlo pár kapek a ještě při tom svítilo sluníčko. Na hřišti bylo opravdu velké teplo, a tak jsme to za chvíli zabalili a šli jsme na večeři.

Měli jsme bramborovou kaši s uzeným masem a s okurkou. Večerní nástup jsme zahájili rozdáním sladkého „hada“, jako poděkování za krásné chování dětí během celého tábora. A pak už začalo poslední vyhodnocování etap. Za dopoledních disciplín bodovaly všechny týmy a na prvních místech se prostřídali také všichni. Což bylo fajn, protože jsme si závěrečný večer užili a vyfotili jsme se i se spoustou diplomů, u svého korálu. Po nástupu už nastávala tvrdá realita – začít si balit. A tak do pokojů vnikly uklízecí hlídky a pomáhaly balit, kde se daloJ. Po vyčerpávajícím balení jsme děti vyhnaly do koupelny a pak rychle do postýlek. Ve 22:00 usnul už i poslední pokoj.

 

Komentáře  

 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2018 - den pátýKateřina Vávrů 2018-07-28 06:07
Zdravíme poslední den! Vše je zase úžasné - vy, děti, hry, dárečky (mimochodem, už se doma těšíme na plyšové hovínko :-))
Ještě jednou moc děkujeme za to, jací jste a jak jste vše připravili - vedoucí i asistentky.
Teď vám přejeme dlouhý a ničím nerušený odpočinek, abyste nabrali síly do dalšího ročníku DL :-)
Před polednem vás budeme vyhlížet. Štastnou a pohodovou cestu domů přejí Vávrů
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2018 - den pátýKapr 2018-07-28 07:22
Dobré ráno. Už se to blíží a přivezeme vám vaše poklady zpět :-) Ale na ten odpočinek si ještě počkáme, čeká nás třetí běh, který bude téměř stejně náročný jako tento, byť jsou to "děti" na úplně opačné straně věkového spektra.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.