top
logo


Letní soustředění LS2-2019 - den druhý Email
Středa, 24 Červenec 2019 12:25

ico informace Zpráva z druhého dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 23. 7. 2019 (úterý)

 

Je tady první táborové ráno. Noc byla klidná a to je hlavníJ. Budíček byl v 7:30h, ale již nebylo koho budit, všichni už byli „nastartovaní“ na nový denJ.

Provedli jsme ranní hygienu a šli jsme společně na snídani. Pochutnali jsme si na křupínkách s mlékem, na rohlíkách s máslem, šunkou a sýrem a také na tvarohovém závinu. Výběr byl veliký a tak si každý přišel na své. Po snídani jsme se zastavili hned na nástupu, kde nás čekala scénka.

Rybář pracoval u svého domku a najednou se tam objevil král, který tam zabloudil. Poprosil rybáře o vodu a tu mu přinesl Plaváček. Král se ptal rybáře, jestli je to jeho syn a on mu řekl, že je i není, že připlaval před 20 lety po vodě. Král se zhrozil a došlo mu, že je to „ten chlapec“, který si má vzít jeho dceru. Ihned napsal dopis a poslal Plaváčka na zámek, aby tam psaní doručil. Stálo tam, ať člověka, který zprávu přinese, ihned popraví.

Král předal každému týmu zapečetěnou zprávu, aby jí celé dopoledne opatroval.  Po nástupu následoval dopolední program, kdy 2 týmy šly trénovat na stage a 2 týmy šly na „hru“ a po svačině došlo k výměně. V lese jsme hráli hru „Kopírka“, kdy jsme překreslovali obrazce (shluky puntíkůJ) a  skládali jsme obrazce dle předlohy. Na konci této hry přišla hodná babička, která poslům vyměnila špatnou zprávu za dobrou (ovšem byla to jen čtvrtina zprávy a tak bylo třeba na nástupu dát všechny části zprávy dohromady).

Druhá hra „Kurýr“ se odehrávala na hřišti a tam jsme „jezdili na koni“ a odpovídali na otázky.  Těsně před polednem jsme šli na nástup, kde už nás čekala královna a za chvíli přispěchal i plaváček, a ptal se nás, jestli máme zprávu. Spojili jsme tedy zprávu dohromady a všichni jsme se zaradovali, protože tam bylo napsáno, že Plaváček si má vzít za ženu královu dceru a že má královna hned vystrojit svatbu. Šli jsme tedy na oběd (knedlo, zelo, vepřo) a poté jsme se vrhli do obchůdku na nákupyJ.

Následoval polední klid na pokojích a ve 14h jsme šli k bazénu se vykoupat. Pěkně jsme se osvěžili, abychom na odpolední hry měli dostatek energieJ. Po 15h následoval nástup, kde proběhla scénka „svatba“. Objevil se král a byl nemile překvapen, co se to děje. Řekl, že už se to nedá vzít zpět, ale nechtěl se s tím smířit a tak řekl, že Plaváček se musí vydat na cestu a přinést 3 zlaté vlasy děda Vševěda. A tak Plaváček poprosil děti, jestli půjdou s ním a pomůžou mu na této dobrodružné cestě.  Plaváček nám rozdal na posilněnou svačinku (buchtu) a rozešli jsme se dle rozpisu na tabuli na stanoviště.

Na hřišti bylo stanoviště „Přemisťování“, kde se musel tým pomocí různých předmětů společně přemístit bez šlápnutí na zem po určeném prostoru. V lese „U šišek“ byla vodní hra s převozníkem. Tam celý tým přemisťoval vodu (nejdříve v kelímkách a později v injekčních stříkačkách) s různými překážkami (území lan) a s využitím různých pomůcek (např. „vodovodní potrubí“). Každý měl 3 životy (ocásky z krepáku), které jim kradl naštvaný převozník, který se v prostoru pohyboval. Cílem hry bylo přemístit co nejvíce vody v časovém limitu. Na startu si ještě každý člen týmu stihnul vyrobit lodičku/parník z papíru.

A poslední odpolední stanoviště bylo zaměřené na poznávání sladkovodních ryb. Do večeře jsme tedy měli o zábavu postaráno a vše jsme stihli. K večeři jsme měli kuřecí na paprice a pak jsme si šli chvíli odpočinout na pokoje. Po chvilce byl na chodbě ale takový řev a chaos, že vedoucí usoudili, že je lepší jít na další akciJ. A tak nás svolali a šli jsme na malování týmových trik a na nácvik táborové písničky. Opět jsme se po dvou týmech vystřídali a pak už následoval večerní nástup s vyhlašováním výsledků odpoledních her a s lepením hvězdiček na štíty (bodování týmů). Každý tým má již své jméno a pokřik. A tak tu máme tým Mráčků (modří), tým Princezen Pink (růžovky), Sluníčka (žlutý tým) a Třpytky (tým fialových). Také proběhla prezentace týmových stromů!

Na nástupu jsme se ještě posilnili druhou večeří (rohlík s pomazánkovým máslem) a šli jsme k bazénu, kde nás čekala dnešní poslední scénka. Plaváček na své cestě dorazil do cizího království, kde seděl smutný král pod stromem a hořekoval, že jeho vzácný strom, který plodil omlazující jablka,  najednou přestal plodit. Plaváček mu slíbil, že se u děda Vševěda poptá a nám král rozdal zbytek svých jablíček, které měl ještě schované z dob, kdy strom plodilJ. A tak jsme poděkovali a šli jsme na budovu se sprchovat a ukládat do postýlek.

Včera jsme byli dlouho vzhůru a tak dnes jsme se už těšili až ulehneme. Po koupání jsme si zalezli a hodně nás usnulo hned u prvních slov pohádky, kterou nám asistentky/vedoucí  vyprávělyJ. Tak dobrou noc a zítra se těšíme na další dobrodružství.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den druhýMíša 2019-07-24 15:25
Moc děkujeme ze detailní info a krásné fotky, vidím, že se nenudíte :).
Posíláme pozdravy celé královské rodině i poslům.
Míša
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2019 - den druhýKapr 2019-07-25 01:47
O zábavu je věru postaráno :-) Královské rodině pozdravy vyřízeny, ovšem i samotná rodina je sama slušně vyřízena :-D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den druhýPetra 2019-07-25 22:38
Báječné!! Nepřestávám smekat před elánem a nadšením všech vedoucích a také nápady na příběhy a hry. Vůbec nepochybuji, že dětem se líbí, protože radost je "nakažlivá". :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.