top
logo


Letní soustředění LS2-2020 - den první Email
Úterý, 14 Červenec 2020 06:18

ico informace Zpráva z prvního dne letního soustředění LS2 v RZ Radost: 13 7. 2020 (pondělí)

 

Dnešním dnem začíná druhý běh letního soustředění Danceline studia v Dolu u Blatné. Naše cesta ale začíná již v ČB, kde jsme se ráno nalodili do busu a vyrazili směr Písek. Tentokrát jsme na letní pobyt vzali naše nejmenší děti – a sice 5-8let. V půl dvanácté jsme dorazili do Dolu a nastalo ubytovávání. Když si všichni našli kufr a umístili si ho do pokoje, tak jsme šli na oběd.

Měli jsme gulášovou polívku a rýže s masem. Na pařízkách – na našem nástupišti - jsme si řekli i základní pravidla a představili jsme si všechny asistenty a vedoucí. Následoval polední klid, při kterém jsme si vybalili věci na pokojích a nakreslili jsme si vstupenky na večerní hru. Potom jsme šli na prohlídku tábora a cestou jsme potkali „Petra“, který nás prosil o pomoc, že ho honí vojáci. A tak jsme se všichni rozeběhli a utíkali jsme do lesa. Tam jsme potkali Angelinu a Adélku a Petr jim chtěl pomoci, ale jak se zdržel, hned ho chytli vojáci a vlekli ho k soudu. Tam ho soudce odsoudil a poslal ho na vojnu a Petr nás prosil, abychom mu pomohli. Soudce tedy rozhodl, že nás rozdělí do 4 týmů, které budou Petrovi pomáhat v jeho cestě za spravedlností. Řekl nám, že věří, že jsme čisté duše, které budou stát na té správné straně. Potom se přibelhal pohádkový dědeček. Vypravoval nám o tom, jak to chodí v pohádkách a jak dobro je odměněno dobrem. Potom jsme šli do tábora, protože nám soudce řekl, že se tam budou přiřazovat k týmům vedoucí a asistenti.

Posadili jsme se tedy na pařízky již rozdělení podle týmů a pak předstoupili asistenti a ukázali nám fáborek v barvě svého týmu a to stejné pak provedli i vedoucí. Barvy týmů jsou tedy: žlutá, zelená, fialová a červená. Po nástupu jsme šli na svačinu, dali jsme si termix s jogurtem, natočili jsme si šťávu a šli jsme se převlíknout do plavek. Užili jsme si tedy i odpolední koupání a v 16h jsme začali hrát hry. 2 týmy si tvořily týmové „plamínky“, děti si ozdobily ruličky, napsaly na ně své jméno a dovnitř uložily papírek se svými dobrými vlastnostmi. Vymysleli jsme si název týmu a vytvořili cedulku na ohýnky. Žlutí se jmenují „Pekelné dušičky“, červení si zvolili jméno „Růžičky“, zelení jsou „Vodníci“ a fialový tým má název „Barvičky“. Zbylé dva týmy se vystřídaly na hrách – „Přemisťování“ a „Průchod táborem“. Na Přemisťování se snažil celý tým - za podpory asistenta – dostat přes betonové hřiště bez dotyku země. Použili jsme lyže, lavičky, pneumatiky, kartony i noviny. A při průchodu táborem jsme plnili úkoly, které byly rozmístěné po táboře.

Následovala večeře – zapečené těstoviny s okurkou – a pak jsme si chvíli ještě venku dokončovali týmové ohýnky. Pak jsme si šli chvíli odpočinout a za 20minut jsme se sešli v tělocvičně. Pustili jsme si písničky a hráli jsme sochy, molekuly, protahovali jsme, cvičili ve dvojicích a pak jsme si dali i soutěž v předávání tenisáků. Po hodince jsme šli do společenské místnosti, kde jsme si dali druhou večeři (chléb s pomazánkovým máslem) a rozdělili jsme se do hlídek na večerní hru. Pak jsme se pořádně oblékli a šli jsme ven před budovu, kde jsme si hráli a čekali jsme na „tmu“.

První hlídka vyšla ve 21.15h a vydala se k salaši, aby zde začala svou cestu „Vstup do hry“. U salaše nás přivítal pohádkový dědeček, který nám dal svítící náramek na ruku a pověděl nám, že nás čeká cesta lesem a že máme být stateční a že nám dá pírka na ochranu před peklem. Vyrazili jsme tedy po světýlkách do lesa. Na cestě v lese nás čekala první postava – čertík Janek. Měl zde váhu a řekl nám, že dostal rozkaz od lucifera, aby nás zvážil a zjistil, jestli jsme hříšné nebo čisté duše. Všichni jsme se tedy zvážili a nikdo neklesal, takže nám dal Janek na čelo razítko „smajlíka“ a mohli jsme pokračovat dál. Dále jsme potkali Petra, který nám pověděl svůj příběh. Chtěl po nás vyjmenovat hodné a zlé pohádkové bytosti a propustil nás dál. Pak následoval „tunel“ ze světýlek a pak už jsme viděli 2 princezny. Angelina se osočovala na Adélku, že jí roztrhla šaty a že chce nové a že se nevdá, když nebude mít pořádné šaty. Adélka se jí snažila klidnit a ptala se nás, jaké vlastnosti by měla být taková princezna. Za odměnu nám dala razítko princezny na ruku a Dorota nám namalovala srdíčko na tvář.

Poté jsme pokračovali do kopce lesem po světýlkách a přidržovali se lana, které nás vedlo po světýlkách dál. Došli jsme ke vstupu do pekla a odsud už byla jen červená světla. Došli jsme až k luciferovi, kde hrála hudba a on uviděl, že máme pírka, tak ani nechtěl, abychom se k němu moc přibližovali. Podepsali jsme se do kroniky na listinu čestných lidí, dostali jsme „čertí jazyk“ a také provázek se dřívkem, která budeme získávat za splnění etapovek a budeme je tudíž získávat každý den. Budou symbolizovat naše dobré vlastnosti, abychom na konci týdne nepropadli peklu. Pak nás lucifer poslal do tábora se slovy a nezapomeňte „S čerty nejsou žerty“J. Poslední hlídka přišla okolo 23h a po půl dvanácté už byl v táboře klid. Tak tedy začal náš letošní pobyt – příběh. Dobrou noc a sladké sny.

 

Několik fotek na závěr...

 

 

Komentáře  

 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2020 - den prvníAnna Tomasova 2020-07-14 17:59
Musel to být krásný první den. Těším se až si přečtu další zprávy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 
 
/ # RE: Letní soustředění LS2-2020 - den prvníZuzana Horažďovská 2020-07-14 21:02
Dětičky musely být nadšené. Takové detailní info je tedy luxus!!!Užívejt e si a zároveň děkujeme
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat | Report to administrator
 

Přihlášení lektoraDoporučujeme:

logo-baby-signs

 


 

logo-montessori


bottom

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates world top actors Valid XHTML and CSS.