top
logo


Letní soustředění LS2-2019 - den třetí Email
Čtvrtek, 25 Červenec 2019 01:39

ico informace Zpráva z třetího dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 24. 7. 2019 (středa)

 

Třetí táborový den je před námi a všichni jsou opět vzhůru již před budíčkemJ. Vypravování na snídani je sice už trochu delší – přeci jen věci v pokoji se kupí a kdo se v tom má vyznat, čí co je, ale v 8:10h už jsou všichni v jídelněJ.

Po snídani jsme šli rovnou na nástup, kde nás čekala první scénka. Seděl tam zachmuřený král z cizího království, a když Plaváček procházel jeho královstvím, tak si mu postěžoval, že mu přestala téct ve studni živá voda, která dokázala uzdravovat nemocné. Najednou jako by vyschnul pramen. A tak požádal Plaváčka o pomoc, aby zjistil u děda Vševěda, co se s jejich zázračnou studnou stalo. Plaváček mu slíbil pomoc a nás poprosil o spolupráci.

Došli jsme si do společenské místnosti pro týmová trika a hned jsme si je převlékli, abychom byli lépe k poznáníJ – na choreografii, ale i při hře. Dopoledne jsme šli nejdřív všichni do tělocvičny trénovat táborovou choreografii, pak jsme si dali svačinu (meloun) a hru – strategii. Všechny týmy šly společně do lesa do území „věží“, kde nám Poly vysvětlila hru.

Naším úkolem bylo sestavit celou královskou rodinu – krále, královnu, prince a princeznu. Každý tým měl jednu obruč, ve které měl 2 suroviny. Tým se rozdělil na hlídače a běhače a začalo sbírání kartiček a skládání „věcí“. Tak např. princeznu bylo možné poskládat z částí: „dámský šat“ (3 růžové látky a švadlenka) + „korunka“ (kov, diamant, drahé kameny, zlatník) + „náhrdelník“. Celou hru jsme se 4 krátkými přestávkami (na vystřídání místa) hráli hodinu a všem týmům se podařilo sestavit celou královskou rodinu. Z lesa jsme šli rovnou na oběd (rýže s masem) a poté do našeho oblíbeného obchůdku.

Následoval polední klid do 13:30h. Odpolední program dnes začínal dříve, protože nás čekalo „putování za Vševědem“. Rozdělili jsme se v týmu na polovinu, určili si pořadí hlídek a první vyrazila na trasu hned ve 14 hodin. Další 3 hlídky již čekaly na startu a poslední 4 hlídky se šly nejdříve koupat do bazénu. Na našem putování jsme se řídili dle fáborků a prošli jsme dohromady 12 stanovišť, které byly označené jako „ZKOUŠKY“ – paměti, zraku, hmatu, důvtipu, mlčenlivosti, důvěry, rovnováhy, lovu,…. Cestou jsme potkali i 4 postavy z naší pohádky – rybáře, myslivce, princeznu a šaška – kteří pro nás měli připravené úkoly. Každá hlídka šla s vedoucím nebo s asistentem a všechny týmy dorazily v pořádku cca po 2 hodinách.

Všechny hlídky se vystřídaly i na koupání v bazénu, což nám všem přišlo velmi vhod v tom dnešním velkém vedruJ. Na večeři jsme si pochutnali na špagetách, což nám přišlo opravdu k chuti. Po jídle jsme šli všichni na spodní hřiště, kde jsme se nejdřív fotili (společnou fotku všech táborníků a týmové fotky) a poté si děti připravovaly program na zítřejší zábavný večer „DANCELINE má talent“. Na nástup jsme šli rovnou z hřiště, rozdali jsme si diplomy za dnešní etapovky a hvězdičky na naše týmové erby.

Popřáli jsme Kristýnkám k svátku a pak už přišel Plaváček, pochválil nás za dnešní plnění úkolů a pozval nás k večernímu ohni. A tak jsme nanosili trochu dřeva a šli jsme si posedět k ohni. Zazpívali jsme si písničky a po chvíli se objevil Plaváček s matkou děda Vševěda. Matka nás pozvala k sobě domů, ale před dědem Vševědem nás musí schovat, jinak by to špatně dopadlo. Plaváček nás vzal tedy po 3 skupinkách k dědu Vševědovi, abychom získali jeho 3 zlaté vlasy. A tak jsme se plížili, až jsme uviděli matku s dědem Vševědem. Schovali jsme se a bedlivě jsme poslouchali. Všechny skupinky získali 1 vlas a pak společně u ohně jsme si řekli jak nám děd Vševěd poradil. Za chvíli okolo nás proběhl „mladík-sluníčko“ a běžel svítit na oblohuJ. My jsme si zazpívali ještě táborovou písničku a šli jsme spát. A i když se většině nechtělo, tak uspávání bylo velmi rychlé a za chvíli všichni spaliJ. Dobrou noc a zítra vzhůru do království……

 

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíMíša 2019-07-25 07:48
Krásný příběh i fotky. Moc děkujeme.
Jen vám ty děti vstávají nějak brzo :P , asi byste je měli trochu víc unavit :lol:
M.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
+1/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíPetra 2019-07-25 22:52
To je tábor s "divadýlky" - kromě her, pohybu a pobytu na vzduchu si děti užijou i kulturu. :)) Nechápu, kdy zvládáte připravovat všechny rekvizity a scénky (asi z části je to improvizace, ale i ta chce talent). Je to prostě parádně vymyšlené.
Víc nabitý program už snad děti zažít nemůžou! :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíIvana Kabešová 2019-07-26 06:53
Je neuvěřitelné, co pro děti děláte a vymýšlíte za program. Klobouk dolů před Vámi všemi a velké díky :) Myslím, že nám Kristýnka bude vyprávět ještě příští týden :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíKateřina Klečková 2019-07-27 12:54
Dobrý den paní Kabešová, pohlednicová přání pro vaší Kristýnku, skončila u naší Kristýnky:)
Omlouvám se...asi se Kabešová zaměnila za Klečkovou.
Přineseme se určitě v září!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: RE: RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíIvana Kabešová 2019-07-29 11:04
Dobrý den paní Klečková, to je v pořádku, Kristýnka jich i tak dostala dost, jde asi jen o jeden pohled :) Mějte se
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíKateřina Klečková 2019-07-26 12:18
Vážně, klobouk dolů! Jste úžasní!
Myslím, že naše Kristýnka taky bude plná dojmů:)
Počasí vám přeje,tak užívejte.
Děkujeme!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2019 - den třetíPavla Mendlíková 2019-08-10 08:37
Dobrý den, objevila jsem u naší Nelinky v batůžku dopis pro jinou Nelinku, která prý byla v sestavě za cvrčka. Omlouváme se a doneseme v září.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.